מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

זיפות גגות

זיפות גגות

/ ענת דורי

זיפות גגות

חומר הזפת הוא חומר צמיגי אך אטום לגמרי שלא נותן אפילו לטיפה קטנה של לחות לחדור מבעדו עם הוא מצוי בשכבה חלקה ואטומה על גבי משטח ישר כלשהו. בעבר, הזפת שימשה בתור חומר עיקרי לסלילת כבישים, ולמעשה זיפות גגות הייתה השיטה היחידה לאיטום ובידוד של משטחים מפני גשם ורטיבות. כיום הצטרפו למשפחת האוטמים חומרים רבים, אך יתרונו של הזפת עדיין עומד יציב, ונעשה בו שימוש במגוון צרכי איטום.

הכנה לזיפות גג

על מנת לבצע זיפות גג כהלכה יש לוודא כי המשטח אותו עומדים לזפת נקי לגמרי מחול, אבק, לכלוך או חפצים אחרים שעלולים לגרום לזפת לא להיצמד בצורה הטובה ביותר אל הגג. בנוסף, זיפות גגות איכותי מתבצע אך ורק עם זפת איכותית ותקנית. כיום מסתובבים בשוק מגוון מוצרי זיפות מזויפים שהחדירות שלהם למים גבוהה ביותר. שימוש בזפת לא מקורית עלול לגרור הפסד של כסף וזמן, ומעל לכל, להשאיר את הגג פרוץ למים ורטיבות.

זיפות בשכבות

ניתן לבצע זיפות בשכבה אחת, או במספר שכבות, וזאת בהתאם לדרגת הבידוד או האיטום הנדרשת. זיפות בשכבה אחת לרוב יספיק כשמדובר בגגות חדשים או במשטחים קטנים, אך כשמדובר בגגות ישנים וסדוקים או בגגות גדולים, יש לבצע זיפות גג כפול. זיפות בכבות מתבצע על ידי הנחת שכבה של חומר שנועד לייצב את צורת הזפת לאחר ההתקשות. בחלק מזיפותי הגגות הכפולים נעשה שימוש ביריעות יוטה, בחלק מהזיפותים בשכבות של חול, ובחלק מהזיפותים מתבצעת הרבדה של חומרים אוטמים אחרים כגון יריעות ביט ומניות.

השלמת זיפות גגות

לאחר שמסיימים לזפת את כל הגג יש צורך בסגירה אחרונה של משטח הזיפות ובזיפות אטום ומחוזק ביותר בשטחים הפרוצים. השטח המועד ביותר לנזילות הוא החיבור שבין הגג לקירות התומכים. בדרך כלל בחלק זה נפרצים הסדקים הרחבים והארוכים ביותר כתוצאה מהמומנט הפועל על קירות הבית (למעשה הגג נתמך בקירות הבית בלבד). על מנת לוודא כי זיפות גג נעשה בצורה הטובה והאיכותית ביותר יש לבדוק את משטחי האטימה הרגישים ובמידת הצורך לחזור שנית על פעולת האיטום.

ענת דורי
מנהלת רכש בחברת פזקר, מקבוצת פז, החברה המובילה בישראל בפיתוח ובייצור של מוצרי איטום ובידוד לשוק הבנייה והתשתית.
מנהלת רכש בחברת פזקר, מקבוצת פז, החברה המובילה בישראל בפיתוח ובייצור של מוצרי איטום ובידוד לשוק הבנייה והתשתית.
פזקר
עיות והמצוינות. ערכים אלה, שמלווים את החברה לאורך כל השנים, באים לידי ביטוי במגוון הפתרונות הרחב שמציעה החברה ללקוחותיה, בחתירה חסרת פשרות לאיכות הגבוהה ביותר ובתודעת שירות המציבה את הלקוח במרכז.
ת.ד 2030 אלון תבור מיקוד 18000
אלון התבור
04-6423111
04-6521255
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - כללי
תאריך: 16/1/2011
תגיות:   איטום גגות    איטום קירות    חומרי איטום    איטום גג    איטום מרפסת    בידוד    בידוד תרמי    בידוד גג רעפים    יריעות ביטומניות    בידוד אקוסטי    חומר איטום   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - כללי

איטום וזיפות במודיעין / לילך כהן
שאננות ולא לאטום את הבית, כהכנה לחורף המתקרב. איטום וזיפות במודיעין יכול לתת מענה גם לצרכים אחרים כמו איטום קירות מפני רטיבות, איטום רצפות ועוד. אז מתי צריך איטום וזיפות ולמי פונים? כל התשובות בפנים.
מיזוג אוויר במודיעין / לילך כהן
אחד מהאמצעים למיזוג אוויר הבולטים ביותר, ששינו את חיינו בלי הכר. לכן לא מפתיע שדווקא בחודשי הקיץ החברות יוצאות במבצעים למערכות מיזוג אוויר. אז איך בוחרים מערכת כזאת ומה ההבדלים בניהן? כל התשובות כאן.
עבודות גבס במודיעין / לילך כהן
וזה הזמן לחלק את החדר הגדול לשניים. אם המצב הזה מוכר לכם, אתם צריכים בעל מקצוע שמתמחה בביצוע עבודות גבס במודיעין, שיבצע את העבודה שאתם צריכים בצורה הטובה ביותר. אז איך מוצאים אחד כזה? כל התשובות כאן.
דודי שמש במודיעין / לילך כהן
ה מטבעה, מרבים לנצל את השמש ולהעדיף דודי שמש על פני דודי חשמל, שצורכים אנרגיה בזבזנית ויקרה. אז איך מתקנים דודי שמש במודיעין ולמה הם עדיפים על דודי חשמל או אופציות אחרות לחימום מים? כל התשובות בפנים.
הובלות במודיעין / לילך כהן
מודיעין היא עיר חדשה יחסית ואנו יכולים לראות כיצד רבים עדיין מגיעים לגור בעיר נהדרת זו. פרויקטים חדשים מציעים ללא מעט תושבי ערים אחרות בישראל לראות מה מציעה עיר זו וכיצד היא יכולה לתרום לאיכות חייהם
סוככים: מלוינסקי עד שיינקין / אביב יועצים
סוככים הם כמו ג'ינס וטי שירט, תמיד נכון, תמיד מעודכן, תמיד הולם את רוח התקופה. כמובן, גם בפריטים קלאסיים ועל זמניים יש שינויים בהתאם לתקופה.
סוככים: סוכך המחר / אביב יועצים
סוככים היום משמשים לנוי לא פחות מהצללה. ומה תפקידם בעולם המחר?, סוככים עשויים בעתיד לשרת אותנו יותר מאשר לנוי ולנועם.
סוככים: אופנה על זמנית / אביב יועצים
אם תאמצו את הזיכרון ותסתכלו כמה עשורים אחורה, אין ספק שתגיעו למסקנה - כל מה שקשור באופנת קיץ הוא פשוט אופנה על זמנית, שמלווה אותנו שנים ארוכות: סוככים הם כבר שנים רבות איתנו.
סוככים: קשת של צבעים / אביב יועצים
כן, לא תצליחו להתחמק מהפקקים, לא מהמוני האדם השוטפים את הרחובות והקניונים בקיץ של החופש הגדול, אבל לפחות מהשמש אפשר, בינתיים, להתחבא תחת צילו מלא החן של סוכך זה או אחר ולהתמסר לשלווה ולשקט...
סוככים וקריאה בקפה / אביב יועצים
באמצעות בחינה של סוככים אפשר בהחלט לגלות תכונות אופי באדם שבחר אותם. אם תסתכלו על סוככים, לא משנה איפה, בגינה, בחצר או במרפסת של מישהו, בכניסה לחנייה, בבית קפה ברחוב שטוף שמש, בחנות היושבת ברחוב הסואן
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים