מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טיולי צלינות בישראל

HOLYLAND TOUR - טיולי צליינות לארץ ישראל - נקודות ורעיונות

/ כפיר שורץ

תיירות צליינית – HOLYLAND TOURS

טיפול בתיירות צליינית – PILGRIMAE TOURS או HOLYLAND TOURS אינו עניין של מה בכך.

על כתפיו של סוכן התיירות הנכנסת המכונה בשפה המקצועית תור אופרטור מונחת אחריות רבה – רבה מאוד!

התור אופרטור צריך לדעת האם הקבוצה המדוברת חייבת בויזה לישראל (אשרת כניסה לישראל), טיפול באשרות לקבוצות תיור אל מול משרד הפנים הינו משימה לא פשוטה והאחריות על תור אופרטור רבה. קבוצות צליינים ממדינות כגון: הודו, ניגריה, מלזיה, אינדונזיה, טורקיה, אוקראינה, ארמניה, ונצואלה, קניה ועוד חייבות באשרות ע"מ להכנס ארצה. הטיפול באשרות אורך זמן, עולה כסף ודורש ידע, הבנה ואף חיזוי הנולד (ניתוח משתתפי הקבוצה ע"מ לבצע הערכת סיכון האם מי מהם אינו מתכוון לעזוב את הארץ...)

מעבר לנושא האשרות כולל הטיפול בקבוצות צליינים שריון מלונות. לרוב הצליינים לנים 2-3 לילות בצפון הארץ עם עדיפות לבתי מלון בטבריה או למלון בעיר נצרת. צליינים גרמנים וקנייתים אוהבים גם ללון במלונות ובבתי הארחה בקיבוצים כגון בקיבוץ דגניה ב', קיבוץ שער הגולן או מלון נוף גינוסר. תיירים נמוכי תקציב LOW COST כגון צליינים הודים, תיירים מפולין, סלובניה ועוד עשויים להעדיף מלונות בבית לחם על מלונות העיר ירושלים משיקולי עלות. קבוצות של צליינות מוסלמית יעדיפו מלונות כגון GOLDEN WALLS או HOLYLAND HOTEL במזרח ירושלים הסמוכים למסגד אל אקצא.

תוכנית איכותית או בשפה המקצועית ITINERARY  חייבת להבנות בתשומת לב רבה. תוכנית הטיול הינה בעצם החוזה או ההסכם בין סוכן הנסיעות – מארגן הטיול לבין הלקוח. אי עמידה בכל פרטי התוכנית עשויה להביא את המארגן לבית המשפט במקרה הטוב או לאבדן מוניטין עד כדי התמוטטות העסק במקרה הגרוע מכל. תכנון טיול חייב לקחת בחשבון את מגבלות לוח הזמנים, את שעות וימי הפתיחה של האתרים (לדוגמא יד ושם סגור ביום שבת בעוד אתרי נצרות שונים סגורים לביקור ביום ראשון), את קושי המסלול (לקבוצת גמלאים בגיל הזהב גם אם הם תיירים אין לכלול טיפוס למצדה דרך שביל הנחש כי אם באמצעות הרכבל), שעות פתיחת מעברי הגבול לקבוצות הבאות לישראל ממעברי הגבול אלנבי, יצחק רבין - ערבה ונהר הירדן או היוצאות לירדן ממעברים אלו שאינם פתוחים 24 שעות ביממה. תוכנית טיול מקצועית וישימה חייבת להיות ברת ביצוע אך גם חייבת להיות תוכנית שתשביע את רצון הקבוצה. תוכנית שכזו כדאי שתבנה ע"י מורה דרך מומחה בתחום.

בחירת ושיבוץ מורה דרך שיתאים לקבוצה ככפפה לכף היד הינו משימה בעלת חשיבות גבוהה במיוחד. לקבוצת תיירים מוסלמים חשוב מאוד לשבץ מורה דרך מוסלמי שיוכל להיכנס אתם לתוך המסגדים, לקבוצה מדרום אמריקה חשוב מאוד לשבץ מורה דרך דובר ספרדית או פורטוגזית ע"פ דרישת הלקוח. קבוצה המעוניינת בתוכנית סובבת נושא כגון חקלאות, ארכיאולוגיה, תנ"ך ועוד רצוי מאוד לשבץ לה את מורה הדרך בעל הידע והמומחיות המתאימים ע"מ לוודא רמת שרות וידע מספקים.

בחירת חברת היסעים ראויה ונהג מתאים הינו תנאי נוסף להצלחת הטיול. לקבוצות הלנות במלונות מעבר לקו הירוק – כלומר בבית לחם, יריחו וכדומה חשוב יהיה לשכור נהג ערבי אשר יוכל להיכנס ולצאת עמם משטח הרשות באותו אוטובוס ממש. נהג סבלני המקפיד על חיוך, רמת שרות גבוהה וניקיון מתמיד של חלונות האוטובוס ופנים האוטובוס מעלה באופן טבעי את רמת שביעות הרצון של התייר.

גיוון התוכניות והתאמתן לקהל הפכה למשימה לא פשוטה. סוכן הנסיעות העוסק בתיירות נכנסת יצטרך להתאים תוכנית דלת דמי כניסות לצליינים ממדינות כמו הודו שתקציבן מוגבל אך לכלול בתוכניות של אלו מצפון אמריקה (ארה"ב וקנדה) גם אתרים חדישים עם דמי כניסה נוספים כגון מרכז דוידסון, עיר דוד, מנהרת הכותל, מעלית הזמן, מיני ישראל ועוד. בחירת ארוחות צהרים בתפריט ותקציב ראוי הינם נדבך נוסף בו התור אופרטור צריך להפגין יצירתיות, הכרות, ידע תוך שהוא קולע לטעם הלקוחות... כך למשל תפריט של קבוצת צליינים מהודו אסור שיכלול בשר בקר..

עם פתיחת גבולות עם ירדן ומצרים, רבים הצליינים המבקשים לבצע טיול במווה של EXODUS TOUR המתחקה אחרי מסעם של בני ישראל ממצרים, דרך ירדן ועד לישראל, גם טיולי בר מצווה קרבים מבקשים לבצע טיול במתווה זה.

ארגון טיולי צליינות ותיירות נכנסת בכלל הינה משימה לא פשוטה.  ידע, ניסיון, סבלנות וקשב לצרכי הלקוח הם הבסיס.

 

 

 

 

 

כפיר שורץ
מנכ"ל משותף וממייסד חברת אהלן אולימפוס בע"מ. חברת תיירות נכנסת החברה בלשכת מארגני תיירות נכנסת. ממונה ישירות על תחומי תיירות נכנסת ועסקית
מנכ"ל משותף וממייסד חברת אהלן אולימפוס בע"מ. חברת תיירות נכנסת החברה בלשכת מארגני תיירות נכנסת. ממונה ישירות על תחומי תיירות נכנסת ועסקית
אהלן אולימפוס בע"מ
חברת תיירות נכנסת ללקוחות פרימיום. החברה מספקת מענה מקיף ללקוח העסקי בארץ, בירדן ובמצרים. בנוסף החברה פעילה בתחום קבוצות צליינים וטיולים בארץ לתיירים ולישראלים. לחברה 3 משרדים ףאילת, אור יהודה, עומר!
משה אביב 6
אור יהודה
03-5339191
08-6512296
קישור לאתר
תיירות וטיולים - המלצות
תאריך: 2/10/2010
תגיות:   תיירות נכנסת    מלון בירושלים    בית מלון    מלון בנצרת    טיול בר מצווה    טיול צליינים    מלון פאר בנצרת    בית מלון בבית לחם    עיר דוד    מרכז דוידסון    מוזיאון ישראל    יד ושם   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום תיירות וטיולים - המלצות

טיסה רומנטית: סרטי הטייסים של כל הזמנים / אביב יועצים
כל אחד מאיתנו אוהב לצאת לבלות עם הילדים, החברים ובני הזוג באולמות הקולנוע, לדמיין שהוא נמצא במהלך טיסה רומנטית או שהוא לומד שיעורי טיסה ממש כמו הדמויות על המסך.
חבילות ספורט / hayde hayde
הרעיון שעומד מאחורי חבילות ספורט הוא ללא צל של ספק גאוני – הוא משלב טיול בחו"ל עם משחקים של קבוצות שונות, בליגות שונות, מסוגי ספורט שונים ועוד.
לאן פניה של התיירות הנכנסת למדינת ישראל? / כפיר שורץ
האם מדינת ישראל תוסיף להיות משווקת ברחבי העולם כ HOLYLAND או שהתפנית קרובה? מגמות בתיירות הנכנסת
Cycling tours in Israel - טיולי אופנים במדינת ישראל / כפיר שורץ
תיירות אופנים תופסת תאוצה בכל רחבי העולם. ישראל אינה נשארת מאחור
תיירות נכנסת וטיולים פרטיים מסוגים שונים - בין תיירות עסקית לטיולים פרטיים / כפיר שורץ
צרכני הטיולים הפרטיים בארץ מתחלקים לכמה סוגיםץ הבחירה בטיול פרטי באה מסיבות שונות, המאמר סוקר בהרחבה
טיולים בגרמנית בישראל, קשיים באיתור מורי דרך בשפה הגרמנית / כפיר שורץ
תיירות נכנסת מגרמניה, אוסטריה ושוויץ העלתה את הביקוש למורי דרך ישראלים דוברי גרמנית. מחסור חמור במדריכים בגרמנית באילת ובשאר חלקי ישראל הפך לנפוץ ויודע
התיירות הנכנסת מגלה את הזמנות הרגע האחרון / כפיר שורץ
לא רק הישראלים מזמינים חופשה ברגע האחרון או בדקה התשעים. תיירים רבים החלו להזמין חופשה בישראל ובסביבתה ממש שעות טרם הגעתם
הזנחת התיירות הנכנסת בישראל - שורת מחדלים / כפיר שורץ
העדר תחבורה ציבורית, סרבול במעברי הגבול, מלונות ללא סטנדרט הפכו לדבר שבשגרה בעוד גורמים משמלתיים נותרים אדישים.
טיול למצרים - טיול לקהיר ולאלכסנדריה, דגשים ורעיונות / כפיר שורץ
מצרים הינה יעד קרוב ואיכותי. מגוון חופים, אתרי מורשת, פירמידות, בתי כנסת עתיקים, נהר הנילוס המפואר, סקרה, ממפיס, לוקסור ועמק המלכים. כיצד נגיע? בטיסה? ביבשה? המאמר מספק מידע, רעיונות ועצות על מצרים
טיול פרטי בארץ - תיירות עסקית ותיירות נכנסת איכותית / כפיר שורץ
לקוח מחו"ל החפץ בטיול פרטי יודע כי יתבקש לשלם יותר. הבחירה בטיול פרטי מסמנת רף גבוה של טיול אליו שואף אותו לקוח עסקי, אורח חשוב מחו"ל או תייר בעל אמצעים. חשוב להיות קשוב לצרכיו ולהגשים את חלומו!!!
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים