מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בואן כתף

טכניקת בואן וכתפ קפואה

/ דנה חנני

כתף קפואה וטכניקת בואן

אם אתה מתקשה בהרמת ידך מעל ראשך, בסיבוב ידך סביב גופך, יתכן שיש לך הגבלה בתווך תנועת הכתף מה שעלול להצביע על  כך שאתה סובל מ"כתף קפואה".

כתף קפואה מוגדרת כנוקשות וכאב בכתף אשר גורם לפעולות היומיומיות של מפרק הכתף להיות בלתי אפשריות. במקרים חמורים מפרק הכתף מגיע למצב של נוקשות מלאה וכאב חזק מאוד.

יכולות להיות סיבות רבות להתפתחות כאב בכתף. למשל פגיעה בכתף. אך ברוב המקרים הכאב מופיע ללא סיבה. ישנן תאוריות הטוענות שהסיבה נובעת כתוצאה מיציבה לא נכונה שבה הכתפיים מופנות כלפי פנים מה שגורם להתקצרות הרצועות במפרק הכתף אשר מוביל לכאב. אצל הרבה מטופלים התלונה הראשונה על כאב גורמת לחוסר רצון להפעיל את מפרק הכתף. ירידה בהפעלת מפרק הכתף  מובילה בסופו של דבר למצב של כאב כרוני,  זה מוביל לירידה נוספת בתפקוד מפרק הכתף והתוצאה - נוקשות במפרק.

ברוב המיקרים כתף קפואה מופיעה אצל בני 40+, שכיחה יותר בקרב נשים ושכיחותה גדולה פי 5 אצל סכרתיים.

הסימפטומים המאפיינים כתף קפואה כוללים –

·         כאב שנמשך יותר מדקה בתוך וסביב מפרק הכתף

·         הכאב מחריף בלילה

·         הגבלה בתנועה כמו, חוסר יכולת להרים את היד ישר ומעל הראש

·         הכאב מפריעה במהלך השינה.
הכאב יכול לנבוע מ –

o       הכנסת היד לכיס האחורי במכנסיים

o       לבישת מעיל

o       לבישת חזיה

מחקר שבוצע על ידי הלן קינר וג'וליאן בייקר בדק האם לטיפול בטכניקת בואן יש השפעה על תסמונת הכתף הקפואה.במחקר השתתפו 3000 מתנדבים הסובלים מכתף קפואה ואינם מכירים את טכניקת בואן. קבוצת מתנדבים זו חולקה לשתי קבוצות. קבוצה אחת טופלה בטכניקת בואן וקבוצה שניה היוותה קבוצת ביקורת וטופלה בטכניקת טיפול אחרת מתחום הרפואה המשלימה. כל משתתפי המחקר לא ידע לאיזו קבוצה הוא שייך. שתי הקבוצות קיבלו שלושה טיפולים במהלך שישה שבועות וכולם קיבלו את אותן ההנחיות אחריהן יש לעקוב לאחר קבלת הטיפול. ההנחיות כללו שתיה מרובה של מים, לא לשנות את הרגלי היומיום (כולל המשך לקיחת תרופות אותן לקחו לפני הטיפול) ולא לקבל כל טיפול אחר מתחום הרפואה המשלימה במהלך המחקר.

תוצאות המחקר הראו שכבר לאחר שלושה טיפולים בטכניקת בואן המטופל חש שיפור משמעותי ביותר שבא לידי ביטוי בהגדלת טווח תנועת הכתף, הפחתה בכאב ושיפור ניכר בתפקוד הכתף.  בקרב המטופלים שטופלו בטכניקת טיפול אחרת היה שיפור אך לא משמעותי.

משתתפי קבוצת הביקורת במחקר, שקיבלו טיפול בטכניקת טיפול אחרת, קיבלו גם הם, בסוף המחקר, שלושה טיפולים בטכניקת בואן. התוצאה הייתה שגם בקרב משתתפי  קבוצה זו היה שיפור ניכר בתנועתיות הכתף כבר עם קבלת הטיפול הריאשון בטכניקת בואן. 

בסיומו של המחקר אמרו עורכות המחקר שהן נדהמו לראות כיצד תוך שלושה טיפולים בלבד בטכניקת בואן היה שיפור כל כך משמעותי, עד כדי תנועה מלאה של מפרק הכתף.

 

דנה חנני
רנות, הרטבה אצל ילדים ומבוגרים, פגיעות ספורט, תסמונת התשישות הכרונית, בעיות עיכול, מחלות פנימיות והרשימה עוד ארוכה. עוסקת ברפואה משלימה משנת 2004. כיום מנהלת קליניקה פרטית לרפואה משלימה ברמת השרון.
רנות, הרטבה אצל ילדים ומבוגרים, פגיעות ספורט, תסמונת התשישות הכרונית, בעיות עיכול, מחלות פנימיות והרשימה עוד ארוכה. עוסקת ברפואה משלימה משנת 2004. כיום מנהלת קליניקה פרטית לרפואה משלימה ברמת השרון.
טכניקת בואן
טיפול הן לרוב מיידיות וארוכות טווח. בכ – 80-90% תהייה הקלה ואף ריפוי תוך 3-8 טיפולים. מכיוון ששיטה זו היא עדינה היא יעילה ומומלצת לתינוקות בני יומם, נשים בהריון, ספורטאים, פצועים, נכים וקשישים.
רמת השרון
050-7274847
קישור לאתר
בריאות ורפואה - כללי
תאריך: 24/11/2010
תגיות:   בעיות שריר שלד    מתח    חרדה    גב    כתפיים    ברכיים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - כללי

מיטת שיזוף בעמידה / LoadSEO SEO
מיטת שיזוף בעמידה הינה שיטת השיזוף המתקדמת ביותר שיש. מדובר במיטת שיזוף עוצמתית המפותחת בטכנולוגיות המקדמות ביותר ומאפשרת שיזוף מהיר במיוחד.
טיפול בגלי הלם: טיפול פשוט עם תוצאות / אביב יועצים
המילים "טיפול בגלי הלם" נשמעות מסובכות למדי, נכון? ובכן, אין לכם מה לדאוג. זה שם גדול ומהודר, וטכנולוגיה מרמה גבוה ומתקדמת, אבל בשבילכם זהו הליך פשוט מאוד.
טיפול בגלי הלם: פרטים על התהליך ומה שהוא כולל / אביב יועצים
הטכנולוגייה של גלי הלם הופכת להיות יותר ויותר פופולרית בארץ ובעולם. אך כיצד בעצם גורמים גלי הלם לריפוי של אזורים פגועים?
נחירות בשינה / LoadSEO SEO
מצב של נחירות בשינה יכול לקרות בשל גורמים שונים. אחד הגורמים המרכזיים הוא עודף משקל. איך זה משפיע? רקמות שומן הולכות ומצטברות לא רק באזורים הגלויים לעין, אלא גם ברקמות הרכות אשר מקיפות את צינור האוויר
הפסקת נשימה בשינה / LoadSEO SEO
הפסקת הנשימה או הפסקת נשימה בשינה היא תופעה נפוצה אשר המודעות אליה הולכת וגוברת בשנים האחרונות. תופעה זו שכיחה והיא פוגעת בכ- 4leep Apnea מונעת מחמצן לעבור אל המוח בכמות מספקת.
ניתוחים קטנים / hayde hayde
ניתוחים קטנים, היסטוריה, ועוד. כמו כן, כיום לפני כל ניתוח ודאו שהמנתח הוא מומחה בתחום.
רגע מאושר בחיי ! / בני מרגליות
נוכחות לשם שינוי !
מי כסף קולואידים / לירן EZ100
מי כסף קולואידים - מעוניינים לקרוא מידע נוסף על מקור מי הכסף? כנסו עכשיו
אלרגיות בעונות מעבר-נזלת וליחות / עדנה שלום
ות, הן מבצעות תפקידי חרום כגון עזרה לאיברים אחרים מנקי דם כגון- עור, כליות, ריאות וכבד לנקות את הדם בגוף וכך בעצם הן מתחילות לפלוט כמויות של פסולת חומצית. מצב נזלתי הינו למעשה ליקוי של המערכת כולה.
טיפול בגלי הלם: כתף חמה / אביב יועצים
דלקת גידים קאלסיפית הינה בעיה רפואית אשר מאופיינת בהצטברות של סידן גבישי על גידים בגוף. זהו הזמן להתחיל ולחשוב על טיפול בגלי הלם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים