מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

לימוד אנגלית

לימוד אנגלית לילדים – טיפים להצלחה

/ דבורה דלין

לימוד אנגלית לילדים – טיפים להצלחה

אם אתם רוצים שילדכם יצטיין בשפה האנגלית, אל תשאירו את המשימה הזאת לבית הספר.  באפשרותכם לעשות הרבה למען קידום הנושא כבר מגיל קטן.  אפשר להניח את היסודות לשליטה מלאה בשפה האנגלית בקלות ובטבעיות.

מחקרים מראים חד משמעית שהקניית שפה שנייה אינה פוגעת בלימוד שפת האם. לדיון מעמיק יותר בנקודה זאת, ראו את המאמר המלא: לימוד אנגלית לילדים –  התחילו מוקדם - טיפים להצלחה.

יתר על כן, תוצאות מחקרים מצביעות באופן חד-משמעי על כך שלימוד שפה שנייה משפר את התפקוד הקוגניטיבי הכללי של הילד. המועצה האמריקנית ללימוד שפות זרות מציינת מעל 30 מחקרים שמדווחים על כך שילדים שלמדו שפה שנייה כבר מכיתה א', הצליחו יותר במקצועות כמו קריאה, חשבון וחשיבה מילולית, לעומת ילדים שלא נחשפו לשפה שנייה.

בהבנה שמומלץ להתחיל ללמד אנגלית בגיל מוקדם, אילו דברים פרקטיים אפשר לעשות?

אם השפת האנגלית אינה שפת האם שלכם, לא רצוי שתדברו עם ילדכם באנגלית, כיוון שהדבר עלול להישמע מאולץ ולא טבעי.  עדיף לדבר עם ילדכם בעברית עשירה כדי להרחיב את אוצר המילים בשפת האם שלו.

להלן כמה צעדים מעשיים שבעזרתם יוכלו לומדי האנגלית הצעירים שלכם להצטיין: 

1.      עוד בהיותו בערסל, נגנו לתינוק שירים באנגלית. מתאים לכך הזמן של לפני השינה ובעת נסיעות באוטו.  שירים עם פזמונים קליטים שחוזרים על עצמם הם אידיאליים. חשיפת הפעוט לצלילים ולניואנסים של השפה האנגלית מהווה "עיסוי אוזניים" טוב. המבטא והאינטונציה ייספגו במודעות הילד בלא מאמץ. שירים מהדהדים בראשנו זמן רב לאחר שהמוזיקה כבתה, וזאת דרך יעילה וכיפית ללימוד שפה.

2.      מצאו קלטות די-וי-די מוזיקליות באנגלית. בחרו באלה שמתארות את מילות השירים תוך כדי משחק. ילדים מאוד קטנים יכולים ליהנות מהזירות והמראות הצבעוניים בזמן שהם קולטים מילים באנגלית.

3.      יש מבחר רחב של תוכניות טלוויזיה חינוכיות לילדים קטנים באנגלית. יש גם קלטות די-וי-די חינוכיות בשלל נושאים – מבעלי חיים ועד למדעים.  בחרו באלה שימשכו את ילדכם לפי הטעם האישי שלו. אזנו את הצפייה של הילד בין התוכניות האלו ובין תוכניות בעברית.

4.      נסו למצוא מישהו ששפת האם שלו היא אנגלית – מטפל/ת שכן או ידיד – שיכול לבלות עם ילדכם באופן סדיר. סכמו עמו שידבר אך ורק באנגלית עם ילדכם. ספקו ל"עוזר השפתי" שלכם ספרי תמונות באנגלית. הרעיון המובא כאן הוא ללמד את הילד באופן לא פורמאלי, באמצעות קריאה ומשחקים ולהקים בסיס להבנה ולהיגוי שעליו ייבנה לימוד השפה מאוחר יותר.

5.      בהזדמנות הראשונית האפשרית נצלו את המשאבים הנהדרים שמוצעים בחינם באינטרנט. יש אתרים שמציעים משאבים אינטראקטיביים ללימוד אנגלית באינטרנט בחינם.  בחרו בתוכניות שמלוות בקולות דוברים שאנגלית היא שפת האם שלהם. אם אפשר, שבו על יד הילד בזמן שהוא עובד במחשב והציעו הדרכה אם יש צורך.  אין צורך להקציב הרבה זמן לעבודה באנגלית במחשב: 15-10 דקות כל יום יועילו להתקדמות טובה.

6.      התחילו ללמד את ילדכם לקרוא באנגלית כמה שיותר מוקדם. מצאו אתר אינטרנט אינטראקטיבי ללימוד אנגלית בחינם שמציע משוב ועידוד מיידי. בחרו בתוכנית פונטית. מאות מחקרים מצביעים על כך שהשיטה הפונטית היא האפקטיבית ביותר ללימוד קריאה באנגלית. יש מילים באנגלית שמורכבות מצירופי צלילים, כמו sh, ea, ought  וכו' שעלולים להיות קשים לפענוח לקוראים מתחילים. תוכנית פונטית טובה תלמד את צירופי הצלילים האלה באופן שיטתי ותעניק לתלמיד את הכלים הנחוצים לפענוח מילים לא מוכרות ולהצלחה בלימוד הקריאה באנגלית.

אם תתרגלו את האסטרטגיות האלו במשך שנות החיים הראשונות של ילדכם, יהיה לו בסיס מצוין באנגלית עד לתחילת הלימוד בבית הספר. הוא ישלוט בקלות בלימודיו באנגלית ואולי אפילו יצטרף לכיתת דוברי האנגלית, אם יש. השליטה באנגלית תאפשר לו לנצל את המבחר הרב של משאבים באנגלית שמצוי בחינם באינטרנט, להתכתב עם דוברי אנגלית ברחבי העולם ולהיות חלק מהקהילה הבינלאומית. יכולתו המצוינת באנגלית  גם עשויה לשפר את הסיכויים שלו להצלחה בקריירה שלו. ילדכם יצא נשכר לכל חייו מפעילותכם הברוכה כהורים המלמדים אותו אנגלית בגיל מוקדם!

דבי דלין מלמדת אנגלית מעל 20 שנה. היא אימא לשלושה ילדים דוברי אנגלית ועברית.  דבי יצרה את תוכנית סטריבני, אתר ללימוד אנגלית בחינם  באינטרנט, שמעמיד בפני תלמידי סטריבני מעל 1,000 תרגילים, מצגות ומשחקים אינטראקטיביים ללימוד קריאה באנגלית ולימוד אוצר מילים באנגלית.

דבורה דלין
דבי דלין מלמדת אנגלית מעל 20 שנה. ויצרה את תוכנית סטריבני, אתר ללימוד אנגלית בחינם באינטרנט
דבי דלין מלמדת אנגלית מעל 20 שנה. ויצרה את תוכנית סטריבני, אתר ללימוד אנגלית בחינם באינטרנט
STRIVNEY
אתר חינם ללימוד אנגלית לילדים המציע מעל 1,000 תרגילים, מצגות ומשחקים אינטראקטיביים ומלאי אנימציות. התוכנית מלמדת קריאה ואוצר מילים באנגלית בו זמנית.
ת.ד.4499
קיסריה
046265422
קישור לאתר
חינוך ולימודים - לימודי שפות
תאריך: 16/1/2011
תגיות:   לימוד אנגלית    לימוד אנגלית לילדים    אוצר מילים באנגלית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חינוך ולימודים - לימודי שפות

לימודי ספרדית למתחילים?! / אלעד סאעת
רוצים לדעת לדבר ספרדית אבל לא יודעים איך להתחיל? ובכן, עומדים לרשותם מספר אפשרויות... ומה היא הדרך המומלצת ביותר?!
לימודי ספרדית – מה הן האפשרויות??? / אלעד סאעת
חושבים ללמוד ספרדית? הנה מספר דרכים מומלצות ללמוד את השפה הספרדית ממש מההתחלה... ללמוד ספרדית בצורה קלה ומהנה!
לימוד אנגלית לילדים – טיפים להצלחה / דבורה דלין
אם אתם רוצים שילדכם יצטיין בשפה האנגלית, אל תשאירו את המשימה הזאת לבית הספר. באפשרותכם לעשות הרבה למען קידום הנושא כבר מגיל קטן. אפשר להניח את היסודות לשליטה מלאה בשפה האנגלית בקלות ובטבעיות.
לדעת יותר על השפה הספרדית?! / אלעד סאעת
ידעתם שהשפה הספרדית היא אחת השפות המדוברות ביותר בעולם??? מה כל כך מיוחד בה? ולמה כל כך הרבה אנשים לומדים ספרדית מידי שנה? מאמר קצר וענייני בנושא.
ללמוד אנגלית באופן יחידני -הרווח כולו שלך / ר ר
ישנו מספר עצום של קורסים המציעים ללמוד את השפה האנגלית בשיטות הוראה שונות הכוללות הוראה בקבוצות, בכיתות וכאלה המציעות הוראה יחידנית מעין שיעורים פרטיים. כמובן שעבודה יחידנית, המנצלת את מלוא זמן השיעו
המקורות וההיסטוריה של השפה האנגלית / צבי רוזנבליט
שפות טרום אנגלית התושבים הקדומים של בריטניה היו הקלטים שהשפה שלהם נחלקה ל 2 צורות שונות השפה הגאלית והשפה הבריטונית, הגאלית באה במקורה מהשבטים הגאלים בצרפת של היום שהקלטים באו במגע איתם,
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים