מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מרקורי

מרקורי- כוכב התקשורת

/ נדב נדלר

האדם הוא חיה חברתית  ועליו לדאוג להישרדות שלו. הוא עושה זאת דרך תקשורת. מרקורי יוצר את התרגום הפנימי של האדם ודיבובו החוצה, ולהיפך, קליטת רשמים מהעולם ותרגומם פנימה. תקשורת תקינה משמע האדם מצליח לעשות את התיאום הסימולטני הזה בהצלחה על מנת ליצור יחסי אנוש דרך שיחה וסיעור מוחין. האינטיליגנציה המנטלית היא למעשה הקו המפריד העיקרי בין האדם לחיה בטבע. האדם מדבר ומביע את רגשותיו ומחשבותיו דרך מילים ושפה מורכבת, בניגוד לחיה שמתקשרת באמצעות פעולות אינסטנקטיביות ושפה לא מדוברת.

 

נוח להבין את מרקורי דרך המזלות שעליהם הוא שולט: תאומים ובתולה. תאומים אחראי על איסוף של מידע ללא שום שיפוט ופילטר. כל אדם שנקרה בדרכו מסקרן אותו, כנ"ל לגבי ספר, סרט או כל סוג תקשורת להעשרתו של האדם. בעקבות חוסר הסינון במידע שנכנס נוצר סינון טבעי ולא מאולץ במידע שנשאר. תאומים ידוע בשטחיותו, אך זה גם כוחו. מאחר והוא לא מסוגל להכיל כל כך הרבה אינפורמציה בו זמנית ( למרות שהיה רוצה בכך) הוא מעביר אותה הלאה ושוכח אותה, משאיר מקום למידע וחוויה חדשה להכנס.לא מוותר על שום התנסות ולמידה. כך נוצרת וינטילציה של מידע שיוצא ונכנס- בדיוק כמו בתהליך הנשימה (תאומים קשור לריאות).

 

בתולה, לעומת זאת, כבר לא מסתפק באיסוף מידע והחלפתו כמו עם קלפים. הוא רוצה גם לשמר ולשמור עליו לכן הוא מסדר אותו במגירות. כל פיסת אינפורמציה מקוטלגת ומתוייקת במגירה המתאימה, כך שבשעת הצורך תהיה מאוד נגישה לשימוש, שיטה יעילה ביותר למנוע בזבוז זמן בחיפוש מתיש אחר מידע חשוב שהלך לאיבוד. מזל בתולה מבין שגוף האדם פועל בצורה דומה לכן חשוב לשמור על בריאותו. הוא מספר שבריאות זה אותו איזון עדין בין החוץ לפנים, התאמה בין הקצב החיצוני של החיים, הרשמים של החושים והחוויות היום יומיות לבין הקצב הפנימי של הגופ-נפש, המחשבות, רגשות ותחושות. שאין איזון נוצרת מחלה, נפשית או פיזית.

 

פעמים רבות ניתן יתר דגש למרקורי במפת לידה בעקבות היבטים (זוויות) בולטים לפלנטות קרמתיות (כבדות). למשל, היבט לאורנוס ייתן את אפקט הגאונות. אורנוס, שליט מזל דלי, חושב מחוץ לקופסה, לא זורם עם העדר  ומפריד עצמו דרך התנגדות ופרובוקציה. מהיר וחד, תובנותיו  הן כמו גיליוטינה והאדם "יורה" אותן ללא כל אזהרה או הכנה מראש. רוב הפעמים, הוא בעצמו אינו יודע מהיכן הגיעה התובנה אבל המחשבה המנטלית התאחדה עם האינטואיציה ויצרה הבזק של ידיעה. היבט של מרקורי לאורנוס יכול ליצור אינדיבידואליות מחשבתית מחד אך קוצר רוח ועצבנות מאידך, מה שנקרא הפרעות קשב וריכוז. כל היבט של מרקורי לפלנטה כבדה יוצר סוג של הפרעת קשב, כל הפרעה תואמת לאופי של הפלנטה.

 

היבט בין נפטון, שליט הדגים למרקורי ייתן אפקט כאוטי וחלומי. נפטון חווה את היקום כאחד,האמונה שכולנו דגים באוקיינוס העצום של הקוסמוס וקשורים זה בזה בקשר נשמתי. כאשר הוא נפגש עם כוכב השכל הוא בעצם מרכך את התפיסה הלוגית הבתולית של ראיית פרטים ומרחיב אותה לתמונה רחבה, מוסיקלית, ואף מטושטשת.

פלוטו ייתן את יכולת הפסיכולוג: הרצון להעמיק ולחקור את נפש האדם ומניעיה. חשדנות טבעית ומחשבה עצמאית. פלוטו דוחף את האדם לרכישת חוכמה על מנת להשפיע דרכה. סאטורן גם במרדף אחר החוכמה, אך ראשית הוא מעכב את אותו תיאום של מרקורי שמוזכר לעיל, חסם היוצר מחנק, אך הופך עם ניסיון  חיים להשפעה דרך הוראה של ידע שהאדם רכש והפנים. יופיטר, שליט הקשת, מרחיב את מרקורי, כלומר את כושר הביטוי הספונטני, התשוקה ללמוד וללמד, סקרנות עצומה ומשיכה טבעית לידע על החוקים שמנהלים את האדם והטבע.

מרקורי הוא הנווט של מפת הלידה, מחבר בין כל הפלנטות דרך שיחה פנימית שאחר כך מכוונת כלפי אדם נוסף. הוא מסמל את האדם כיצור חושב. מרקורי בעייתי במפת לידה יביא לתחושת מחנק, שתיקות מעיקות , קושי בתקשורת, קשיי למידה ,ניתוקים ואפילו בעיות פיזיות כגון אסתמה ,צרידות כרונית וכד'. כאשר האדם לא משתמש נכון במרקורי יהיה לו קשה מאוד להשתנות בתוך החיים מאחר ושינוי אמיתי מגיע רק לאחר תרגום. מרקורי תקין כל הזמן דוחף ללמידה והשגה של תובנות עד כדי רמת האלכימיה- חיבור בין הידע לאינטואיציה.

נדב נדלר
יועץ ומנחה לפסיכו- אסטרולוגיה,אסטרולוגיה ככלי טיפולי. עושה מפות אסטרולוגית ומלמד קורסים את השיטה של קריאה טיפולית דרך מפת לידה.
יועץ ומנחה לפסיכו- אסטרולוגיה,אסטרולוגיה ככלי טיפולי.מפרש מפות אסטרולוגית ומלמד בקורסים את השיטה של קריאה טיפולית דרך מפת לידה.
נדב נדלר- פסיכו אסטרולוגיה
תל אביב
0528674708
קישור לאתר
רוחניות - אסטרולוגיה
תאריך: 25/1/2011
תגיות:   אסטרולוגיה    אסטרולוגים    ייעוץ אסטרולוגי    קריאת מפה    נדב נדלר    פסיכו-אסטרולוגיה    מטפלים    ייעוץ    טיפול    רוחניות    מרקורי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום רוחניות - אסטרולוגיה

התעוררות / נדב נדלר
מהו המכנה המשותף של כל המהפכות המתרחשות בעולם ? מי מניע ומביים את השינויים הללו ? אני מזמין אתכם להצצה אל מאחורי הקלעים של מנהיגי המהפכה האמיתיים
התאמת מזלות / נדב נדלר
על התאמה בין מזלות לפי הגישה הפסיכו-אסטרולוגית.
'הארת שולים' / נדב נדלר
ניתוח ופרשנות אסטרולוגית לסרט הישראלי- 'הערת שולים'.
כמה מילים על שיקוף והדהוד ! / בני מרגליות
נוכחות בוראת חיים !
מרקורי- כוכב התקשורת / נדב נדלר
מאמר שמסכם את פעילותו של מרקורי, שליט התקשורת והשכל במפת לידה, חשיבותו ותפקידיו.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים