מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

טכניקת בואן

טכניקת בואן-מהי?

/ דנה חנני

טכניקת בואן

 

טכניקת בואן הינה שיטת טיפול במגע המורכבת ממערכת של תנועות גלגול עדינות ומדויקות שעוברות לרוחב שרירים, גידים, עצבים ורקמות. התנועות מבוצעות בעזרת האגודלים והאצבעות תוך הפעלת לחץ קל ועדין, לא חזק ולא פולשני.

הטכניקה הינה הוליסטית, טבעית שמעוררת את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.

היא משפיעה על מערכת העצבים האוטונומית של הגוף ובכך מאזנת וממריצה את זרימת האנרגיה בגוף ומאפשרת לו להגיע לרגיעה כללית. במצב זה מתחיל תהליך הריפוי וההחלמה של הגוף ממחלות שונות, פציעות, כאבים כרוניים ואקוטיים ובעיות שונות (כמו לחץ, מתח, חרדה).

הטיפול מבוסס על רצף של סדרות המורכבות כל אחת ממספר תנועות ספציפיות. סדרות אלה נקראות הליכים (פרוצדורות)  ובין הליך להליך יש הפסקה של לפחות 2 דקות בה המטפל יוצא מחדר הטיפולים. הסיבה לכך היא לאפשר לגוף להפיק תועלת ולהגיב לכל אחד מההליכים. הטיפול מתרחש בגוף במשך 5 – 7 ימים מיום הטיפול.

טכניקת בואן יעילה משום שהיא משחררת אנרגיה חסומה בגוף. אנרגיה חסומה 

     עלולה לגרום למתח בשרירים. תנועות בואן משחררות את המתח מהשרירים

ומאפשרות הפצה מחדש של הדם התקוע באותם שרירים לכל הגוף.

כמו כן כל תנועה מתנועות בואן משפיעה בצורה עמוקה על הרקמות הרכות תוך הרגעת

המתח בשרירים והרגעת הלחץ והמתח בגוף. תהליך הרפיה זה מגדיל את 

הסירקולציה של הדם ונוזל הלימפה ומעודד אספקה של עצבים בריאים יותר לגוף. זה 

מאפשר לגוף להיות בריא יותר.

זרם הדם ונוזל הלימפה חיוניים משום שהדם נושא חומרים מזינים ומינרלים שונים שהגוף זקוק להם כדי להישאר בריא ונוזל הלימפה מסלק רעלים ומזהמים מהגוף.  יחד הם מאפשרים לגוף להיות בריא יותר וגוף בריא יכול לסלק בקטריות ומזהמים הגורמים למחלות.

בנוסף, הטכניקה משפיעה על מערכת העצבים האוטונומית של הגוף ועל המערכת האנרגטית שלו אותן היא מחזירה למצב של איזון. מערכת העצבים האוטונומית אחראית על יותר מ – 80% מתפקודי הגוף ומאוד רגישה להשפעות של לחץ ומצבים רגשיים.

הרעיון המרכזי העומד מאחורי טכניקה זו הוא "פחות זה יותר". כלומר, ככל שהמטופל מגיע לטיפול במצב חריף יותר, כך פוחת מספר ההליכים במהלך הטיפול והלחץ בו המטפל משתמש בכל נגיעה עדין יותר.

     טכניקת בואן מחזקת ומשלימה טיפולים רפואיים אחרים. אבל, קבלת טיפול אחר (כמו פיזיותרפיה, עיסוי, רפלקסולוגיה וכו') מיד לאחר טיפול בואן עלול לנטרל או להשפיע על האפקטיביות המתמשכת של טיפול בואן. מומלץ לחכות לפחות שבוע בין טיפול בואן לכול טיפול אחר.

·                                טיפול בואן יכול להתבצע על בגדים או ישירות על העור.

·                                טכניקת בואן השיגה תוצאות חיוביות ועזרה בשיפור איכות החיים.

·                                טכניקת בואן עזרה לאלפי אנשים בכל העולם להשתחרר מהר מכאבים יומיומיים .

·                                אם אתה סובל מכאב, אפילו כאב כרוני, אין לך מה להפסיד מלבד את הכאב עצמו.

 

במהלך הקריאה בוודאי התעוררה השאלה – "האם טכניקת בואן יכולה לעזור לי?"

ישנם שני גורמים אשר מקשים על מתן תשובה חד משמעית:

  1. כל אדם מגיב בצורה שונה, בקצב שונה ובדרגה שונה. במילים אחרות, כל אדם יגיב לטכניקת בואן בהתאם ליכולת של הגוף לרפא את עצמו.
  2. טכניקת בואן מתייחסת לגוף בצורה הוליסטית. כלומר, היא רואה את האדם כמערכת אחת דינמית וככזו היא איננה מטפלת במצב ספציפי. לכן, יתכן מצב בו ירגיש המטופל שיפור במצב מסוים שכלל לא הזכיר למטפל בתשאול מכיוון ש "שכח" ממנו, ו / או יורגש שיפור במקום המרוחק מהמקום בו נגע המטפל.

הדבר היפה בטכניקת בואן הוא שאין מצב שבו אי אפשר להשתמש בטכניקה זו בבטיחות וביעילות.

תמצית טכניקת בואן –  מעוררת את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.

מכיוון שלכל אחד יש את היכולת לרפא את עצמו, שימוש בטכניקה זו בטוחה לטיפול בתינוקות בני יומם ועד לקשישים ונשים בהריון .

אישה בהריון עוברת הרבה מאוד שינויים במהלך ההריון ועלולה להתקל בבעיות. השינויים מתרחשים מדי יום ובנוסף העובר שברחמה מתפתח בקצב מהיר מאוד. טכניקת בואן יכולה לעזור לאישה ההריונית לעבור תקופה זו ביתר קלות במידה ויש צורך ניתן לטפל בה מדי יום. טכניקה זו יכולה לעזור מאוד ליולדת, במהלך הלידה ולהקל עליה את התהליך.

למרות שטכניקה זו היא דינאמית ובעלת עוצמה ומשמשת לטיפול במחלות ופציעות, הרבה אנשים במצב בריאותי תקין נהנים מטיפול שיגרתי לשמירה על איזון גוף אופטימלי.

לטכניקת בואן השפעה חיובית על בריאות הגוף משום שהיא מספקת יותר אנרגיה לגוף ונותנת לו תחושה של חיות.

טכניקת בואן שונה מטכניקות עיסוי אחרות משום שהיא עובדת לרוחב השרירים והגידים ובכך היא מאפשרת לגוף להגיע להרפיה עמוקה יותר.

טכניקה זו טובה לטיפול בבעיות שריר, שלד, פציעות ספורט, מחלות (אקוטיות וכרוניות), תאונות, מקצרת את תקופת ההתאוששות מפציעות (ישנות וחדשות), מטפלת בחולים מוגבלים ו... הרשימה עוד ארוכה.

 

דנה חנני

מטפלת מוסמכת בטכניקת בואן, טווינא, עיסוי שבדי, עיסוי רפואי

http://www.bowenisrael.com

[email protected]

 

 

 

דנה חנני
רנות, הרטבה אצל ילדים ומבוגרים, פגיעות ספורט, תסמונת התשישות הכרונית, בעיות עיכול, מחלות פנימיות והרשימה עוד ארוכה. עוסקת ברפואה משלימה משנת 2004. כיום מנהלת קליניקה פרטית לרפואה משלימה ברמת השרון.
רנות, הרטבה אצל ילדים ומבוגרים, פגיעות ספורט, תסמונת התשישות הכרונית, בעיות עיכול, מחלות פנימיות והרשימה עוד ארוכה. עוסקת ברפואה משלימה משנת 2004. כיום מנהלת קליניקה פרטית לרפואה משלימה ברמת השרון.
טכניקת בואן
טיפול הן לרוב מיידיות וארוכות טווח. בכ – 80-90% תהייה הקלה ואף ריפוי תוך 3-8 טיפולים. מכיוון ששיטה זו היא עדינה היא יעילה ומומלצת לתינוקות בני יומם, נשים בהריון, ספורטאים, פצועים, נכים וקשישים.
רמת השרון
050-7274847
קישור לאתר
טיפולים - רפואה משלימה
תאריך: 24/11/2010
תגיות:   פריצת דיסק    בעיות גב    כתפיים    צוואר    ברכיים    הרטבה    עייפות    כתף קפואה    פגיעות ספורט    היפראקטיביות    אישיאס    דורבן    מערכת העיכול    הרניה    מתח    חרדה    מפרקים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - רפואה משלימה

טיפולים אלטרנטיביים במודיעין / לילך כהן
המזגן עבד כל הלילה, או אולי המאוורר היה צמוד אליכם. בכל מקרה, הצוואר נתפס בבוקר ועכשיו צריך לנסות לתפקד כשבקושי אפשר להזיז את הראש. שלל מטפלים אלטרנטיביים במודיעין יעזרו לכם לשחרר את הצוואר התפוס.
תת פעילות בלוטת התריס / עדנה שלום
מרגישים עייפים? עלייה מהירה/ איטית במשקל? דיכאון? עצירויות? – זה הזמן לבדוק את תיפקוד בלוטת התריס. הבלוטה הקטנה הזו אחראית על מנגנון שלם של פעילויות בגוף ואל לנו להזניח אותה....
תקשור - מאז ועד היום / לני נזרי
למרות שהמילה תקשור בהטייתה זו לא הופיעה במפורש, האמונה בנוכחותם של כוחות מיוחדים קיימת משחר ההיסטוריה. בתקופות מסוימות בהיסטוריה אנשים אלה נחשבו למוקצים ואף נרדפו, ובתקופות אחרות הם תפקדו כמוקד עלייה
הסוד / פנינה סדרינה
סוד הינו הכוח הפנימי החבוי בנו, הסוד הינו כוח המשיכה, אנו מושכים את כל שנכנס לחיינו, כל מה שנכנס לחיינו אנו המושכים אותו. הכל נמשך אלינו מכוח הדימויים שאנו משמרים במוחנו, מה שאנו חושבים הוא הקובע.
אימון לבריאות ולשינוי באורחות חיים / עדנה שלום
מעותי באורחות חייהם כגון- הפסקת עישון, התמדה בפעילות גופנית, תזונה נבונה ובריאה, ירידה במשקל, לחיות בגוף בריא יותר וטיפול במחלות ובבעיות מהן סובל המתאמן בגישה אלטרנטיבית ושונה מזו היה רגיל במהלך חייו.
שמן עץ התה מאוסטרליה באהבה / ניר חוכיימה
נשים רבים בישראל סובלים ממחלות עור שונות כגון:פטרת בציפורניים בכפות רגליים,גזזת,גירודים בכפות רגליים,פטריות וגנליות,קנדידה אלביקנס,אקזמה,ניתן לפתור מחלות אלה ומחלות אחרות ביעילות רבה עם שמן עץ התה.
עיסוי מקצועי קחו פסק זמן ממסע החיים / ניר חוכיימה
,המצב הכלכלי, העבודה ,התקדמות בחיים,קשיים מנטאלים,מסע החיים מזמן לנו לחץ,מתח,התרוצציות במרוצת הזמן . מרבית האוכלוסיה בישראל חיה במרוץ אחרי הזמן ולא תמיד שמים לב לעצמם,לגופם,ולצרכים החשובים בחיים .
רפואת תדרים / נמרוד בן-איש
רפואת תדרים מתבססת על התפיסה שבאדם פועמים מגוון רב של תדרים, המאפשרים את זרימת החיים בנו ודרכנו. הם הכוח החשמלי שמניע את האיברים בגוף הפיזי, את המחשבות והרצונות בגוף הרגשי והמודעות בגוף הרוח. לכל תדר
טיפול בבעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות – ADHD / יוסף רחמים
תופעת קשב וריכוז מתרבה בתקופה זו של חיינו,הגידול בתופעות זו מרובות חלקם קשורות לכך שילדים אינם מסוגלים להתגבר על עומס המידע,רעש,והצורך בהתעסקות עם מספר גורמים מפעילים בו זמנית .
סגולות פרי האסאי / עדנה שלום
וא עשיר באנטיאוקסידנטים , בויטמינים ובמינרלים מהטבע, עשיר בסיבים תזונתיים ועוזר בריפוי והחלמה מקשת נרחבת של מחלות ובעיות ע"י כך שהוא מסלק ומנקה רדיקלים חופשיים מהגוף אשר הורסים את רקמות הגוף שלנו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים