מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מבחן מימ"ד

מבחן מימ"ד

/ פסיכו

מבחן מימ"ד

 

מכינות קדם-אקדמיות

במכינות קדם-אקדמיות ניתן לעשות קורסי השלמה ו/או שיפור של בגרויות, וגם קורס הכנה למבחן פסיכומטרי. חלק גדול מהתלמידים במכינות קדם-אקדמיות מקבלים מימון מהקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים. ישנם מספר קריטריונים לקבלת המימון, ואחד מהם הוא הציון במבחן מימ"ד.

 

מה זה מבחן מימ"ד?

מבחן מימ"ד הוא סוג של מבחן קבלה, כדי לעזור למכינות קדם-אקדמיות במיון המועמדים אליהן. בניגוד למבחן אמי"ר או למבחן פסיכומטרי, לא ניתן לגשת להירשם למבחן מימ"ד לבד. ההרשמה למבחן מימ"ד מתבצעת רק דרך המכינה אליה אתם מעוניינים להתקבל, והמבחן מתקיים בכיתות המכינה בתאריכים שנקבעים על ידי המכינה.

 

איך נראה מבחן מימ"ד?

הנושאים המופיעים במבחן מימ"ד הם בעצם הנושאים המופיעים גם במבחן הפסיכומטרי - מתמטיקה, אנגלית ועברית, אולם בניגוד לבחינה הפסיכומטרית, הרמה של השאלות במבחן מימ"ד הרבה יותר נמוכה. מבחן מימ"ד מתבצע על מחשב ומכיל 8 פרקים, כשמספר השאלות בכל פרק משתנה. כל השאלות במבחן הן שאלות רבות-ברירה (שאלות אמריקאיות), ועליכם לבחור את התשובה הנכונה מתוך 4 תשובות.

 

הכנה למבחן מימ"ד

כמו אל כל מבחן, הכנה למבחן מימ"ד כוללת תרגול ופתרון מבחני מימ"ד לדוגמא. חשוב כמובן לעבור על ההסברים של הנושאים המופיעים במבחן. אמנם חלק מהשאלות במבחן מימ"ד הן ברמה בסיסית ורק בודקות את השליטה שלכם ביסודות במתמטיקה, אך לא כולם באמת זוכרים את היסודות הללו, למשל איך עושים חילוק ארוך, חוקי חזקות, בעיות תנועה, ממוצעים, הספק, הסתברות וכו'. בנוסף, יש במבחן מימ"ד גם שאלות בעברית ובאנגלית שבודקות את אוצר המילים שלכם - זה משהו שתמיד אפשר להשתפר בו.

 

ספרי פסיכומטרי וספר מימ"ד

דרך טובה של הכנה למבחן מימ"ד היא באמצעות ספר הכנה מיוחד למימ"ד. אפשר אמנם לקחת ספרי פסיכומטרי וללמוד מהם, אולם מכיוון שהרמה של השאלת בהם הרבה יותר גבוהה זה סתם יתסכל אתכם ויבזבז את זמנם לחינם. ספר הכנה למבחן מימ"ד הוא ספר שנכתב במיוחד למבחן, ולכן יש בו רק את מה שצריך למבחן (לא יותר, לא פחות) ורמת השאלות והתרגול שבו מתאימה בדיוק למבחן.

 

אחרי שתסיימו לעבור על ההסברים והתרגול בספר מימ"ד, חשוב לפתור גם מבחן מימ"ד לדוגמא באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה, כדי לדעת איך נראה המבחן עצמו, איך נראים המסכים ואיך עוברים בין השאלות ובין הפרקים.

 

בהצלחה!

 

פסיכו
פסיכו הינו אתר הפסיכומטרי המוביל בארץ, המציע לגולשים הכנה מקיפה ומלאה לבחינה, ללא תשלום. כמו כן, בחנות של פסיכו תוכלו למצוא ספרי תרגול והכנה לפסיכומטרי, ערכת הרשמה לבחינה ואוגדן בחינות של המרכז הארצי
תל אביב
077-3010950
קישור לאתר
חינוך ולימודים - פסיכומטרי
תאריך: 24/12/2010
תגיות:   מבחן מימ"ד    בגרויות    מכינות    פסיכומטרי   


פרסומות

עולם הקורסים
מחפש קורס? הכנס לעולם הקורסים ובחר את הקורסים שמענינים אותך על מנת לקבל הצעות ומידע
קורס
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום חינוך ולימודים - פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מול ספרי פסיכומטרי / פסיכו
האם קורס פסיכומטרי באמת עדיף על לימוד עצמי בעזרת ספרי פסיכומטרי, או שזה בעיקר שיווק של מכוני פסיכומטרי? השיפור הממוצע של ציון פסיכומטרי בקורס לעומת המחקר של המרכז הארצי לבחינות והערכה - מי צודק?
מבחן מימ"ד / פסיכו
מהו מבחן מימ"ד? מה המטרה שלו? איך הוא בנוי? איזו הכנה למבחן מימ"ד קיימת ואיפה אפשר למצוא מבחן מימ"ד לגומא?
למכללות קטנות עדיף לוותר על פסיכומטרי / מעל הממוצע
סקירות הסיבות מדוע כדאי למכללות קטנות לוותר על פסיכומטרי ככלי מיון
פסיכומטרי – המה,הלמה והאיך / רן בקנברג
המאמר הבא יענה לכם על ארבע שאלות עיקריות: המה – מה צריך לעשות כדי להצליח בבחינה הפסיכומטרית, הלמה – כי רבים האנשים שלא מבינים שפתרון הבחינה היא אומנות שצריך להיות משופשפים בה, האיך- איך משפרים את היכו
האם הפסיכומטרי טוב ליהודים? / איל פטרן
הבחינה הפסיכומטרית אמורה להוות כלי ניבוי להצלחה בלימודים האקדמיים ובנוסף הבחינה אמורה לעזור לאוניברסיטאות למיין את הסטודנטים ולהחליט מי יתקבל למוסד הלימוד. השאלה היא האם הכלי הזה הוא כלי יעיל והוגן.
הבחינה הפסיכומטרית - הסיפור שלנו שיכול להיות גם שלכם / רן בקנברג
המאמר דן בחוויה שלי של מעבר קורס הפסיכומטרי, בדרך לקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.
כמה נקודות משפרים בקורס פסיכומטרי? / פסיכו
כמה נקודות משפרים בקורס פסיכומטרי? הקורסים טוענים לשיפור של 100-150 נקודות, ואילו המרכז הארצי טוען לשיפור שולי בלבד של 0-7 נקודות. מי צודק? כמה באמת אפשר לשפר בקורס?
פסיכומטרי - רגע לפני שקורס ההכנה מתחיל / פסיכו
הנה כמה דברים שתוכלו לעשות, כדי להגיע מוכנים לקורס ההכנה לפסיכומטרי ולשפר את הסיכויים שלכם להצלחה בבחינה.
איך ללמוד לבד לפסיכומטרי? / פסיכו
אם החלטתם ללמוד לבד לפסיכומטרי, הדבר הכי חשוב הוא לדאוג לעצמכם לספרי תרגול. מה ההבדל בין ספרים משומשים לחדשים? איפה אפשר להשיג ספרים? ואיך מתקדמים משם הלאה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים