מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אימון כלכלי

אימון כלכלי – לעזוב את בית ההורים

/ כרמי אומרו

אימון כלכלי – לעזוב את בית ההורים

רוצים עצמאות כלכלית אבל אין לכם את הכלים המתאימים להתמודדות עם המינוס בבנק? מנסים לייצב את עצמכם כלכלית אבל מוצאים את עצמכם חוזרים לבית ההורים עם הלוואה? אימון כלכלי יספק לכם כלים להתנהלות כלכלית נכונה. על זאת ועוד במאמר הבא

אימון כלכלי – הרצון לעצמאות כלכלית

"באתי אלייך כי הגיע הזמן כבר שאתחיל לחיות את החיים שלי. אומנם זה מאוד נוח לגור בבית ההורים, ואפילו יש לי שם יחידה נפרדת, אבל זה כבר לא זה. אני רוצה את המקום שלי, אני כבר בת 30"

"וכל השנים גרת בסמיכות להורים?"

"לא, האמת היא שיצאתי כבר פעמיים, שכרתי דירה, אבל תמיד נאלצתי לחזור, כי לא יכולתי לעמוד בכך כלכלית. המינוס הגיע לגובה בלתי נשלט, נאלצתי לבקש הלוואה ולחזור לבית ההורים. מה שהכי מרגיז זה שאני מרוויחה בכלל לא רע, אבל אני מחזיקה רכב, יש לי הוצאות, וזה פשוט לא מסתדר, אז בגלל זה אני פה" .

הסיפור של רחל, בהחלט אינו חריג. רווקים שרוצים להתחיל את חייהם העצמאיים, נתקלים בקושי כלכלי ולמרות שהם מגיעים להכנסה טובה, אינם מצליחים להתנהל כלכלית.

אימון כלכלי – שלבי העבודה

בשלב הראשון של אימון כלכלי עושים בדיקת מצב קיים, כדי להבין בדיוק איפה רחל נמצאת. הניתוח הראשוני הראה שכיום, כשהיא גרה אצל ההורים, וללא שום הוצאות על מגורים, הוצאותיה עולות במקצת על הכנסותיה. מכאן ברור שללא ביצוע שינוי משמעותי ביחס בין הוצאות להכנסות אין לה שום אפשרות לשינוי בדיור. במקביל נבדקו אופציות דיור שונות, ורחל החליטה שכרגע הדבר הנכון לה ביותר הינו לשכור דירה.

לאחר ביצוע שלב של החלטות, היא התחילה בביצוע התוכנית, של השינויים שהיא בחרה, הן כדי להקטין הוצאות והן להגדיל הכנסות.

אימון כלכלי – המלכודת

שבוע לאחר מכן היא נכנסת אלי למשרד, כולה זורחת, "מצאתי את הדירה שלי, לא יעזור אני אקח אותה, היא מקסימה, אומנם קצת יקרה, אך אני אסתדר". בדיקה קצרה ומהירה הראתה שגם לאחר ביצוע כל השינויים בתקציב, והגעה למצב הוצאות והכנסות אופטימאלי, עלויות הדירה כולל השכירות והעלויות הנלוות יביאו אותה ל-1,500 ₪ מינוס חודשי. ראיית המציאות הכלכלית הפשוטה, ציננה את התלהבותה מהדירה, ועזרה לה להבין שבדיוק במקום הזה היא טעתה בפעמים הקודמות שניסתה להתחיל את חיי העצמאות, ולקחה על עצמה התחייבויות גבוהות מידי. למרות הקושי היא ויתרה על הדירה.

אימון כלכלי – הפתרון

לקח לרחל שבועיים נוספים, אך היא הצליחה למצוא דירה מתאימה שמצאה חן בעיניה וגם תאמה את רמת ההכנסות וההוצאות שלה, והיא נכנסה בשמחה לדירתה החדשה.

חצי שנה מאוחר יותר פגשתי את רחל ברחוב, והיא הודתה לי בחום "בזמנו מאוד לא אהבתי את זה שנאלצתי לוותר על הדירה שהתלהבתי ממנה, אבל אני שמחה שבסוף, לא לקחתי דירה שלא יכולתי לעמוד בה,  וכך הצלחתי לא ליפול בפעם השלישית באותו פח, ולהיות סוף סוף עצמאית! לא יכולתי לעשות זאת ללא אימון כלכלי".

אימון כלכלי אינו אימון אישי, אימון כלכלי הוא תהליך שינוי. במהלך אימון כלכלי, אני מבינה את המצב הקיים וביחד איתכם עוזרת לכם להגיע למצב הרצוי בו אתם מחליטים על השינויים שיש לבצע ועל האלטרנטיבות שיעזרו לקידום כלכלי.

כרמי אומרו
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
מכון פתרונות
מכון פתרונות – מכון מקצועי המאגד פתרונות טיפול זוגי, גישור, ייעוץ זוגי, אימון זוגי, אימון אישי ועוד... הכנס ומצא פתרון טיפולי עוד היום.
החרש 16
נס ציונה
08-9301912
קישור לאתר
מימון וכספים - כלכלת משק בית
תאריך: 20/1/2011
תגיות:   אימון אישי    אימון כלכלי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - כלכלת משק בית

אימון כלכלי – הרצון לעצמאות כלכלית / כרמי אומרו
הסיפור של רחל, בהחלט אינו חריג. רווקים שרוצים להתחיל את חייהם העצמאיים, נתקלים בקושי כלכלי ולמרות שהם מגיעים להכנסה טובה, אינם מצליחים להתנהל כלכלית. זה השלב בו אימון כלכלי יכול לשפר את המצב ולהפוך את
אימון כלכלי - איך לשלוט בהוצאות / כרמי אומרו
החיים המודרניים מלאים בפיתויים. הפרסומות מתקתקות מכל עבר, ומשדרות שהמוצר הזה, אם אותו נקנה, זה מה שיעזור לנו, ישמח אותנו, יעשה את חיינו טובים יותר, נוחים יותר. אימון כלכלי יעזור לנו
אימון כלכלי – לעזוב את בית ההורים / כרמי אומרו
רוצים עצמאות כלכלית אבל אין לכם את הכלים המתאימים להתמודדות עם המינוס בבנק? מנסים לייצב את עצמכם כלכלית אבל מוצאים את עצמכם חוזרים לבית ההורים עם הלוואה? אימון כלכלי יספק לכם כלים להתנהלות כלכלית נכונ
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים