מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

האם כדאי מחשב נייד

מחשב נייד האם כדאי?

/ יוגב מזרחי

מחשב נייד האם כדאי? – היתרונות והחסרונות של המחשבים הניידים


כיום הולך וגובר הצורך והשימוש במחשבים ניידים, לפני כמה שנים טובות מחשבים ניידים היו בגדר מותרות ולא נפוצים כמו בימינו.
עם התפתחות הטכנולוגיה באופן כללי ופרט בתחום המחשבים חלה במשך השנים ירידה גבוהה במחירי המחשבים וחלקי החילוף ובמחירי המחשבים הניידים בפרט.
כיום ברשות רוב האוכלוסייה שמשתמשת במחשבים יש מחשב נייד אחד לפחות בבית בנוסף למחשב השולחני.


התלות להיות זמין ליד המחשב הולכת וגוברת על כולנו ולכן המרחק ה"גדול" מהמיטה למחשב בסלון או בחדר גורם לנו להוסיף בבית מחשב נייד רק כדי "לא לקום מהמיטה".
מחשבים ניידים הם אכן דרך נוחה וקלה ביותר לזוז ממקום למקום (גם אם מדובר רק בתוך הבית)
אך תמיד נשאלת השאלה לפני קניית מחשב האם לקנות מחשב נייד?
היות והמחירים מאוד נמוכים יחסית לשנים עברו אין זה נמצא בגדר חלום אך לא תמיד יש באמת צורך בקניית מחשב נייד.
בעניין הנוחות של עבודה ממושכת המחשב הנייח מנצח בגדול (כמובן שהכול בגדר דעה אישית מניסיון), ישיבה ממושכת במחשב נייד בדרך כלל נעשית בצורת ישיבה לא רגילה לדוגמה שכיבה במיטה , על הספא או על השולחן בסלון מה שגורם לכאבי גב בזמן עבודה ממושכת.
המחשבים הניידים הנפוצים מגיעים לרוב עם מסכים יותר קטנים מהמסכים של המחשבים הנייחים הסטנדרטיים של ימינו ולכן גם בנושא נוחות הצפייה יש יתרון גדול למחשב הנייח.
מסך ממוצע של מחשב נייד הינו 15.4 אינטש לאומת מסך ממוצא של מחשב נייח שעומד על בין 20 ל 22 אינטש.


המחשב הנייח הינו בעל מארז (במידה ומדובר בגודל סטנדרטי) גדול המאפשר קירור יעיל מאוד לחלקי המחשב ולמעבד המחשב בפרט, בנוסף חלקי המחשב הנייח הינם בגודל שונה ולכן באופן כללי הביצועים של המחשב הנייח הינם הרבה יותר גבוהים.
מבחינת המחיר הממוצע של מחשב נייד סטנדרטי עומד על 3000 ₪ שבאותו מחיר בהשוואה למפרט תוכלו לקבל מחשב נייח בעל נתונים הרבה יותר גבוהים או מצד שני לחסוך בעלויות ולקבל מחשב נייח ממוצע.


בנושא התיקונים, חלקי החילוף של המחשבים הניידים הרבה יותר יקרים מהנייחים ולכן ההוצאות הרבה יותר גבוהות, בנוסף המחשב הנייד חשוף הרבה יותר לתקלות של שבר כתוצאה מנפילה או מכה.
אך מצד שני אי אפשר כמובן להתעלם מהעובדות אשר מייחדות את המחשב הנייד ומעניקות לו יתרונות רבים, אז כמו שכבר הוזכר לגבי הניידות, אין דבר יותר נוח מאשר לנוע לכל מקום ולהישאר נגיש לפעולותינו באינטרנט או בכלליות במחשב.
האפשרות שניתן בשניות להדליק את המחשב לכמה דק' ומייד "לטרוק" אותו חזרה מעניקה לנו הקלה בשימושים הקצרים.


האפשרות להיות במקומות ציבוריים ולהשתמש באותו מחשב שבו אנו משתמשים בבית מקלה מאוד היות ואנו עדיין חשופים לכל החומר והמידע השמור אצלנו.
עוד יתרון מאוד בולט הוא המקום הפנוי שמעניק לנו המחשב הנייד לאומת המחשב הנייח, אין אנו מחויבים להשאיר את המחשב תמיד באותו מקום ובאפשרותנו לאחסן בכל פינה בבית ללא כל הפרעה את מחשבנו הנייד מה שמקל מאוד על חסכון במקום.


לסיכום מחשב נייד בהרבה מאוד מקרים מקל על חיינו ופותר לנו הרבה דברים אך מצד שני מאוד מומלץ לבדוק האם באמת ננצל את מחשבנו הנייד או שנניח אותו באופן תמידי בשלוחן המחשב ונשתמש בו כמחשב נייח שבמצב זה אנו בעצם יכולים ליהנות יותר ממחשב נייח.
לייעוץ טלפוני חינם לפני כל קנייה או הזמנת שירות ומכירות אתם מוזמנים להתקשר
0544-57-47-35
קומפי פתרונות מחשוב
WWW.COMPY.CO.IL
כותב המאמר: יוגב מזרחי
[email protected]

יוגב מזרחי
עוסק מספר רב של שנים בתחום המחשבים, תחזוקת מחשבים, שירות תיקונים , טכנאי מחשבים,לימוד אישי, תחזוקה למשרדים, עיצוב ובניית אתרים ועוד
עוסק מספר רב של שנים בתחום המחשבים, תחזוקת מחשבים, שירות תיקונים , טכנאי מחשבים,לימוד אישי, תחזוקה למשרדים, עיצוב ובניית אתרים ועוד
קומפי פתרונות מחשוב
עוסק מספר רב של שנים בתחום המחשבים, תחזוקת מחשבים, שירות תיקונים , טכנאי מחשבים,לימוד אישי, תחזוקה למשרדים, עיצוב ובניית אתרים ועוד
רמת גן
קישור לאתר
מחשבים וטכנולוגיה - מחשבים ניידים
תאריך: 12/12/2010
תגיות:   מחשבים ניידים    טכנאי מחשבים    תחזוקת מחשבים    חנות מחשבים    מעבדת מחשבים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מחשבים וטכנולוגיה - מחשבים ניידים

תיקון מחשבים ניידים קלים / LoadSEO SEO
חברות עם שירות תיקון מחשבים ניידים קלים מכל הסוגים על ידי מעבדה לתיקון מחשבים ניידים. איפה היינו היום ללא מחשבים? איך היינו יכולים לעבוד ללא מחשב נייד ?
תיקון מחשבים מיני ניידים / LoadSEO SEO
תיקון מיני מחשבים ניידים - יש האומרים שהצורך הוא המנוע של צמיחה טכנולוגית. חברת שירות תיקון מחשבים ניידים - הפתרון הטכנולוגי, מעבדה לתיקון מחשבים ניידים
תיקון מחשבים ניידים קטנים / LoadSEO SEO
תיקון מחשבים ניידים קטנים - מעבדה שכזו. שירות עם נסיון רב בתחום תיקון מחשבים של כל החברות, ומאחורי השירות, שמונה שנים לפחות בתחום של תיקון מחשבים...
תיקון מחשבים ניידים חזקים / LoadSEO SEO
חברת תיקון ניידים מעניקה שירותי מעבדה לתיקון מחשבים ניידים חזקים כבר משנת 2002 ומחזיקה בנסיון רב ומשמעותי בתיקון תקלות מחשבים ניידים מכל הסוגים.
מעבדת תיקון מחשבים ניידים / LoadSEO SEO
הדבר הכי חשוב שעליכם להבין כשאתם מחפשים מעבדת תיקון מחשבים ניידים הוא שלא כל מעבדה לתיקון מחשבים או כל טכנאי שמגיע אליכם הביתה יכולים לתקן מחשב נייד.
התקנת זיכרון למחשב נייד / עזרה אונליין
לאורך זמן, הזיכרון הפנוי של המחשב הנייד שלנו ילך ויתמעט כתוצאה מהתקנות של יישומים רבים על המחשב הנייד והביצועים, איך לומר בעדינות, יורדים פלאים.
מחשב נייד האם כדאי? / יוגב מזרחי
לסיכום מחשב נייד בהרבה מאוד מקרים מקל על חיינו ופותר לנו הרבה דברים אך מצד שני מאוד מומלץ לבדוק האם באמת ננצל את מחשבנו הנייד או שנניח אותו באופן תמידי בשלוחן המחשב ונשתמש בו כמחשב נייח לכל דבר
סקירת מחשבים ניידים 12 אינץ' / נתי גז
מאמר על מדריך סקירת מחשבים ניידים 12 אינץ' מאת נתי גז מנכ"ל pcdream.co.il - המרכז שלכם למחשבים ניידים הכנסו והרשמו באתרינו עכשיו כדי לקבל טיפים בחינם על איך צריך לקנות מחשב נייד.
מדריך מחשבים ניידים 10 אינץ' / נתי גז
מאמר על מדריך מחשבים ניידים 10 אינץ' מאת נתי גז מנכ"ל pcdream.co.il - המרכז שלכם למחשבים ניידים הכנסו והרשמו באתרינו עכשיו כדי לקבל טיפים בחינם על איך צריך לקנות מחשב נייד.
שאלות בסיסיות וחשובות ביותר שאתם חייבים לדעת לפני שאתם קונים מחשב נייד-חלק ב' / נתי גז
מאמר על 9 שאלות בסיסיות וחשובות ביותר שאתם חייבים לדעת לפני שאתם קונים מחשב נייד-חלק ב'. מאת נתי גז מנכ"ל pcdream.co.il - המרכז שלכם למחשבים ניידים הכנסו והרשמו באתרינו עכשיו כדי לקבל טיפים בחינם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים