מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תחזוקה מחשב

המלצות לתחזוקה נכונה של המחשב (חלק א')

/ יוגב מזרחי

המלצות לתחזוקה נכונה של המחשב (חלק א')

שלום לכולם, במאמר זה אפרט קצת על כיצד ניתן לתחזק את המחשב הביתי\משרדי בצורה בסיסית ויעילה אשר כל משתמש יוכל לעשות זאת בעצמו ללא הזמנת שירות של טכנאי מחשבים ועל ידי כך לשמור על עבודה תקינה של המחשב לטווח יותר ארוך ולשימוש יותר יעיל וכמובן לצמצם את תדירות הזמנת טכנאי המחשבים הביתה.

נתחיל בעניין אשר מטריד הרבה אנשים והוא עניין האבק אשר מצטבר בתוך המחשב ומחוצה לו, רוב המשתמשים דואגים לנקות את חלקו החיצוני של המחשב כדי שיראה נקי וחדש אך אין בזה תועלת ללא ניקיון אבק פנימי אשר מצטבר בתוך המחשב.

לא רק המשתמשים אינם דואגים לנקות את האבק המצטבר אלא גם טכנאי מחשבים "עצלנים" אשר בהרבה מהמקרים אינם בודקים כלל את מצבו הפנימי של המחשב.

אז על מה האבק המצטבר משפיע אתם שואלים? ברוב המקרים הרבה מאוד פעמים האבק מצטבר בעיקר במאווררי המחשב היות והם אלה שיונקים ומוצאים אוויר (לכל מאוורר תפקיד שונה, חלקם מוציאים אוויר כדי להקל על החום, וחלקם מכניסים אוויר כדי לקרר את הרכיב הספציפי אליו הם מחוברים).

עם הזמן ועם הכמות האבק המצטברת עבודת המאוורר נחלשת ונהיית קשה יותר, עוצמת הרוח אשר אמורה לצאת מהמאוורר נחלשת ולכן אין הוא מבצע את העבודה אותה הוא אמור לעשות בצורה תקינה, בהרבה מקרים המאוורר גם מפסיק לעבוד כלל.

במחשבים ובמארזים סטנדרטיים קיימים בדרך כלל 3 סוגי מאווררים:

מאוורר למעבד, מאוורר למארז ומאוורר לספק הכוח (במידה ויש במחשב כרטיס מסך ייתכן כי גם לו יש מאוורר).

מאוורר המעבד - אפשר להגיד כי זהו המאוורר הכי חשוב, וגם הכי "אוהב אבק" במחשב, הבעיה הנפוצה ביותר במאוורר של מעבד היא סתימת המאוורר על ידי אבק שהצטבר והיות ולא כל המאווררים של המעבדים ברמה גבוה ישנם סוגים (מאווררים פשוטים) אשר נסתמים מאבק הרבה יותר בשל צורתם וחומרתם לאומת מאווררים "איכותיים", לכן כאשר פונים לטכנאי המחשבים שלכם לצורך הרכבת מחשב או החלפת מאוורר מסיבה כזו או אחרת מומלץ מאוד לדרוש מאוורר טוב ולא פשוט מדי.

כאשר מאוורר המעבד נסתם מאבק יכולת הקירור שלו יורדת בהרבה ונוצרת בהרבה מקרים ממש שכבת אבק אשר מונעת מהרוח לעבור אל גוף הקירור ולהגיע למעבד ובמצב זה המעבד מתחיל להתחמם הרבה יותר מרמת החום המומלצת ואז הבעיה המאוד מוכרת לנו מתחילה – המחשב זז לאט, והביצועים שלו יורדים היות ורמת החום של המעבד משפיעה מאוד על הביצועים.

אז המלצה ראשונה שלי אחרי כל ההסברים היא ההמלצה הבאה – קנו מיכל ספריי עם אוויר דחוס לניקוי אבק, מוצר זה נמכר כמעט בכל חנות לכלי בית, או ברשתות הגדולות כמו "הום סנטר", במידה ואתם מתקשים למצוא צרו אתנו קשר על ידי הפרטים בסוף המאמר, (המוצר עולה בממוצע בין 30-50 ₪).

אחת לשבוע פתחו את הדלת הצדדית של המחשב (כמובן שהמחשב יהיה מכובה ומחוץ לחשמל), ובעזרת הספריי אוויר דחוס רססו על המאווררים השונים ובעיקר על מאוורר המעבד, שימו לב כי מומלץ לא להפוך את מיכל האוויר הדחוס בזמן הריסוס היות ועלול לצאת ממנו נוזל (יש בתוכו גז) אשר יכול להרטיב את רכיבי המחשב, במקרה כזה אנא אל תפעילו את המחשב עד שלא יהיה יבש לגמרי.

האופציה השנייה במידה ואין באפשרותכם לרכוש מיכל אוויר דחוס, היא להשתמש בשואב אבק ביתי במקום ספריי האוויר ולעשות את אותה פעולה אחת לשבוע -שבועיים, ע"י פעולה בסיסית זו ניתן לשמור על אורך החיים של המאווררים השונים במחשב ועל שמירת ביצועים יעילים.

את הפעולה בצעו על כל המאווררים אשר נראים לעיין ושימו לב כי בחלק מהספקי בחשמל (בדרך כלל בפשוטים יותר) המאוורר שלהם חשוף בחלקו האחורי של המחשב ולא בחלקו הפנימי (במידה וברשותכם כרטיס מסך עם מאוורר בצעו את הפעולה גם עליו), השתדלו לא לגעת בצורה פיזית בחלקים השונים ולא לנתק שום דבר לצורך מניעת בעיות עתידיות.

עניין חשוב נוסף הוא בנושא מאוורר המעבד, על גוף המעבד לפני הרכבת המאוורר המיועד לו נמרחת משחה מיוחדת אשר מיועדת להעביר את קירור המאוורר בצורה יעילה ולהוליך את חומו של המעבד אל גוף הקירור, משחה זו מומלצת למריחה על ידי טכנאי מחשבים לכן אין אני ממליץ לפרק את מאוורר המעבד לבד!, אך כן אמליץ כי במידה וטכנאי מחשבים מתעסק במחשבכם דרשו ממנו לבדוק את מצב המשחה היות והרבה פעמים היא מתייבשת מעומס החום וגורמת לירידה בביצועים.

אלו ההמלצות לחלק א' של המאמר בנושא תחזוקת מחשב נכונה, לקבלת המלצות נוספות ניתן לקבל ייעוץ חינם ולפנות אליי במייל או בטלפון המופיעים מטה , אנא צפו בחלק ב' של המאמר לתחזוקת מחשב נכונה לקבלת הדרכה וטיפים נוספים.

כותב המאמר: יוגב מזרחי
לייעוץ טלפוני חינם לפני כל קנייה או הזמנת שירות של טכנאי מחשבים, תחזוקת מחשבים וקניית מחשב אתם מוזמנים להתקשר
             
[email protected]     |      0544-57-47-35

קומפי פתרונות מחשוב – טכנאי המחשבים שלך, בקרו באתר:
WWW.COMPY.CO.IL

או בבלוג שלנו: www.blog.compy.co.il

יוגב מזרחי

 

 

 

יוגב מזרחי
עוסק מספר רב של שנים בתחום המחשבים, תחזוקת מחשבים, שירות תיקונים , טכנאי מחשבים,לימוד אישי, תחזוקה למשרדים, עיצוב ובניית אתרים ועוד
עוסק מספר רב של שנים בתחום המחשבים, תחזוקת מחשבים, שירות תיקונים , טכנאי מחשבים,לימוד אישי, תחזוקה למשרדים, עיצוב ובניית אתרים ועוד
קומפי פתרונות מחשוב
עוסק מספר רב של שנים בתחום המחשבים, תחזוקת מחשבים, שירות תיקונים , טכנאי מחשבים,לימוד אישי, תחזוקה למשרדים, עיצוב ובניית אתרים ועוד
רמת גן
קישור לאתר
מחשבים וטכנולוגיה - כללי
תאריך: 12/12/2010
תגיות:   מחשבים ניידים    טכנאי מחשבים    תחזוקת מחשבים    חנות מחשבים    מעבדת מחשבים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מחשבים וטכנולוגיה - כללי

טכנאי מחשבים במודיעין / לילך כהן
מחשבים הם כלים שמשרתים אותנו בצורה מקיפה מדי יום. גם בעיר מודיעין יש לא מעט אנשים פרטיים ובעלי משרדים ועסקים שונים שיודעים כי ללא מחשב תקין ומהיר הם לא ממש יכולים לעבור את היום בצורה מוצלחת.
סריקת תמונות כהשלמה לעץ משפחה / אלידע
במסגרת עבודה גנאולוגית ובנית עץ המשפחה מקובל היום לצרץ קבצי תמונות דיגיטליים של המשפחה. במקרה של תמונות סטילס מודפסות התמונות דורשות סריקה והמרה לקובץ דיגיטלי כדי להיות מקושרות לעץ.
סריקת ארכיון תמונות משפחתי / אלידע
ארגון ארכיון התמונות המשפחתי ואירכוב דיגטאלי שלו הופך יותר ויותר נפוץ עם התפתחות הטכנולוגיה ועם התמעטות השימוש בתמונות מהסוג הישן. אירכוב דיטאלי טוב לצורך גיבוי ונוחות השימוש
סריקת אלבומי תמונות / אלידע
אלבומי תמונות אוצרים פיסות חיים שלמות. כשבאים לסרוק אלבומים כדי לגבות את התמונות צריך לשים לב למי סורק ואיך זה מתבצע
הסיגריה האלקטרונית / מריאן פרייס
את הסיגריה האלקטרונית מותר לעשן בכל מקום לעומת הסיגריה הרגילה שאותה אסור על פי חוק לעשן במקומות ציבוריים מסוימים (מסעדה, מטוס, בתי חולים וכו'). היא מוציאה עשן ממש כמו סיגריה רגילה אך עשן זה אינו מזיק
האם בסיגריה אלקטרונית ישנם רק יתרונות ? התשובה היא כן . / מריאן פרייס
דוגמא: • את הסיגריה האלקטרונית לא צריך להדליק ולכבות , היא פועלת בעת שאיפה של המשתמש ובזמן שלא שואפים אותה היא נכנסת למצב המתנה ושומרת על הסוללה שלה.
סיגריה אלקטרונית לעומת סיגריה רגילה , חסרונות ויתרונות / מריאן פרייס
הסיגריה האלקטרונית מתאימה לכל אדם שרוצה להיגמל מעישון, לכל אדם שרוצה להמשיך לעשן ולהישאר בריא או לכל אדם שרוצה לעשן במקומות ציבוריים בלי לקבל דוח ובלי להזיק לסביבה שלו.
מצלמות אבטחה HD היי דפינישן / אנונימי
במשך עשרות שנים מערכות הטלוויזיה במעגל סגור התבססו על תקן תמונה מוגבל של 480 קווי סריקה. במילים אחרות, התמונה נוצרה על ידי סריקת הסצנה מלמעלה למטה וייצרה 480 שורות של נתונים.
טכנאי מחשבים מסביר על הסיבות למחשב שעושה ריסטרט (מאתחל עצמו מחדש) / יוגב מזרחי
בכתבה זו תוכלו ללמוד על הסיבות הכי נפוצות לבעייה המאוד נפוצה שבה המחשב מאתחל עצמו מחדש (עושה ריסטרט)
טכנאי מחשבים מסביר על הסיבות לגלישה איטית באינטרנט / יוגב מזרחי
זה מתסכל כאשר הגלישה באינטרנט פועלת לאט , במקום למצוא את הסיבה האמתית מאחורי זה, לעתים קרובות אנו בסופו של דבר נוטים להאשים את השירות של ספקיות האינטרנט או את חברת התשתית , אבל אם אתם רוצים לדעת על
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים