מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סוגי ביטוח

איזה סוגי ביטוח קיימים בישראל

/ יריב כוהן

ביטוח רכב

אחד הביטוחים הפופולריים והנפוצים ביותר הוא ביטוח הרכב. כל כלי רכב שנע על הכביש מחויב על פי חוק בתעודת ביטוח חובה. אסור אפילו להעמיד כלי רכב באזור ציבורי ללא ביטוח חובה. עם זאת, ביטוח החובה הוא הרמה הבסיסית ביותר של ביטוח רכב.

אירועים בלתי צפויים רבים מתרחשים על הכביש בזמן נהיגה. הנהג יכול להיפגע, הוא עלול לפגוע בהולך רגל, נהג אחר עלול להתנגש במכונית ועוד ועוד. ביטוח החובה מכסה אך ורק נזקי גוף של הנפגעים בתאונה - הנהג, הנוסעים או הולכי הרגל, ואינו מכסה נזקי רכוש.

ביטוח המקיף אמנם אינו ביטוח חובה, אבל הוא מאפשר לנהג לצאת לכביש בראש שקט. הביטוח המקיף מספק כיסוי לכל הנזקים ברכוש שעלולים להיגרם כתוצאה מתאונה. כלי הרכב נפגע? תקבלו פיצוי. נגרם כל נזק שהוא לכלי הרכב כתוצאה מחוסר שימת לב, גם אם לא בזמן תאונה עם כלי רכב אחר? תזכו לפיצוי. ענף של עץ נחת על המכונית בחורף? השיפוץ מכוסה מראש.

ביטוח צד ג' מטפל בשאריות האחרונות שלא מכוסות – פגיעה בצד שלישי. אם הייתם מעורבים בתאונה ופגעתם במכונית של אחר, בזכות ביטוח צד ג' לא תאלצו לממן את כל התיקון מכיסכם. ביטוח צד ג' דורש השתתפות עצמית, אך עדיין משתלם מאוד לבטח את כלי הרכב בביטוח צד ג'.

ביטוח דירה

בניגוד לביטוח רכב, בעלי דירה אינם מחויבים לבטחה. עם זאת, בדומה לביטוח הרכב, זה מומלץ מאוד. הבית הוא מקום המבטחים שלנו. פעמים רבות רק בבית אנחנו יכולים להיות פגיעים, עייפים, מתפנקים, נטולי הגנות. אך הבית אינו בהכרח מקום בטוח. גנבים עלולים לפרוץ אליו, משהו עלול להשתחרר ממקומו, ליפול ולהישבר, צנרת עלולה להתפוצץ, לחות ועובש להשתלט על הקירות ועוד ועוד.

כמו תמיד, ביטוח הדירה דואג לך במקרה מצוקה. ביטוח דירה מקנה שקט נפשי אמיתי, מתוך הידיעה שגם אם יקרה משהו לא צפוי ולא רצוי, ביום שאחרי תוכל משפחתך לעמוד על הרגליים ולהתאושש מהמכה. ביטוח דירה מכסה מקרים של שריפה, רעידות אדמה ואסונות טבע, שטפונות, נזקי מים מהצנרת, הרכוש שבבעלותך מכוסה, נזק שנגרם לצד ג', אורחים בדירה או בנכס שמוצע להשכרה. ולמתנדבים בוועד הבית חברות הביטוח מציעות ביטוח רכוש משותף, המיועד לוועד הבית המשותף.

ביטוח משכנתא – ביטוח המשכנתא הוא סוג של ביטוח חיים התלוי במשכנתא. במקרה של ביטוח זה, אם קורה משהו לבעל או לבעלי המשכנתא, הבית יישאר ברשותם. ביטוח משכנתא הוא דרישה של הבנקים למשכנתאות, אך הבנקים אינם מפרסמים את העובדה שביטוח המשכנתא יכול להיות זול יותר.

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא השקעה עכשווית בבריאות עתידית. מבוטחים בביטוח זה נהנים מכיסוי ביטוחי למגוון רחב של מחלות והליכים רפואיים. אמנם לכל אזרח במדינת ישראל יש ביטוח בריאות ממלכתי, אבל המציאות מראה כי הוא אינו מספק את הטיפול האופטימלי במקרים מיוחדים רבים. ביטוח בריאות פרטי אף מאפשר פנייה לרפואה הפרטית, שמשמעה בדרך כלל קיצור זמן המתנה ויחס אחר.

ביטוח בריאות מכסה היבטים שונים ומגוונים הקשורים בטיפול רפואי יאות, בין השאר – ניתוחים פרטיים בארץ או מחוץ לה, עלויות מנתח פרטי, מרדים פרטי, שכירת אמבולנס ואף השלמת הטיפול הסיעודי. מלבד הטיפולים, ביטוח הבריאות יאפשר לכם לקנות תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות וישתתף בעלות תרופות יקרות.

ביטוחי בריאות שונים יכסו את העלויות הגבוהות של הטסה רפואית לכל מקום שהוא, ויכסו טיפולים שונים, החל מפיזיותרפיה וטיפולי שיניים וכלה בטיפולי פוריות ואף בהשתלות בארץ או מחוצה לה. הביטוח יפצה אתכם אם אובחנתם כחולים בסרטן או באיידס או אם אתם עומדים לעבור ניתוח מורכב או מאושפזים לאורך זמן. אם מצבכם לא השתפר מספיק ותפקודכם נפגע לאחר אשפוז או ניתוח, הביטוח יקצה לכם קצבה חודשית שתממן את הטיפול הסיעודי.

קניית פוליסת ביטוח בריאות מצריכה השוואה מדוקדקת וקריאת האותיות הקטנות, ובמיוחד כדאי להימנע מכפל ביטוח. כדאי לדעת מה מציעה קופת החולים ומה מוסיף על זה ביטוח הבריאות, כדי לא להסתבך בהוצאה מיותרת.

 

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי הוא למעשה השלמה עקרונית של ביטוח הבריאות, ומטרתו לדאוג לכך שבמקרים הדורשים זאת, יוכל המבוטח להיעזר בשירותי סיעוד, טיפול או השגחה צמודה, שעלותם גבוהה. לביטוח סיעודי אין הגבלת גיל, ואינו מיועד בהכרח לקשישים. ביטוח סיעודי יסייע לכל אדם שרותק למיטתו או מוגבל בתפקודו וזקוק לטיפול צמוד.

פוליסת ביטוח סיעודי מבטיחה תשלום חודשי קבוע לחולים סיעודיים, מימון טיפול סיעוד בבית הורים, ומימון חלקי או מלא של מטפל סיעודי. כדאי לבדוק בעת קניית הפוליסה האם היא מבטיחה פיצוי או שיפוי, הווה אומר, האם תקבלו קצבה קבועה או החזר על הוצאות הקשורות בחולה הסיעודי.

 

ביטוח חיים

ביטוח חיים מעניק למוטבי המבוטח, לאנשים אותם בחר, בדרך כלל משפחתו, פיצוי לאחר מותו. ביטוח החיים מאפשר לאנשים שהיו תלויים במבוטח לשמור על רמת חיים דומה לזו שהיתה בעבר, או להחזיר הלוואה כלשהי, לרוב משכנתא.

ביטוח פנסיה או ביטוח מנהלים מספקים למבוטח קצבה חודשית מסוימת גם לאחר היציאה לפנסיה, אך לרוב קשה לשמור על רמת חיים זהה לעבר.

ביטוח רשלנות מקצועית – כל בעל מקצוע עלול למצוא את עצמו נתבע בשל רשלנות. רופאים חשופים לזה במיוחד, אך גם עורכי דין, אינסטלטורים, קבלנים ואפילו סוכני ביטוח. ביטוח רשלנות מקצועית נועד לרגעים קשים של פגיעה ביוקרה, ודואג שהם לא יפגעו גם בכיס.

ביטוח דירקטורים מאפשר לבעלי תפקידים בכירים לעשות את תפקידם מבלי לחשוש כל הזמן מתביעות עתידיות.

ביטוח לאומי

אולי הופתעתם למצוא את הביטוח הלאומי ברשימה, אך למעשה כל אזרח משלם ביטוח לאומי מרגע יציאתו לשוק העבודה. ואכן, בתמורה משלם הביטוח הלאומי קצבאות שונות בזמן מצוקה או קושי. דמי אבטלה, קצבת זקנה, ביטוח בריאות של קופות החולים, קצבת רווחה ואף קצבת סיעוד. 

יריב כוהן
אני מתעסק בכתיבת תוכן עבור חברות רבות.
ביטוח - ביטוח כללי
תאריך: 7/12/2010
תגיות:   ביטוח    ביטוח רכב    ביטוח דירה    ביטוח משכנתא   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום ביטוח - ביטוח כללי

ביטוחי דירות / ירון כהן
מאמר זה יעסוק בעולם ביטוחי הדירה – ביטוחי דירה פרטיים לרכוש ולמבנה וביטוחי דירה למשכנתא – חיים ומבנה. ננסה להבין מהם ההבדלים בין שני סוגי הביטוח.
פירוט על סוגי ביטוח נפוצים / ירון כהן
עולם הביטוח הוא רחב ביותר וכולל בתוכו ביטוחים רבים מסוגים שונים לחלוטין. כולנו נתקלים בביטוחים רבים מידי יום אך לפעמים ביטוחים אילו אינם מובנים וכך יוצא שחוסר הבנתנו בביטוח המסוים גורם לזה שנשלם מחיר
ביטוחים שונים לאנשים שונים / רוני מיכאל
mרכי הביטוח של כל אחד וחד מאיתנו משתנים בהתאם למצב המשפחתי, לתחום העיסוק, לרמת הסיכון בה אנו חיים, וכדומה. אז איזה ביטוחים עושים איזה אנשים? יצאנו לבדוק בנוסף על הביטוח
ביטוח בריאות, ביטוח חיים ומה שביניהם / רוני מיכאל
בעקבות קמפיין הנוגע לביטוח תאונות אישיות – איזה מקרים מכסים הביטוחים המשלימים המוצעים לנו על ידי חברות הביטוח? על תוכניות הביטוח שבין ביטוח בריאות לביטוח חיים
חברות ביטוח / ירון כהן
מי שזקוקים לכיסוי ביטוחי נדרשים לדעת, כי מאחוריהם עומדת חברת ביטוח גדולה הפועלת להבטחת צרכיהם ולמימוש זכויותיהם. במאמר זה נציג בפניכם שתים מחברות הביטוח המשמעותיות הפועלות בשוק הביטוח בישראל – חברת הב
חמשת סוגי הביטוח שאי אפשר בלעדיהם / רוני מיכאל
עולם הביטוח מציע מגוון רב של ביטוחים וכיסויים, לשלל מירעין בישין. ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח משכנתא, ביטוח חיים וביטוח פנסיוני הם חמשת הביטוחים שעליהם לא מומלץ לוותר בשום מצב
איזה סוגי ביטוח קיימים בישראל / יריב כוהן
ביטוח הוא תחום רחב ומגוון, ובכל זאת, האם חשבתם פעם באילו תחומים של החיים נוגע הביטוח? אם אתם לפני קניית פוליסה, או מעוניינים לדעת יותר, לפניכם סקירה של סוגי הביטוח הזמינים בישראל.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים