מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גרפולוג יעוץ זוגי

עבודת הגרפולוג – ייעוצים זוגיים

/ חנה קורן

עבודת הגרפולוג – ייעוצים זוגיים

"הוא אוהב אותה והיא אותו.. זה נחמד..." אבל בכלל לא פשוט. מפגש בין שני אנשים הוא מפגש בין ה"אגו" החיצוני של כל אחד מהם, האנימה והאנימוס החבויים שבהם, מפגש בין ה"אני האידיאלי" של כל אחד מהם עם ה"אני" האמיתי של כל אחד מהם, מפגש של השלכות שכל אחד מהם מבצע על האחר, מפגש של שפות שונות, תפיסות עולם שונות, גישות שונות.

תפקידו של הגרפולוג הוא לשחות מבלי לטבוע בכל הזרמים הגלויים והסמויים. כדי לבצע זאת, על הגרפולוג להבין לעומק כל אחד מבין בני הזוג. לאחר מכן, לעזור להם להבין האחד את השני. להבין את הפחדים שלהם, את הטריגרים הרגשיים שלהם, את המקומות בהם יש להם ציפיות לא ריאליות האחד מהשנייה וכך הלאה.

לפני מספר שנים הגיעה למכון אישה כבת חמישים לייעוץ אישי. כתב ידה היה שבור ומרוסק לחלוטין ולא היה ספק כי אישה זו עוברת, לחווייתה הסובייקטיבית, לפחות, התעללות חריפה. הביטחון העצמי, ההערכה העצמית, תחושת ה"זכאות" להביט לאחר בגובה העיניים, כל אלו דיברו כאב רב.

יחד עם זאת, ידוע לנו היטב כי העובדה שאדם חש התעללות אינה בהכרח אומרת שהוא אכן עובר התעללות. לעיתים ההתעללות היא זו שאנו מבצעים בעצמינו באופן לא מודע. על כן, בזמן הייעוץ האישי, למרות שניסתה בכל דרך אפשרית לגרום לגרפולוגית לומר לה כי בעלה הוא זה המתעלל בה, הגרפולוגית התעקשה שמבלי לראות את כתב ידו ומבלי לדעת מי הוא, היא לא תוכל לומר לה דבר עליו.

בעלה, ששמע את ההקלטה של הייעוץ החליט להגיע בעצמו לייעוץ. כתב ידו היה שבור ומרוסק עוד יותר משל אשתו. גם הוא, לחווייתו הסובייקטיבית עובר התעללות יומיומית.

אולם עכשיו, בידי צוות הגרפולוגים היו כתבי יד של שני בני הזוג. העבודה על כתבי היד העלתה את הדינאמיקה הבאה:

הבעל, איש מוכשר ואינטליגנט, מצליח ביותר בעבודתו הוא אדם מופנם, אנליטי, הגיוני שמגע עם אנשים, שאינו במסגרת תחומי התמחותו המקצועית, קשה לו והוא חש מותש מחברתם של בני האדם.

אישתו, טיפוס רגשי ורגשני, מוחצנת במהותה, זקוקה לאנשים, חייבת להעניק כדי לחוש ראויה וקיימת והדבר הנורא ביותר מכל, בעיניה, בתוך מערכת זוגית, זו התעלמות.

למעשה, החיבור בין שני אלו הוא חיבור בעייתי בכל רמה אפשרית, כמעט.

הוא מדבר בשפת הראש והיא בשפת הלב.

היא צריכה לתת ורק דרך התגובה של בן הזוג ורק כשהוא זקוק לה, יש לה "זכות קיום". הוא, לעומת זאת, צריך לקבל ממנה "שקט", זמן עם עצמו – הדבר האחרון שנחשב בעיניה כנתינה.

ככל שהוא יותר עם עצמו, זמן אותו הוא חייב כדי להטעין עצמו מחדש, היא מרגישה יותר דחויה ומנסה, בכל דרך אפשרית לזכות בתשומת ליבו. ככל שהיא מנסה לזכות בתשומת ליבו הוא אינו מסוגל להיטען ועל כן הוא בורח רחוק יותר, נמלא יותר טינה ומרגיש כאילו שואבים ממנו את האנרגיה והחיים.

כלומר – הם זקוקים בדיוק להיהפך ממה שכל אחד מהם מסוגל להעניק לשני.

הייעוץ הזוגי שבוצע לאחר מכן התמקד בחשיפת השינויים המהותיים שלהם. לא דובר בטיפול או בהדרכה אלא בחשיפה, בהעלאת הדפוסים למודעות של שניהם.

הם הופנו לטיפול זוגי שבמהלכו הגיעו למסקנה שההבדלים ביניהם גדולים מידי, שהדפוסים שהתקבעו בהם במהלך השנים חזקים מידי ושהטינה, הכעס, העלבון והכאב שכל אחד מהם חש אינם ברי "מחיקה".

עם זאת, גם בעצם החלטה זו, הם שמו קץ לחיים ארוכים שבהם אף אחד מהם, למעשה, לא חפץ לאמלל את בן הזוג, אך זו הייתה התוצאה. הם התעללו האחד בשני ובעצמם.

כשהוא אמר "אני זקוק לזמן עם עצמי" הוא לא אמר: "אני לא רוצה להיות איתך" אבל זה מה שהיא הבינה. כך היא תרגמה את הדברים. אי אפשר ללמד, לדרוש או להכריח פיל לבנות בית, אבל אפשר, אם לומדים לעבוד איתו נכון, לרתום את כוחותיו ולהיעזר בו בבניית הבית.

ייעוצים זוגיים דורשים רגישות רבה ביותר ויכולת לדבר בשפות שונות, במקביל. הגרפולוג חייב לדעת לעבור ללא הרף בין שפת הלב, לראש, לגוף ולדעת דבר אחד נוסף – לתרגם משפה אחת לשנייה. ללמד את בני הזוג לבצע תרגומים נכונים ומדויקים.

חנה קורן
חנה קורן הינה גרפולוגית ומנהלת חנה קורן - מכון לגרפולוגיה, הראשון בארץ והגדול בעולם הפועל משנת 1976.
חנה קורן הינה גרפולוגית ומנהלת חנה קורן - מכון לגרפולוגיה, הראשון בארץ והגדול בעולם הפועל משנת 1976.
חנה קורן - מכון לגרפולוגיה
חנה קורן וצוות המכון מספקים שירותי ייעוץ לקבלת עובדים וקידומם, הרצאות וסדנאות, לימודי גרפולוגיה בכל הרמות בפריסה ארצית, מומחית להשוואת מסמכים מטעם בתי המשפט בארץ ובעולם, גרפולוגיה משפטית.
פלימן 8
חיפה
04-8551180
04-8551181
קישור לאתר
רוחניות - גרפולוגיה
תאריך: 1/12/2010
תגיות:   גרפולוגיה    גרפולוג    חנה קורן    גרפולוגית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום רוחניות - גרפולוגיה

עבודת הגרפולוג – ייעוצים זוגיים / חנה קורן
מפגש בין שני אנשים הוא מפגש בין ה"אגו" החיצוני של כל אחד מהם, האנימה והאנימוס החבויים שבהם, מפגש בין ה"אני האידיאלי" של כל אחד מהם עם ה"אני" האמיתי של כל אחד מהם.
שנה טובה- פענוח ציורי ילדים / טלי ירדני
לנוער בסיכון, התבקשתי לבחון ציורים וכתבי יד של בני נוער לקראת השנה החדשה. מכיוון שילדים בגילאי ההתבגרות כמעט ואינם מציירים באופן חופשי, התבקשו הילדים לצייר תפוח בדבש והתוצאות המדהימות בהמשך הכתבה.
פענוח ציורים בקרב מבוגרים / טלי ירדני
דע הפסיכיאטרי. ישנם בתחום הרוחני על שלל המטפלים בשטח התקשור, הריפוי ההוליסטי וכו. אולם ישנו כלי חשוב אשר נשמט מעינינו לא מעט ואשר יכול להביא תוצאות מרביות והוא כלי האבחון בעקבות ציורים ופענוח משמעותם.
מבחן השלכתי- ציור העץ / טלי ירדני
ו - אפשר לראות את אישיותו של האדם. מאחר שהעץ מציג לפני כול את נופו ואת צמרתו , את גזעו ואת שורשיו והילד הקטן אוהב להתבונן בטבע, קל לגרפולוג לראות בציור העץ של הילד, דבר מה בעל משמעות על אופיו ונטיותיו
מהי גרפולוגיה? / טלי ירדני
גרפולוגיה היא מקצוע , המאפשר להכיר את אופי האדם על פי כתב ידו. לכל אדם כתב המיוחד רק לו. זוהי מעיין טביעת האצבע של האדם בעולם. ניתן לומר כי הגרפולוגיה היא למעשה ה"פסיכולוגיה של כתב היד".
משמעות החתימות / טלי ירדני
ום.אין פה כללים. איש איש וחתימתו. ואולם, השינויים בחתימה במהלך החיים מעידים, בדרך כלל על שינויים שחלו אצל הכותב. נוכל לבדוק את מידת ההערכה העצמית שלו , את מהימנותו, יחסו למשפחה , למקצוע ,לזוגיות ועוד.
האם הוא או היא מתאימים לי? זוגיות על פי כתב היד / מאיה הראל-פרטוק
המאמר עוסק באבחון טיפוסים שונים במערכות יחסים על פי סימינים גרפולוגים בכתב ידם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים