מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חומרי בידוד

חומרי בידוד

/ ענת דורי

חומרי בידוד

תעשיית הבידוד התפתחה מאוד בשנים האחרונות והחלה ליישם שימוש בחומרי בידוד שונים ורבים שמספקים את המענה לצרכי הבידוד השונים. כשמדובר בבידוד, ההבנה הבסיסית של הצרכים השונים תביא בדרך כלל ליישום הנכון ביותר של חומרי בידוד שונים. על מנת לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר יש צורך להכיר את חומרי הבידוד המוצעים בשוק, ואת הצרכים עליהם הם עונים.

בידוד תרמי

בידוד תרמי נועד למנוע חדירה ובריחה של קור וחום ממבנים ואליהם במטרה לשמור על אקלים נוח וממוזג בתוך המבנה ובמטרה למנוע התפשטות של אש במקרי שריפה. חומרי בידוד תרמי יספקו בדרך כלל את ההגנה ההולמת הנדרשת מדלתות חסינות אש, משטחים מבודדי שריפה וקירות חיצוניים של מבנים. בידוד תרמי באמצעות חומרי בידוד שונים יגרור חיסכון משמעותי בצריכת החשמל הנובעת כתוצאה מחימום או קירור של חלל המבנה, ותמנע התפשטות של שריפות במקרה של התפרצות דליקה באזור מסוים של המבנה.

בידוד אקוסטי

בידוד מבנים לצרכים אקוסטיים מיושם בדרך כלל בחדרים או במבנים שדורשים הפרדה של צלילים וקולות מהסביבה החיצונית. בידוד אקוסטי נעשה במבנים הממוקמים בצידי דרכים עיקריות, בחדרי מוסיקה והקלטה או בחדרי חזרות ואולמות הופעה. חומרי בידוד אקוסטי גורמים להפרדה מלאה בין הרעשים של סביבת המבנה החיצונית לבין סביבת המבנה הפנימית ומאפשרים להשתמש במספר חללים סמוכים ללא התערבבות של הרעשים השונים.

צמר סלעים

אחד מחומרי הבידוד הנפוצים ביותר בארץ הוא צמר הסלעים. צמר סלעים מגיע בלוחות קשיחים מצופי אבץ, במשטחים נרחבים הניתנים לחיתוך או כחומר גלם הניתן לעיצוב. צמר הסלעים הינו חומר בעל מוליכות חום וקור נמוכה ביותר המאפשר רמת בידוד גבוהה למבנים. צמר הסלעים מיושם ביסודות הבית, בין לוחות גבס, או בשילוב של שכבת בידוד כפולה. צמר הסלעים כולא בתוכו בועות אוויר קטנות שסופגות את הקור או החום ולא מאפשרות לא לעבור הלאה דרך הבועות האחרות של החומר. המבנה הצפוף של סיבי הצמר מאפשר הגנה מלאה מחד, ואיטום של בועות אוויר מאידך, בכך משיגים איטום מדרגה ראשונה.

ענת דורי
מנהלת רכש בחברת פזקר, מקבוצת פז, החברה המובילה בישראל בפיתוח ובייצור של מוצרי איטום ובידוד לשוק הבנייה והתשתית.
מנהלת רכש בחברת פזקר, מקבוצת פז, החברה המובילה בישראל בפיתוח ובייצור של מוצרי איטום ובידוד לשוק הבנייה והתשתית.
פזקר
עיות והמצוינות. ערכים אלה, שמלווים את החברה לאורך כל השנים, באים לידי ביטוי במגוון הפתרונות הרחב שמציעה החברה ללקוחותיה, בחתירה חסרת פשרות לאיכות הגבוהה ביותר ובתודעת שירות המציבה את הלקוח במרכז.
ת.ד 2030 אלון תבור מיקוד 18000
אלון התבור
04-6423111
04-6521255
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - כללי
תאריך: 16/1/2011
תגיות:   איטום גגות    איטום קירות    חומרי איטום    איטום גג    איטום מרפסת    בידוד    בידוד תרמי    בידוד גג רעפים    יריעות ביטומניות    בידוד אקוסטי    חומר איטום   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - כללי

איטום וזיפות במודיעין / לילך כהן
שאננות ולא לאטום את הבית, כהכנה לחורף המתקרב. איטום וזיפות במודיעין יכול לתת מענה גם לצרכים אחרים כמו איטום קירות מפני רטיבות, איטום רצפות ועוד. אז מתי צריך איטום וזיפות ולמי פונים? כל התשובות בפנים.
מיזוג אוויר במודיעין / לילך כהן
אחד מהאמצעים למיזוג אוויר הבולטים ביותר, ששינו את חיינו בלי הכר. לכן לא מפתיע שדווקא בחודשי הקיץ החברות יוצאות במבצעים למערכות מיזוג אוויר. אז איך בוחרים מערכת כזאת ומה ההבדלים בניהן? כל התשובות כאן.
עבודות גבס במודיעין / לילך כהן
וזה הזמן לחלק את החדר הגדול לשניים. אם המצב הזה מוכר לכם, אתם צריכים בעל מקצוע שמתמחה בביצוע עבודות גבס במודיעין, שיבצע את העבודה שאתם צריכים בצורה הטובה ביותר. אז איך מוצאים אחד כזה? כל התשובות כאן.
דודי שמש במודיעין / לילך כהן
ה מטבעה, מרבים לנצל את השמש ולהעדיף דודי שמש על פני דודי חשמל, שצורכים אנרגיה בזבזנית ויקרה. אז איך מתקנים דודי שמש במודיעין ולמה הם עדיפים על דודי חשמל או אופציות אחרות לחימום מים? כל התשובות בפנים.
הובלות במודיעין / לילך כהן
מודיעין היא עיר חדשה יחסית ואנו יכולים לראות כיצד רבים עדיין מגיעים לגור בעיר נהדרת זו. פרויקטים חדשים מציעים ללא מעט תושבי ערים אחרות בישראל לראות מה מציעה עיר זו וכיצד היא יכולה לתרום לאיכות חייהם
סוככים: מלוינסקי עד שיינקין / אביב יועצים
סוככים הם כמו ג'ינס וטי שירט, תמיד נכון, תמיד מעודכן, תמיד הולם את רוח התקופה. כמובן, גם בפריטים קלאסיים ועל זמניים יש שינויים בהתאם לתקופה.
סוככים: סוכך המחר / אביב יועצים
סוככים היום משמשים לנוי לא פחות מהצללה. ומה תפקידם בעולם המחר?, סוככים עשויים בעתיד לשרת אותנו יותר מאשר לנוי ולנועם.
סוככים: אופנה על זמנית / אביב יועצים
אם תאמצו את הזיכרון ותסתכלו כמה עשורים אחורה, אין ספק שתגיעו למסקנה - כל מה שקשור באופנת קיץ הוא פשוט אופנה על זמנית, שמלווה אותנו שנים ארוכות: סוככים הם כבר שנים רבות איתנו.
סוככים: קשת של צבעים / אביב יועצים
כן, לא תצליחו להתחמק מהפקקים, לא מהמוני האדם השוטפים את הרחובות והקניונים בקיץ של החופש הגדול, אבל לפחות מהשמש אפשר, בינתיים, להתחבא תחת צילו מלא החן של סוכך זה או אחר ולהתמסר לשלווה ולשקט...
סוככים וקריאה בקפה / אביב יועצים
באמצעות בחינה של סוככים אפשר בהחלט לגלות תכונות אופי באדם שבחר אותם. אם תסתכלו על סוככים, לא משנה איפה, בגינה, בחצר או במרפסת של מישהו, בכניסה לחנייה, בבית קפה ברחוב שטוף שמש, בחנות היושבת ברחוב הסואן
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים