מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ניתוח פסיכולוגי

בטיפול, העונה השניה - ניתוח פסיכולוגי שבועי

/ פסיכולוגיה עברית
העונה הראשונה של סדרת הטלוויזיה "בטיפול" שודרה בסתיו 2005, זכתה לפופולאריות רבה, ועוררה הדים רבים בקהילה המקצועית של אנשי בריאות הנפש. בין ינואר לאפריל 2008, במקביל לשידורי העונה השנייה של הסדרה, פורסמו באתר "פסיכולוגיה עברית" כתבות שבועיות שסיפקו התבוננות מזווית פסיכולוגית מקצועית על המתרחש בסדרה. הכתבות נכתבו על ידי חמישה אנשי מקצוע, שעקבו כל אחד אחרי מטופל אחר,מתחילת העונה ועד סיומה. כתבות אלה הציגו נקודות מבט שונות על המתחולל בטיפולים, ודרכן היה אפשר להתוודע להשקפה הייחדוית של הכותבים בנוגע לעבודה הטיפולית. חוברת זו מאגדת את רשימותיהם.
על הכותבים:
פרופ' רבקה אייפרמן היא פסיכולוגית קלינית ופסיכואנלטיקאית, פרופ' בדימוס בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית ירושלים. מלאה בחברה הפסיכואנליטית בישראל תפקיד יו"ר החברה, ויו"ר ועדת ההוראה. כיום מתמקדת בהוראה ובכתיבה בנושאים כגון החלום והקשבה פסיכודינאמית לחלומות, הקשבה ללא מודע של היחיד, ולשיח הלא מודע המתרחש בדיאדה. פרסומיה המקצועיים עסקו בעיקר בתחום האנליזה העצמית והלא מודע.
פרופ' שמשון רובין הוא פרופ' בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. פסיכולוג קליני מומחה בכיר ומדריך. במהלך הקריירה עסק בטיפול בילדים, מתבגרים, ומבוגרים, הן בטיפול פרטני והן בטיפול זוגי, משפחתי וקבוצתי. עוסק בטיפול, הדרכה, הוראה ומחקר. תחומי המחקר בהם עוסק: אובדן ושכול, אתיקה מקצועית, ביו-אתיקה ויחסי מדריך מודרך.
ד"ר דורית שיקיירסקי היא פסיכולוגית קלינית בכירה, בעלת פרקטיקה פרטית, תל-אביב יפו. כתבה דוקטורט על "היקסמותפנטזמטית: הוועדה הסודית של פרויד מפרספקטיבה של יחסי קבוצות לפי ביון". חברה באפק- ארגון, פרט, חברה - האגודה הישראלית ללימוד תהליכים קבוצתיים וארגוניים.
פרופ' חנוך ירושלמי הוא פסיכולוג קליני,מדריך, פרופ' חבר בחוג לבריאות נפש קהילתית באוניברסיטת חיפה, וחבר סגל המחלקה לפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית בדרגת מרצה בכיר. ניהל במשך חמש עשרה שנים את שירותי הייעוץ לסטודנט באוניברסיטה העברית. מתעניין וכותב על יחסי מטפל-מטופל והתקשורת ביניהם, על יחסי הדרכה בפסיכותרפיה והתפתחות אנשי מקצוע בתחום, על מבט פסיכואנליטי בין סובייקטיבי על מצבי משבר אישיים, ועוד.
ד"ר מאיר ברגר הוא פסיכיאטר, שעוסק שנים רבות בפסיכותרפיה. עבד במגוון מסגרות ציבוריות בארץ ובניו-יורק. מלמד ומדריך במסגרות מקצועיות שונות ביניהן: התכנית לפסיכותרפיה בבר-אילן, ותכנית ההכשרה של המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מזה כעשור כותב באופן קבוע סקירות ספרות במדור בקורת ספרים של כתב העת "שיחות" ומשתתף כעורך מדעי בתרגום ספרות פסיכואנליטית בת זמננו.
על בטיפול:
בטיפול הינה סדרת דרמה טלוויזיונית יומית המציגה מפגשים של פסיכולוג עם מטופליו. הסדרה הופקה עבור ערוץ 3 בהוט. הרעיון לסדרה נהגה על ידי חגי לוי, ופותח על ידי ניר ברגמן, אורי סיון, וחגי לוי - יוצרי העונה הראשונה של הסדרה. בעונה השנייה של הסדרה הצטרף לצוות הפיתוח איתן צור.  התסריטאי הראשי לאורך שתי העונות היה אורי סיון, וחגי לוי ערך והפיק. תסריטאי העונה השנייה: יעל הדיה - הטיפול של טליה;  דפנה לוין - הטיפול של משפחת נוימןעוזי וייל ושירי ארצי - הטיפול של אפי;  קרן מרגלית- הטיפול של איריס; אסף ציפור - הטיפול של ראובן אצל גילה.  ייעוץ פסיכולוגי: ד"ר רוני באט.
החוברת המלאה ב: http://www.hebpsy.net/articles.asp?id=1782
 
פסיכולוגיה עברית
פסיכולוגיה עברית היא קהילת אנשי מקצועות בריאות הנפש, ביניהם עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים בהבעה, קלינאי תקשורת ועוד.
פסיכולוגיה עברית היא קהילת אנשי מקצועות בריאות הנפש, ביניהם עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מטפלים בהבעה, קלינאי תקשורת ועוד.
פסיכולוגיה עברית הוקמה ב 2002 בראיה קהילתית כאתר הבית לפסיכולוגים ולאנשי מקצועות בריאות הנפש. מאז הפכה לנקודת ציון מרכזית ברשת.
בריאות ורפואה - בריאות הנפש
תאריך: 30/7/2010
תגיות:   בטיפול    פסיכולוגיה    פסיכולוגים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות הנפש

הפרעות חרדה / LoadSEO SEO
חרדה היא תגובה טבעית לחלוטין של הגוף למצב של התגוננות מפני סכנה. אך לפעמים החרדה יכולה להשתלט לנו על החיים ולפגוע באיכות החיים. על מנת להתמודד עם חרדה יש לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה מן השורש.
חרדה ודיכאון / LoadSEO SEO
קיים מתאם גבוה בין חרדה ודיכאון מאחר ומי מאיתנו שסובל מחרדה באופן כרוני לא יהוך לדכאוני בסופו של דבר. לכן התמודדות עם דיכאון חייבת לפתור בראש ובראשונה את בעיית החרדה.
חרדה חברתית וטיפול חברתי / LoadSEO SEO
הסיבות לחרדה חברתית הן רבות. טיפול חברתי יכול להיות טיפול יעיל בחרדה מסוג זה. זאת משום שעצם ההמצאות שלנו בחברה ועם אנשים במסגרת הטיפול מהווה התמודדות עם הגורם המאיים.
חרדה חברתית קשה / LoadSEO SEO
ככול הידוע כ- 7% מהאוכלוסיה סובלים מחרדה חברתית. צפוי גם ש- 13% ילקו בה במהלך חייהם. רבים מאלה הלוקים בחרדה חברתית חושבים כי הם היחידים שסובלים ממנה.
חרדה וסימפטומים / LoadSEO SEO
לחרדה ישנם סימפטומים רבים היכולים להתבטא בדרכים רבות. לרוב נוכל לראות סימפטומים כתוצאה מאירוע טראומטי. הסימפטומים יכולים להופיע כתוצאה מאירוע טראומתי. על כך במאמר הבא.
נפגעי חרדה / LoadSEO SEO
נפגעי חרדה פוגשים במצבים טראומטיים אותם הם לא מסוגלים לפתור. אין הם מסגלים לפתור בעזרת הכלים שרכשו במהלך חייהם את המצוקה אליה נקלעו מסיבה כזאת או אחרת.
גופנו - אוטוביוגרפיה מהלכת / נעמי בר
פסיכותרפיה גופנית מתחילה בהגדלת המודעות לגוף. לעיתים, המעבר מהנסיון לפתור בעיות ברמה הרציונאלית להקשבה לתכנים עמוקים יותר שמעורר גופנו, הינה למידה מחדש של התחברות והקשבה לעצמנו.
דמיון מודרך במודעות / אסנת בוקופצר
דרך אנחנו מאפשרים לעצמנו לחיות במודעות. הדמיון ניתן לנו כדי לאפשר לדברים לקרות. הדמיון אינו מוגבל בתבניות אמונה, או תחום על ידי זמן, מרחב או הגוף הפיסי ומאפשר לנו לגלות מה אנחנו רוצים מעצמנו, מהחיים.
אינטימיות ומערכות יחסים / נעמי בר
כולנו נעים קדימה ואחורה בין הפחד מפני נטישה ובין הפחד מפני מחנק. יש מי שנותרים בודדים, כי הם חוששים שיחנקו אותם הרגשות הקשורים ביחסי קירבה. אחרים מסרבים לנתק קשרים הרסניים.
בדידות ודיכאון / נעמי בר
האדם, כיצור חברתי, נזקק לחברתו של הזולת. יחסים בינאשיים מעניקים לאדם תמיכה,הערכה וכבוד. הזולת מגלה בנו עניין, נותן בנו אמון, מעניק לנו מידע ומסייע לנו בעת מצוקה, אם בעצה, בתמיכה או בסיוע חומרי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים