מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

פיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות – להישאר בחזית הקדמה הטכנולוגית

/ רוני מיכאל

פיתוח אפליקציות – להישאר בחזית הקדמה הטכנולוגית

בעולם טכנולוגי המשתנה ללא הרף, שירות בניית אפליקציות טוב הוא זה שיסייע לך להתאים את עצמך לטכנולוגיה העדכנית ביותר, לפנות אל קהל היעד שלך מכל פלטפורמה,  ולהישאר תמיד הכי מעודכן, צעד אחד לפני המתחרים

פיתוח אפליקציות היא שירות הכרחי במציאות בה הטכנולוגיה המודרנית משנה את העולם ללא הרף, הופכת אותו על פניו ואז הופכת אותו שוב. עד תחילת שנות התשעים טלפונים סלולריים היו עצומים בגודלם, מסורבלים, ונחלתם של אנשי עסקים בלבד. באמצע שנות התשעים אינטרנט הייתה רשת אקסקלוסיבית למביני דבר בלבד. בשנת אלפיים פרחו האינדקסים של הפורטלים המקומיים, ומי בכלל שמע על גוגל, שנכנס לשוק רק ב-2001. ב-2006 נכנסה רשת הפייסבוק לחיינו, ופתאום כולם, לא רק מכורי-מחשבים, החלו מנהלים את חייהם החברתיים ברשת. וב-2007 יצאה חברת אפל עם מכשיר האייפון, ומאז טלפון סלולרי שרק מדברים איתו הוא פשוט לא מספיק טוב. וההמצאה הבאה? היא נמצאת ממש מעבר לפינה.

בעולם כזה, עסקים שרוצים להישאר רלוונטיים חייבים להישאר עם יד על הדופק כל הזמן. מסיבה זאת, שירות בניית אפליקציות טוב הוא שירות שערכו לא יסולא בפז: זה השירות שיסייע לך להתאים את עצמך לטכנולוגיה העדכנית ביותר, לפנות אל קהל היעד שלך מכל פלטפורמה,  ולהישאר תמיד הכי מעודכן, צעד אחד לפני המתחרים.

מה זה בכלל פיתוח אפליקציות?

בגדול, פיתוח אפליקציות הוא התהליך בו קורם עור וגידים רעיון מופשט כמו "אני רוצה שלקהל היעד שלי תהיה גישה מהאייפון". פיתוח אפליקציות יכול לשרת שלל מטרות - מיתוג מחודש, גידול בלידים, קטלוג מוצרים, הטבות מבוססות מיקום - ומתאים ליישום על כל כלי טכנולוגי, החל מטלפונים סלולריים מסוגים שונים, עובר במחשבים ניידים וכלה באתרי אינטרנט ספציפיים, כמו פייסבוק למשל.

בשוק קיימות עשרות חברות טכנולוגיות, המציעות שרותים של בניית אפליקציות, על בסיס מודולים קיימים, או על בסיס אפיון פרטני. האלמנטים אותם כולל הפיתוח, טיבו והמדיה אליה הוא מותאם משתנה כמובן בין נותני השירות השונים.

פיתוח אפליקציה – שלב אחר שלב

בגדול, התהליך המורכב של פיתוח אפליקציות מתחיל בשלב התכנון, בו יושבים נותני השירות עם הלקוח, ומגדירים מהי מטרת האפליקציה, לאיזה כלי היא תתאים (סמארטפונים מסוגים שונים, אייפד, פייסבוק וכדומה), ומה יהיה הקטליזטור שימשוך את הלקוחות להוריד את האפליקציה. מכאן, תעבור האפליקציה לשלב התכנון, ובו היא תוגדר מאלך ועד תו: כמה מסכים היא תכיל, איך יראו האייקונים, איפה ימוקמו הכפתורים, איך מנווטים בתוכה ועוד.

השלב הבא של פיתוח אפליקציה הוא שלב העיצוב, שבדרך כלל יותאם לצבעי החברה, ללוגו שלה או ל- look & feel שלהף כלומר למסר שהיא רוצה לשדר לקהל לקוחותיה. לאחר שאושר העיצוב, תעבור האפליקציה אל המפתחים, מתכנתים אשר יכתבו את קוד האפליקציה, יבצעו עליו בדיקות ויוודאו שהוא עובד לשביעות רצונו המלאה של הלקוח.

איך בוחרים נותני שירות בתחום בניית אפליקציות?

היות ושירות של בניית אפליקציות הוא שירות מורכב – רצוי מאוד לבחור בחברה אחת אשר תציע את כל השלבים של פיתוח אלפיקציה תחת קורת גג אחת. פיזור המשימה בין משרדי פרסום, מתכנתים ומעצבים עלולה ליצור מצב בו האפליקציה שלך נופלת בין הכסאות. כמובן, כדאי מאוד לראות דוגמאות ותיק עבודות של החברה, כדי לוודא שאתם מבינים זה את זה ונמצאים "באותו ראש" ברמת שרותי העיצוב והפיתוח.

בנוסף, כדאי מאוד לקחת חברה שבנוסף לשרותי פיתוח – יכולה להציע לכם גם שירות קידום ושיווק של האפליקציה. אין להקל ראש בשיווק וקידום האפליקציה, היות והוא שזה שבו נמדדת ההצלחה, הלכה למעשה. אחרי הכל, מה תועיל לכן אפליקציה בעלת עיצוב מרשים או ניווט נוח – אם לא תגיע אל אחוזים רבים של אנשים מתוך קהל היעד שלכם, שיורידו אותה ויעשו בה שימוש, בדרכם להפוך ללקוחות. פיתוח אפליקציה מושלם, אם כן, הוא זה שמציע לכם מטריה שלמה של שרותים, החל בשלב התנכון, דרך שלב הבנייה ועד שלב השיווק של האפליקציה.

רוני מיכאל
כתיבה שיווקית
כתיבה שיווקית
רוני מיכאל
תל אביב
מחשבים וטכנולוגיה - כללי
תאריך: 3/1/2011
תגיות:   בניית אפליקציות    פיתוח אפליקציה    פיתוח אפליקציות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מחשבים וטכנולוגיה - כללי

טכנאי מחשבים במודיעין / לילך כהן
מחשבים הם כלים שמשרתים אותנו בצורה מקיפה מדי יום. גם בעיר מודיעין יש לא מעט אנשים פרטיים ובעלי משרדים ועסקים שונים שיודעים כי ללא מחשב תקין ומהיר הם לא ממש יכולים לעבור את היום בצורה מוצלחת.
סריקת תמונות כהשלמה לעץ משפחה / אלידע
במסגרת עבודה גנאולוגית ובנית עץ המשפחה מקובל היום לצרץ קבצי תמונות דיגיטליים של המשפחה. במקרה של תמונות סטילס מודפסות התמונות דורשות סריקה והמרה לקובץ דיגיטלי כדי להיות מקושרות לעץ.
סריקת ארכיון תמונות משפחתי / אלידע
ארגון ארכיון התמונות המשפחתי ואירכוב דיגטאלי שלו הופך יותר ויותר נפוץ עם התפתחות הטכנולוגיה ועם התמעטות השימוש בתמונות מהסוג הישן. אירכוב דיטאלי טוב לצורך גיבוי ונוחות השימוש
סריקת אלבומי תמונות / אלידע
אלבומי תמונות אוצרים פיסות חיים שלמות. כשבאים לסרוק אלבומים כדי לגבות את התמונות צריך לשים לב למי סורק ואיך זה מתבצע
הסיגריה האלקטרונית / מריאן פרייס
את הסיגריה האלקטרונית מותר לעשן בכל מקום לעומת הסיגריה הרגילה שאותה אסור על פי חוק לעשן במקומות ציבוריים מסוימים (מסעדה, מטוס, בתי חולים וכו'). היא מוציאה עשן ממש כמו סיגריה רגילה אך עשן זה אינו מזיק
האם בסיגריה אלקטרונית ישנם רק יתרונות ? התשובה היא כן . / מריאן פרייס
דוגמא: • את הסיגריה האלקטרונית לא צריך להדליק ולכבות , היא פועלת בעת שאיפה של המשתמש ובזמן שלא שואפים אותה היא נכנסת למצב המתנה ושומרת על הסוללה שלה.
סיגריה אלקטרונית לעומת סיגריה רגילה , חסרונות ויתרונות / מריאן פרייס
הסיגריה האלקטרונית מתאימה לכל אדם שרוצה להיגמל מעישון, לכל אדם שרוצה להמשיך לעשן ולהישאר בריא או לכל אדם שרוצה לעשן במקומות ציבוריים בלי לקבל דוח ובלי להזיק לסביבה שלו.
מצלמות אבטחה HD היי דפינישן / אנונימי
במשך עשרות שנים מערכות הטלוויזיה במעגל סגור התבססו על תקן תמונה מוגבל של 480 קווי סריקה. במילים אחרות, התמונה נוצרה על ידי סריקת הסצנה מלמעלה למטה וייצרה 480 שורות של נתונים.
טכנאי מחשבים מסביר על הסיבות למחשב שעושה ריסטרט (מאתחל עצמו מחדש) / יוגב מזרחי
בכתבה זו תוכלו ללמוד על הסיבות הכי נפוצות לבעייה המאוד נפוצה שבה המחשב מאתחל עצמו מחדש (עושה ריסטרט)
טכנאי מחשבים מסביר על הסיבות לגלישה איטית באינטרנט / יוגב מזרחי
זה מתסכל כאשר הגלישה באינטרנט פועלת לאט , במקום למצוא את הסיבה האמתית מאחורי זה, לעתים קרובות אנו בסופו של דבר נוטים להאשים את השירות של ספקיות האינטרנט או את חברת התשתית , אבל אם אתם רוצים לדעת על
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים