מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הפקת סרטים

הפקת סרטים

/ אורי לוי

הסרטים הראשונים צולמו עוד בסוף מאה ה-19. בהתחלה היו אלה טכנולוגיות, שאפשרו ללכוד על הנייר ומאוחר יותר על גבי סרט, תמונות נעות. הסרטים הראשונים עשו מהפכה בכל מה שקשור לפנאי של אנשים ועד היום, צפיה בסרטים היא אחת הדברים החביבים על האנשים בכל העולם.

כבר לפני יותר ממאה שנה, תהליך צילום הסרטים היה דומה לזה של היום. השלבים העיקריים – כתיבת תסריטים, בחירת צוות השחקנים ומפעילי הבמה, צילום הסרט, עריכה ויצירת הגרסה הסופית של הסרט. במהלך היצירה, חשובות באותה מידה, גם היכולות האמנותיות של הצוות וגם יכולות הטכניות וכמובן גם טיב התסריט שבלעדיו לא יכול להצליח שום סרט. כמובן שלתקציב של הסרט יש השפעה ישירה גם על הצלחתו, אבל לא תמיד סרטים מתוקצבים ביותר הם גם המוצלחים ביותר.

אולפני הסרטים כוללים קבוצה גדולה של צוותים כגון צוותי צילום, צוותי תסריטאטות, עריכה של הוידאו ושל הסאונד, מוסיקה, תאורה. יש כמובן גם צוות טכני שמצלם ומתחזק את ציוד הצילום. למחלקת ליהוק יש חשיבות רבה במהלך ההכנה לצילומי סרטים. בכל אולפן יש גם מחסן תלבושות ואביזרים אחרים. ואיך אפשר לשכוח את המאפרת והסטייליסטית שגם להן יש חלק חשוב באולפן.

מאחורי הסרטים, בדרך כלל עומדים מפיקים או חברות הפקה, שתפקידם העיקרי הוא מציאת מקורות מימון עבור פרוייקט הסרט. צריך למצוא חברות פרטיות או גופים ציבוריים, שיהיו מעוניינים להשקיע בהפקה של הסרט. מפיק עצמו, לעתים קרובות מזמין את התסריט, בוחר את הבמאי ומשתתף בבחירת השחקים ואנשי צוות אחרים. כחלק מהמקצוע שלו, הוא גם אמור לעשות מחקר, מה למעשה מעניין את ציבור הצופים ולפי זה הוא גם פועל. המפיק משתתף באופן פעיל בניסוח חוזים, עושה תוכנית הצילומים והזמנות שונות.

במהלך הצילומים את התפקיד הראשי תופס הבמאי. הוא מחליט על מקומות הצילומים של הסרט, כמובן בהתאם לתקציב של הסרט, הוא גם יכול לשנות את התסריט, בהתאם להשקפת עולמו, כמו כן הוא גם רשאי לשנות את הליהוק של השחקנים או הצוות, אם מישהו לא מתאים למה שהוא דמיין. הבמאי הוא האיש המרכזי על הסט בכל שלבי הצילומים.

אחרי שמצלמים את הסרטים, העבודה לא נגמרת. המפיק נכנס שוב לפעולה. הוא מתחיל לקדם את הסרט בכל ערוץ אפשרי ולנסות ליצור התעניינות אצל ציבור הצופים, כדי שהם יבחרו דווקא בו כסרט לצפיה בקולנוע או ב DVD.

אורי לוי
התחביבים האהובים עלי - קולנוע וצילום סרטים
התחביבים האהובים עלי - קולנוע וצילום סרטים
תרבות ובידור - קולנוע
תאריך: 28/11/2010
תגיות:   סרטים    תילום    קולנוע    פנאי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום תרבות ובידור - קולנוע

סרטים בקולנוע או בצפייה ישירה? / 10 נט
א אוהב לראות סרטים? מי לא אוהב לראות טלוויזיה? החרדים! - סתם אני צוחק  כולם אוהבים לראות סרטים! וכולם אוהבים לראות אותם בקולנוע! אך לא לכולם יש מספיק כסף לראות סרטים בקולנוע, לכן מה שרוב העולם..
עריכת סרטים – פוסט פרודקשיין / mysound mysound
ה). שלב זה הוא למעשה שלב ההפקה האחרון בשרשרת היצירה של סרט. בשלב של עריכת סרטים נלקחים כל מרכיבי הסרט השונים ומועברים לעריכה אחת כללית ותואמת שמטרתה לאחד את כל החלקים השונים לכדי מוצר אחד סגור ומוגמר.
הפקת סרטים / אורי לוי
הפקת סרט הוא תהליך ארוך ומורכב. הכל מתחיל בתסריט, שיש לו תפקיד חשוב ביותר להצלחתו של הסרט, אבל גם לצוות ההפקה ולשחקנים תפקיד חשוב לא פחות
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים