מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בידוד אקוסטי

בידוד אקוסטי

/ ענת דורי

בידוד אקוסטי

אנו חיים בעולם עשיר בצלילים ורעשים. הכלב שנובח מבחוץ, המוסיקה שמנגן השכן, המכונית שנוסעת, המטוס שעובר, הרדיו שדולק והרשימה עוד ארוכה. שפע הרעשים שמסביבנו לא מתאים בכל המבנים ונולד הצורך לאטום מבנים מסוימים מפני רעשים וצלילים. במטרה לבודד מבנים בצורה אקוסטית יש צורך ביישום פרקטי ואסתטי של חומרי בידוד על גבי משטחים קיימים או בעת בנייה של מבנה או שיפוצו.

חדרי הקלטה

כשמקליטים מוסיקה סביבת ההקלטה צריכה להיות דוממת לגמרי. כל צליל קטן, כל רעידה וכל רחש נשמעים היטב במיקרופונים החזקים של אולפן ההקלטות ומפריעים להקלטה הנקייה והשקטה של האומן או הלהקה. בידוד אקוסטי של חדרי הקלטה הוא הבידוד החזק ביותר שקיים בשוק, אותו יש ליישם במקצועיות ודרגה גבוהה של בידוד. מצד שני, מכיוון שמדובר בחדר פרקטי והאסתטיקה בו חשובה פחות, פעמים רבות ניתן לראות חדרי הקלטה מצופים בחומרי בידוד אקוסטי מכוערים למראה. לעתים אף ניתן להיתקל בחדרי הקלטה מאולתרים מצופים בקרטוני ביצים לצורך בידוד אקוסטי.

אולמות אירועים

חלק מאולמות האירועים מפעילים מספר אירועים בו זמנית. על מנת שהרעש העצום שבוקע מהשמחה האחת לא יפריע ויחדור לשמחה שמתרחשת בסמוך, יש צורך בבידוד אקוסטי חזק ואיכותי. יישום של בידוד אקוסטי באולמות אירועים אמור להיות נעים ואסתטי לעין ועל כן הוא נעשה ברוב המקרים בשלבי הבנייה והתכנון הראשוניים בתוך שכבת הקיר ולא על ידי בידוד אקוסטי חיצוני על ידי חומרי בידוד שונים. כאשר נדרשת עבודת בידוד אקוסטי באולמות אירועים קיימים ניתן ליישמה באמצעות חומרי בידוד מעוצבים בצורות גליות או על ידי שכבות מעוצבות של חומרי בידוד מורבדים.

האוויר כחומר מבודד

גלי הקול נעים על גבי האוויר מולקולות של אוויר או של חומר. ככל שצפיפות החומר עבה יותר, כך קשה יותר לגלי הקול לעבור, ולכן יש צורך בבידוד אקוסטי של חומרים כבדים בעלי מסה גדולה. לחילופין, ניתן לכלוא שכבות של אוויר בין מוצקים ולנתק ביניהם מגע, על ידי מעבר הצפיפויות של גלי הקול נבלמת תנועתו ומושג בידוד אקוסטי איכותי בדרגה גבוהה ללא בזבוז של משאבים כבדים ודחוסים.

ענת דורי
מנהלת רכש בחברת פזקר, מקבוצת פז, החברה המובילה בישראל בפיתוח ובייצור של מוצרי איטום ובידוד לשוק הבנייה והתשתית.
מנהלת רכש בחברת פזקר, מקבוצת פז, החברה המובילה בישראל בפיתוח ובייצור של מוצרי איטום ובידוד לשוק הבנייה והתשתית.
פזקר
עיות והמצוינות. ערכים אלה, שמלווים את החברה לאורך כל השנים, באים לידי ביטוי במגוון הפתרונות הרחב שמציעה החברה ללקוחותיה, בחתירה חסרת פשרות לאיכות הגבוהה ביותר ובתודעת שירות המציבה את הלקוח במרכז.
ת.ד 2030 אלון תבור מיקוד 18000
אלון התבור
04-6423111
04-6521255
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - כללי
תאריך: 16/1/2011
תגיות:   איטום גגות    איטום קירות    חומרי איטום    איטום גג    איטום מרפסת    בידוד    בידוד תרמי    בידוד גג רעפים    יריעות ביטומניות    בידוד אקוסטי    חומר איטום   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - כללי

איטום וזיפות במודיעין / לילך כהן
שאננות ולא לאטום את הבית, כהכנה לחורף המתקרב. איטום וזיפות במודיעין יכול לתת מענה גם לצרכים אחרים כמו איטום קירות מפני רטיבות, איטום רצפות ועוד. אז מתי צריך איטום וזיפות ולמי פונים? כל התשובות בפנים.
מיזוג אוויר במודיעין / לילך כהן
אחד מהאמצעים למיזוג אוויר הבולטים ביותר, ששינו את חיינו בלי הכר. לכן לא מפתיע שדווקא בחודשי הקיץ החברות יוצאות במבצעים למערכות מיזוג אוויר. אז איך בוחרים מערכת כזאת ומה ההבדלים בניהן? כל התשובות כאן.
עבודות גבס במודיעין / לילך כהן
וזה הזמן לחלק את החדר הגדול לשניים. אם המצב הזה מוכר לכם, אתם צריכים בעל מקצוע שמתמחה בביצוע עבודות גבס במודיעין, שיבצע את העבודה שאתם צריכים בצורה הטובה ביותר. אז איך מוצאים אחד כזה? כל התשובות כאן.
דודי שמש במודיעין / לילך כהן
ה מטבעה, מרבים לנצל את השמש ולהעדיף דודי שמש על פני דודי חשמל, שצורכים אנרגיה בזבזנית ויקרה. אז איך מתקנים דודי שמש במודיעין ולמה הם עדיפים על דודי חשמל או אופציות אחרות לחימום מים? כל התשובות בפנים.
הובלות במודיעין / לילך כהן
מודיעין היא עיר חדשה יחסית ואנו יכולים לראות כיצד רבים עדיין מגיעים לגור בעיר נהדרת זו. פרויקטים חדשים מציעים ללא מעט תושבי ערים אחרות בישראל לראות מה מציעה עיר זו וכיצד היא יכולה לתרום לאיכות חייהם
סוככים: מלוינסקי עד שיינקין / אביב יועצים
סוככים הם כמו ג'ינס וטי שירט, תמיד נכון, תמיד מעודכן, תמיד הולם את רוח התקופה. כמובן, גם בפריטים קלאסיים ועל זמניים יש שינויים בהתאם לתקופה.
סוככים: סוכך המחר / אביב יועצים
סוככים היום משמשים לנוי לא פחות מהצללה. ומה תפקידם בעולם המחר?, סוככים עשויים בעתיד לשרת אותנו יותר מאשר לנוי ולנועם.
סוככים: אופנה על זמנית / אביב יועצים
אם תאמצו את הזיכרון ותסתכלו כמה עשורים אחורה, אין ספק שתגיעו למסקנה - כל מה שקשור באופנת קיץ הוא פשוט אופנה על זמנית, שמלווה אותנו שנים ארוכות: סוככים הם כבר שנים רבות איתנו.
סוככים: קשת של צבעים / אביב יועצים
כן, לא תצליחו להתחמק מהפקקים, לא מהמוני האדם השוטפים את הרחובות והקניונים בקיץ של החופש הגדול, אבל לפחות מהשמש אפשר, בינתיים, להתחבא תחת צילו מלא החן של סוכך זה או אחר ולהתמסר לשלווה ולשקט...
סוככים וקריאה בקפה / אביב יועצים
באמצעות בחינה של סוככים אפשר בהחלט לגלות תכונות אופי באדם שבחר אותם. אם תסתכלו על סוככים, לא משנה איפה, בגינה, בחצר או במרפסת של מישהו, בכניסה לחנייה, בבית קפה ברחוב שטוף שמש, בחנות היושבת ברחוב הסואן
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים