מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

קורס גישור

קורס גישור – מהות הקורס

/ כרמי אומרו

קורס גישור – מהות הקורס

קורס גישור הינו קורס ייחודי, המאפשר למי שעובר אותו להתמחות בתהליך פתרון מחלוקות. יחודו של תהליך גישור הוא  בעזרת גורם שלישי ניטרלי הבא לעזור לצדדים לגשר את הפערים שביניהם. קורס גישור במהותו מכשיר את בוגריו המגשרים ללמוד את המיומנות לקחת צדדים הנמצאים במחלוקות בנושאים שונים כגון: מחלוקות כספיות, מזונות, זכויות קניין, טענות לאי הוגנות, נזקים. לברר לעומק את השתלשלות העניינים אשר הובילה ליצירת הבעיה. לעיתים מגשר יתקל בנושאים מקצועיים אשר לא יהיו מוכרים לו. במצב שכזה מגשר יצטרך להכיר את התחומים שיהיו חדשים לו ובמידת הצורך ייעזר בחוות דעת של מומחים על מנת לעזור לצדדים להגיע להסכמות.

קורס גישור – מיומנות ליצירת פתרונות

במהלך קורס גישור בעיקר ילמדו הדרכים להפגיש את הצדדים. צמצום הפערים יעשה תוך זיהוי הצרכים והטענות שיועלו. המגשר, תוך כדי הקשבה במפגשים אישיים לכל אחד מהצדדים, מאתר את הצרכים הקריטיים עליהם לא ניתן לוותר, ואת אזורי הגמישות אותם הצדדים מוכנים ללכת לקראתם. מגשר טוב יוכל למפות את אזורי המפגש בין הצדדים ולהרחיב את יכולתם להתפשר על מנת להביאם לפשרה מכובדת. באזורים בהם הפערים ביניהם לא ניתנים לגישור, מגשר יחפש דרכים ותחומים בהם ניתן לגשר ביניהם. כאן יכולתו היצירתית של המגשר תבוא לידי ביטוי, הן ברעיונות שיגיעו מימנו והן באתגור הצדדים לחשוב על פתרונות נוספים, שאליהם הם לא היו מגיעים אלמלי העזרה שלו. לעיתים הפתרונות הנוספים קיימים אצלם מראש ודורשים את יכולת מגשר להוריד ולהסיט את מטען הגאווה והפגיעה המעכב את הצדדים מלהגיע לפשרה. ישנם מצבים בהם התהליך יכול להראות כפעולה איטית וזוחלת לעבר מטרה, כשבדרך הצדדים עלולים למשוך כל אחד לכיוון שלו ולעכב את התהליך כולו.

קורס גישור – סוגי פגישות גישור

ישנם סוגים של גישור בהם המגשר יפגוש את הצדדים בנפרד. כל אחד ייפגש עם המגשר לפחות פעמיים. בפעם הראשונה יעשה ברור של המקרה ובפעמים הבאות יתבררו האינטרסים והגמישות של כל לאחד מהצדדים. אחת הדרכים שעומדות בפני מגשר בסוף תהליך הברור שנעשה תוך כדי המפגשים האישיים המגשר יכול לבחור להזמין את שני הצדדים למפגש משותף ולהציג בפניהם הצעת פשרה משלו ובכך להוביל את תהליך סגירת הפערים. למעשה כאן המגשר למעשה נוקט סוג של עמדה ומייצר מסמך עמדה המשמש כבסיס לפשרה. לעיתים גישה זאת גורמת לצדדים להתגמש ולהסכים לפשרה. בהיותה באה בעזרת גורם נייטרלי. מכאן יוצא שאף אחד מהצדדים לא ויתר לשני אלה הם קיבלו את דעתו והצעתו של המגשר. גישה זאת עלולה להיות מסוכנת לעיתים כאשר אחד הצדדים מרגיש כי המגשר מגלם בהצעתו נוקט עמדה לטובת אחד מהצדדים. כאן המגשר יבחר לסגת מהצעתו ולברר עם הצדדים כיצד הם מציעים שתראה הצעת הפשרה ביניהם.  הדבר יכול להיעשות בפגישות שבהם הצדדים הנוכחים נמצאים והמגשר מנהל את המגש תוך התדיינות לשם יצירת פשרה.

קורס גישור – בחירת קורס

קורס גישור כולל את הגישור הבסיסי שבדרך כלל אורך כשישים שעות אקדמיות. בהמשך ישנם קורסי המשך למי שרוצה להתמחות בתחום הגישור המשפחתי. ישנה התמחויות גם בצד העסקי, בדיני עבודה ובסכסוכים הקשורים לגופים פיננסים גדולים דוגמת בנקים וחברות ביטוח. גישור במהותו הוא תהליך של יצירת הסכמות מול מחלוקות. ישנם תהליכי גישור אשר יכולים להיות משיקים לעולם הטיפולי ובהם נמצא את הגישור הזוגי והגישור המשפחתי. מי שרוצה להגיע למקומות אלו רצוי שיבחר מראש מסלול המשלב את הגישור יחד עם  הייעוץ. אחת האפשרויות העומדות בפני מגשר היום היא ללמוד קורס משולב של לימודי ייעוץ זוגי וגישור אשר נערך במכון פתרונות בנס ציונה.

כרמי אומרו
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
החרש 16
נס ציונה
08-9301912
קישור לאתר
חוק ומשפט - גישור
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   קורס גישור    לימודי גישור    גישור   


פרסומות

עולם הקורסים
מחפש קורס? הכנס לעולם הקורסים ובחר את הקורסים שמענינים אותך על מנת לקבל הצעות ומידע
קורס
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - גישור

קורס גישור כמיומנות לבלימת מצוקות / כרמי אומרו
קורס גישור במקורו מדריך את המסיימים המגשרים להכיר את המומחיות לקחת צדדים השרויים בפולמוס ברעיונות מרכזיים
גישור כחלופה להליך משפטי / כרמי אומרו
הליך גישור מהווה פיתרון יעיל, זריז ונוח לפתרון סכסוכים. במאמר זה אפרט לכם מהו הליך גישור, מהם התנאים לקיומו התקין, וכמובן מהם יתרונותיו של הליך גישור כחלופה להליך משפטי.
קורס גישור – מהות הקורס / כרמי אומרו
קורס גישור הינו קורס ייחודי, המאפשר למי שעובר אותו להתמחות בתהליך פתרון מחלוקות. יחודו של תהליך גישור הוא בעזרת גורם שלישי ניטרלי הבא לעזור לצדדים לגשר את הפערים שביניהם
לימודי גישור – אופי הלימודים / כרמי אומרו
במהלך לימודי גישור, נרצה לקחת את הצדדים ולהקשיב להם באמצעות תהליך גישורי. תהליך מיוחד המייצר הקשבה בין הצדדים. על זאת ועוד במאמר הבא.
גישור – הפתרון המשתלם לפתרון סכסוכים / כרמי אומרו
סביר להניח ששמעתם את המונח גישור כמה וכמה פעמים בהקשרים שונים. ובכן, בעבר בשביל ליישב סכסוכים היינו צריכים להמתין לקבלת הכרעה מבית משפט שיקבע מי צודק בסכסוך ומי לא, כיום ישנו הליך גישור
זכויות בן הזוג אחרי פטירת הבן זוג / מירי כהן
המלצות ומהלכים שחשוב ביותר שתעשו על מנת לזכות בשקט נפשי
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים