מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ספר לימוד פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מול ספרי פסיכומטרי

/ פסיכו

קורס פסיכומטרי מול ספרי פסיכומטרי

קורסי פסיכומטרי עולים אלפי שקלים. אני יודע, לא חידשתי לכם שום דבר. לא ניסיתי. פשוט זה היה נראה לי משפט טוב להתחיל איתו. אז איפה הייתי? אה, כן, קורס פסיכומטרי… 

אז קורס פסיכומטרי זה דבר יקר. יש מכונים שדווקא על זה בנוי כל השיווק שלהם - אני יקר כי אני הכי טוב, והמבחן הפסיכומטרי הוא כל כך חשוב שאסור לך להתפשר על פחות טוב ממני (ראו ערך יואל גבע פסיכומטרי). אני לא מתכוון לצאת כאן נגד מכוני פסיכומטרי ודרך השיווק שלהם, ואני בהחלט חושב שיש אנשים שצריכים קורס פסיכומטרי כדי ללמוד אל הבחינה הפסיכומטרית, ואם כבר קורס, אני גם מסכים שעדיף לשלם קצת יותר כדי לקבל את הקורס הטוב ביותר. 

 

השאלה היא, האם באמת קורס פסיכומטרי זו הדרך הטובה ביותר להתכונן, ואם כן, עד כמה היא באמת יותר טובה מדרכים אחרות כמו ספרי פסיכומטרי או מורה פרטי, והאם הפער הזה מצדיק את ההבדל בעלות? 

 

כפי שכתבתי קודם לכן, יש אנשים שצריכים קורס פסיכומטרי, אולם לדעתי הרבה יותר מידי חבר׳ה נרשמים לקורס שלא לצורך. קצת ״הולכים עם העדר״. העניין הוא שחלק לא קטן מהם יכול להתכונן לקראת מבחן פסיכומטרי בצורה הרבה יותר אפקטיבית, וקורס פסיכומטרי אפילו קצת פוגע בו. זה נשמע מוזר קצת, אני יודע, כי התרגלנו כבר שכמעט כולם נרשמים אל קורס פסיכומטרי בקידום או לחמן או יואל גבע, אבל מה שכולם עושים לא בהכרח הכי נכון לעשות.

 

ואני לא סתם יורה השערות באוויר. מעבר לדעות שלי, שמתבססות על שנים רבות של הדרכת פסיכומטרי (כן, בקורסי פסיכומטרי...), גם המרכז הארצי לבחינות והערכה פירסם ממצאים של סקר שהוא ערך בקרב אלפי נבחנים, שהתועלת השולית של קורס פסיכומטרי היא ממש קטנה (7-10 נקודות בלבד). אז יש כל מיני תיאוריות קונספירציה (של מכונים בדרך כלל) שהמרכז הארצי הוא גוף שמנסה להכשיל אותנו בכל דרך, ומפרסם נתונים מעוותים - הכל כדי שניכשל. אבל, נו באמת. למי תאמינו, למכונים שעושים עליכם מיליונים או למרכז הארצי - גוף ללא מטרת רווה?

 

בשורה התחתונה, מי שיש לו קצת משמעת עצמית יכול לקחת ספרי פסיכומטרי טובים ולפתור כמה מבחני פסיכומטרי לדוגמא, ולהתכונן לבחינה לא פחות טוב מאשר כל קורס פסיכומטרי שקיים כיום. בנוסף לספרי פסיכומטרי, כיום אפשר להירשם גם אל פורום פסיכומטרי ולהיעזר גם בגולשים אחרים שלומדים למבחן וגם במדריכי פסיכומטרי שעוזרים בפורום. אפשר לקרוא כמעט בכל פורום פסיכומטרי על אלה שלמדו לבד עם ספרי פסיכומטרי ונעזרו בפורום - בדרך כלל הם מקבלים ציון פסיכומטרי הרבה יותר גבוה מאלה שנרשמו אל קורס פסיכומטרי.

 

 

פסיכו
פסיכו
פסיכו הינו אתר הפסיכומטרי המוביל בארץ, המציע לגולשים הכנה מקיפה ומלאה לבחינה, ללא תשלום. כמו כן, בחנות של פסיכו תוכלו למצוא ספרי תרגול והכנה לפסיכומטרי, ערכת הרשמה לבחינה ואוגדן בחינות של המרכז הארצי
דרך השלום 7א'
תל אביב
077-3010950
קישור לאתר
חינוך ולימודים - פסיכומטרי
תאריך: 24/12/2010
תגיות:   פסיכומטרי    מבחן אמי"ר    ספרי פסיכומטרי    פורום פסיכומטרי    קורס פסיכומטרי    מבחן פסיכומטרי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חינוך ולימודים - פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מול ספרי פסיכומטרי / פסיכו
האם קורס פסיכומטרי באמת עדיף על לימוד עצמי בעזרת ספרי פסיכומטרי, או שזה בעיקר שיווק של מכוני פסיכומטרי? השיפור הממוצע של ציון פסיכומטרי בקורס לעומת המחקר של המרכז הארצי לבחינות והערכה - מי צודק?
מבחן מימ"ד / פסיכו
מהו מבחן מימ"ד? מה המטרה שלו? איך הוא בנוי? איזו הכנה למבחן מימ"ד קיימת ואיפה אפשר למצוא מבחן מימ"ד לגומא?
למכללות קטנות עדיף לוותר על פסיכומטרי / מעל הממוצע
סקירות הסיבות מדוע כדאי למכללות קטנות לוותר על פסיכומטרי ככלי מיון
פסיכומטרי – המה,הלמה והאיך / רן בקנברג
המאמר הבא יענה לכם על ארבע שאלות עיקריות: המה – מה צריך לעשות כדי להצליח בבחינה הפסיכומטרית, הלמה – כי רבים האנשים שלא מבינים שפתרון הבחינה היא אומנות שצריך להיות משופשפים בה, האיך- איך משפרים את היכו
האם הפסיכומטרי טוב ליהודים? / איל פטרן
הבחינה הפסיכומטרית אמורה להוות כלי ניבוי להצלחה בלימודים האקדמיים ובנוסף הבחינה אמורה לעזור לאוניברסיטאות למיין את הסטודנטים ולהחליט מי יתקבל למוסד הלימוד. השאלה היא האם הכלי הזה הוא כלי יעיל והוגן.
הבחינה הפסיכומטרית - הסיפור שלנו שיכול להיות גם שלכם / רן בקנברג
המאמר דן בחוויה שלי של מעבר קורס הפסיכומטרי, בדרך לקבלה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.
כמה נקודות משפרים בקורס פסיכומטרי? / פסיכו
כמה נקודות משפרים בקורס פסיכומטרי? הקורסים טוענים לשיפור של 100-150 נקודות, ואילו המרכז הארצי טוען לשיפור שולי בלבד של 0-7 נקודות. מי צודק? כמה באמת אפשר לשפר בקורס?
פסיכומטרי - רגע לפני שקורס ההכנה מתחיל / פסיכו
הנה כמה דברים שתוכלו לעשות, כדי להגיע מוכנים לקורס ההכנה לפסיכומטרי ולשפר את הסיכויים שלכם להצלחה בבחינה.
איך ללמוד לבד לפסיכומטרי? / פסיכו
אם החלטתם ללמוד לבד לפסיכומטרי, הדבר הכי חשוב הוא לדאוג לעצמכם לספרי תרגול. מה ההבדל בין ספרים משומשים לחדשים? איפה אפשר להשיג ספרים? ואיך מתקדמים משם הלאה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים