מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עגלת ילדים שמש

הגנת בדי עגלות תינוק על עורו מנזקי השמש

/ רם זומר

הגנת בדי עגלות תינוק על עור התינוק מנזקי השמש

לכל אדם בוגר ידועות סכנות החשיפה לשמש ודרכי ההתגוננות מהקרינה המזיקה. למרות זאת, המודעות נמוכה ביותר בכל הנוגע לתינוקות, הנמצאים בדרגת הסיכון הגבוהה ביותר בקשר לפגיעה מנזקי השמש, וכיצד ניתן להגן עליהם באמצעים הנכונים.

נזקי השמש

אין ספק שחשיפה לשמש מזיקה באופן חמור לבריאות – כוויות, סוגי סרטן העור ומחלות קשות נוספות עלולות להיווצר עקב אי הגנה מספקת מהקרינה. הגנה ראויה כוללת הימנעות ככל האפשר מחשיפה ישירה לשמש ומריחת תכשירים מסנני קרינה. אך כדי להגן כראוי על תינוקות רצוי להעמיק בבחינת הנושא, מכיוון שהם נמצאים בדרגת הסיכון הגבוהה ביותר.

מדוע תינוקות מדורגים בדרגת הסיכון הכי גבוהה להיפגע מנזקי השמש:

דירגו את התינוקות בדרגה הכי גבוהה משום שעורם עדין ודק במיוחד בהשוואה למבוגר. עדין ודק עד כדי כך שמספיקות 15 דקות של חשיפה ישירה לשמש על מנת לכוות את עורם. אדמומיות, חום והתייבשות הם הסימנים שהתינוק ניזוק מהחשיפה לקרינת השמש. מפעם לפעם, קורה שסימנים אלו מגיעים כשמאוחר מידי והנזק כבר נגרם (לאחר מספר שעות מהחשיפה לשמש). מומלץ לשים לב להיות מוגנים מחשיפה לא רק בימי הקיץ, מכיוון שקרינת השמש אינה משפיעה לכשעצמה על חום הגוף ואינה נראית לעין.

הגנה מנזקי השמש

אף על פי שאמצעי ההגנה הטוב ביותר הינו הימנעות טוטאלית מחשיפת התינוק לשמש, עלינו להיות מציאותיים וכמובן שלא ניתן וגם לא רצוי למנוע זאת. לכן, חשוב השימוש באמצעי הגנה שונים. אמצעי פשוט הוא הימנעות ככל הניתן מחשיפה לקרני השמש בשעות בהן הקרינה חזקה יותר (10 בבוקר עד 4 אחה"צ). בנוסף, מומלץ להימרח עם תכשירים מסנני קרינה. עור התינוקות מתחת לגיל חצי שנה עדין יותר ואינו מפותח דיו להתמודד עם החומר, ולכן יצאה המלצה מטעם הגוף המוביל בעולם ברפואת ילדים שמומלץ להמעיט ככל הניתן את השימוש בתכשירים אלו על תינוקות (בעבר ההמלצה הייתה הימנעות מוחלטת!).

מומלץ ללבוש בגדים (רצוי ארוכים) המהווים חוצץ בינינו לבין קרני השמש, במיוחד בעת רחצה. יחד עם זאת, חשוב לדעת שדרגת ההגנה של חולצה רגילה אינה עומדת בקנה אחד עם דרגת ההגנה הגבוהה שבגד ייעודי לסינון הקרינה מעניק לגוף. לא כדאי להלביש תינוקות מתחת לגיל חצי שנה בבגד ייעודי בגלל היותו עשוי מסיבי הניילון "מצופים" בשכבת הגנה כימית, והבד פחות מאוורר מבד רגיל – הדבר עשוי לגרום לאלרגיות ולחום גופם לעלות. כידוע, את רוב זמנם מחוץ לבית מבלים התינוקות בעגלת תינוק, אשר כוללת צלון. זוהי הגנה פיזית מפני קרני השמש, אך אינה יעילה לחלוטין מכיוון שבד הצלון עשוי מאותו בד המשמש את יתר חלקי העגלה, ואינו מיועד לסינון קרני השמש.

התקן העולמי למדידת סינון הקרינה ע"י הבד - UPF

חשוב להדגיש כי תקן זה פורסם ע"י מכון התקנים האמריקאי, והוחמר עוד יותר ע"י תקן אוסטרלי הפותח על גביו. משמעות התקן היא מדידת כמות הקרינה המזיקה המסוננת ע"י הבד הנדבק. נקבעו דרגות הגנת הבד מהקרינה: 1 עד 50+ (הגנה מינימאלית עד מרבית).

פתרון פריצת דרך

בשנים האחרונות הושקעו מאמצים רבים למציאת פתרון המעניק לתינוק את ההגנה הדרושה לו. לאחר מחקר ופיתוח, הגיעה חברה גרמנית לפתרון פורץ דרך: המציאו בד מיוחד (פטנט מוגן) המעניק את ההגנה המקסימאלית – ע"פ תקן UPF, התקן המחמיר בעולם! הם עשו זאת ע"י המצאת שיטה המוותרת על שימוש בחומרים כימים, אלא בסיב פוליאסטר צפוף ארוג ומודבק בדבק טבעי ומיוחד (פטנט מוגן) ה"אוטם" את הבד מקרינת השמש, אך למרות זאת שומר על האלסטיות והרכות שלו, כמו גם על יכולתו לשמור על צבעו במהלך השנים.

בעקבות פתרון זה, אשר פרץ את הדרך ביעילותו של הגנת הבד מקרני השמש, הושקו עגלות תינוק המסוגלות להעניק לתינוק את ההגנה המקסימאלית ע"פ תקן UPF.

רם זומר
רם זומר הנו הנציג הבלעדי של עגלות היוקרה מחברת הענק הגרמית (ABC Design (Israelהמתמחה מזה 20 שנה בייצור עגלות תינוק, עגלות תאומים, עגלות יוקרה ופרימיום.
רם זומר הנו הנציג הבלעדי של עגלות היוקרה מחברת הענק הגרמית (ABC Design (Israel המתמחה מזה 20 שנה בייצור עגלות תינוק ועגלות תאומים
ABC Design
ABC Design – הנציג הבלעדי של עגלות היוקרה מחברת הענק הגרמנית ABC Design, המתמחה מזה 20 שנה בייצור עגלות לתינוקות, עגלות תאומים, עגלות יוקרה ופרימיום.
ת"ד 267
צופית
09-9588874
קישור לאתר
בית ומשפחה - לידה
תאריך: 16/11/2010
תגיות:   עגלות תינוק    עגלת תינוק    בדי עגלת תינוק    עגלות יוקרה    עגלת פרימיום   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - לידה

איך לבחור אטרקציה למסיבת ברית או בריתה / טל ברונפלד
אתם מוזמנים להתרשם מאטרקציות שונות למסיבת ברית מילה או חגיגת בריתה.
אימון אישי אחרי לידה / כרמי אומרו
אימון אישי אחרי לידה זהו תהליך קצר, ממוקד וענייני שעוזר לנו לבדוק באופן נקי משיפוט מה חשוב לנו עכשיו? מה באמת אנו רוצות לעשות מכאן והלאה. תהליך אימון אישי לאחר לידה עוזר לצאת מהבלבול ולהתמקד
הגנת בדי עגלות תינוק על עורו מנזקי השמש / רם זומר
לכל אדם בוגר ידועות סכנות החשיפה לשמש ודרכי ההתגוננות מהקרינה המזיקה. למרות זאת, המודעות נמוכה ביותר בכל הנוגע לתינוקות, הנמצאים בדרגת הסיכון הגבוהה ביותר בקשר לפגיעה מנזקי השמש, וכיצד ניתן להגן עליהם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים