מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מכונות אריזה

מכונות אריזה

/ אורי ג
מוצרי אריזהמכונות אריזה.
 
בחברה קפיטליסטית של צריכה ושפע אנו לוקחים את האריזה כדבר מובן מאליו, שאיננו שמים לב אליו. אולם אריזה היא יותר מכסות של נייר, קרטון או פלסטיק העומדת בינינו לבין המוצר. תכנון מוצרי אריזה אינו דבר שנעשה כלאחר יד – להיפך. מוצרי אריזה הם חלק חשוב מהמוצר ישנם מכונות אריזה אשר מבצעות את התהליך, המבטיח את הגעתו לצרכן כשהוא תקין, שלם ואיכותי. מוצרי אריזה משפיעים מאוד על אורך חיי המדף של המוצר המצוי בתוכם. היום, כשמוצרי מזון מגיעים אלינו ביבוא ימי מכל קצוות עולם – מסין, מארצות הברית, מיפן, מאירופה ועוד – ואזי מבלים עוד ימים על מדף החנות, אורך חיי המדף שלהם הינו פרמטר חשוב במיוחד עבור הגעתם אל הצרכנים כשהם עדיין ברי תוקף לאכילה. על כן, תכנון מוצרי אריזה הינו מהותי ביותר עבור המוצר.
 
מתכנן מוצרי אריזה צריך להעמיד לנגד עיניו מערכת שלמה של שיקולים: מוצרי אריזה חייבים להיות מותאמים לסוג המוצר ולצרכיו, כדי לאפשר חיי מדף ארוכים. מוצרי אריזה צריכים בנוסף לחשוב גם על טובת הלקוח – לעצב מוצרי אריזה שהלקוח יוכל להשתמש בהם בקלות. למשל, שקיות עם אפשרות לסגירה חוזרת עבור פרמזן מגורדת, או אריזה מותאמת למשחת שיניים, שיהיה נוח ללחוץ עליה להוצאת משחה עבור צחצוח בכמות מספיקה אך לא גדולה מדי. פרט לשיקולים פונקציונליים, מוצרי אריזה הם לעתים בעלי תפקיד חשוב בשיווק המוצר, ועליהם להיות אסתטיים. בעיצוב מוצרי אריזה עבור בשמים, למשל, על מוצרי האריזה למשוך את העין בעודם ניצבים על המדף, שכן התחרות בין הבשמים על לב הלקוח היא רבה וקשה.
 
תהליך האריזה המודרני נעשה ברובו, בדרך כלל, ללא מגע יד אדם – זאת על ידי שימוש במכונות אריזה משוכללות. בשל מגוון המוצרים האינסופי המצוי בשוק, ישנן מכונות אריזה ייעודיות עבור מוצרים שונים: מכונות מילוי ופקיקה, מכונות אריזה אנכית, מכונות אריזה אופקית, מכונות לאריזת ואקום וכן הלאה. שהלא אין דין מארז ציוד רפואי כדין אריזת בשר או מגבונים לחים. כל אחת ממכונות אריזה אלו מותאמת לצרכיו הייחודיים של אותו מוצר. כך, למשל, מארזי ואקום עבור מוצרי מזון, או כשמדובר במוצרים רגישים לתנאים סביבתיים (כגון קור או לחות), אותם יש לארוז בסביבה מתאימה.
 
מכונות אריזה הן בעלות יתרונות ניכרים על פני אריזה ידנית. הן אינן מתעייפות, הן יעילות ומהירות, ומאפשרות אריזה סטרילית יותר. אולם, מכונות אריזה יכולות להתקלקל. קריסתן של מכונות אריזה משביתה בין רגע את פס הייצור במפעל. אם בזמן הזה ממתינים מוצרים רגישים נטולי מארז, הם עלולים להתקלקל, כך שלא ניתן יהיה לארוז אותם לשיווק לאחר תיקון המכונה – כלומר, יהיה צורך להשליכם לפח והמפעל ייאלץ לספוג את ההפסד. על כן חשוב להצטייד במכונות אריזה טובות, אמינות ובאיכות גבוהה, וגם לדאוג לתחזוק נכון ושוטף, כולל עריכת בדיקות תקופתיות.
 
 
 
 
 
 
 
אורי ג
הפרופיל שלי
הפרופיל שלי
שם עסק
תל אביב
עסקים - תעשייה
תאריך: 20/7/2010
תגיות:   מכונות אריזה    מוצרי אריזה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - תעשייה

כללים ושיקולי תכן לבלימת נפילת משתמשים במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ושיקולי תכן לבלימת נפילת משתמשים במתקנים מתנפחים
כללים ועקרונות למיקום מתקנים מתנפחים בעת הפעלתם / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ועקרונות למיקום מתקנים מתנפחים בעת הפעלתם
עקרונות ושיקולי תכן ל מתקנים מתנפחים למניעת הילכדות / ofer rashkes
המאמר עוסק בעקרונות ושיקולי תכן למתקנים מתנפחים למניעת הילכדות
כללים ועקרונות לדרישות תכן לפתחי כניסה ויציאה במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ועקרונות לדרישות תכן לפתחי כניסה ויציאה במתקנים מתנפחים
בדיקות במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר עוסק בכללים ועקרונות לשיטת בדיקות במתקנים מתנפחים
בחינה שנתית במתקנים מתנפחים / ofer rashkes
המאמר מפרט אופן בחינה שנתית במתקנים מתנפחים
הובלות מנוף ועבודות מנוף / אפי פרוסייטס
עבודות מנוף, שינוע והובלה ועבודות מנוף סל, אלו הם רק חלק מן השירותים ש'בנימין הובלות ומנופים' מספקת ועמידה בכל כללי הבטיחות המחמירים מעניקים לקהל הלקוחות של החברה שקט נפשי.
צביעת מתכות ליופי / זלדה חן
אף אחד מאיתנו לא אוהב לחשוב על עצמנו כאדם שטחי. הלא אנו יודעים כי לא כל הנוצץ זהב וכי מראהו של מכשיר חשמלי או של רכב אינו מעיד בהכרח על איכותו. ובכל זאת, כל מחקר בתחום השיווק מעיד על כך כי בני אדם.
גופי חימום ותרימתם לקידמה / sasha sasha
הטכנולוגיה מתפתחת ומתקדמת במשך הזמן וכך מחייבת אותנו לפעול בהתאם. למעשה אנו מונעים על ידי הקידמה.
דרכים להגדלת שטח האחסון במחסנים ישנים בעשרות אחוזים / עוזי פלג
התעשייה, השירותים, המסחר והלוגיסטיקה, במחסנים מאוחסנים מאות אלפי משטחים PALLET RACKING)). בחלק לא קטן של המחסנים, חלו במשך השנים שינויים אשר שינו למעשה את בסיס הנתונים אשר על פיהם תוכננו ונבנו המחסנים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים