מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בחירת בית אבות

בית אבות: שיקולים בבחירה

/ אביב יועצים

בית אבות: שיקולים בבחירה

לאנשים שונים יש שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לבחור בית אבות. כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה. כמובן שבמציאות אנשים הם לרוב שילוב של כמה טיפוסים בבת אחת אבל ההקצנה יכולה לסייע בהבנה של השיקולים שיש כאשר ניגשים לבחור בית אבות, בית הורים, דיור מוגן, בית סיעודי או כל סוג אחר של מוסד.

המעשי

האדם המעשי בוחן בית אבות לפי פרמטרים שמוכרים לכולנו: איכות המגורים, שטח הדירה, התנאים במקום, איכות הצוות, הנגישות, רמת ההשגחה, שירותים נלווים, האיכות של האוכל ושל הניקיון. בית אבות איננו צריך להיות יפה במיוחד, זול במיוחד או מיוחד במיוחד. עבור האדם המעשי בית אבות נועד לספק שירותים מסוימים ולכן הוא נמדד אך ורק לפי רמת השירותים הללו. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על בית אבות סיעודי עבור קשישים שכבר אינם יכולים ליהנות משחייה בבריכה ושאר פעילויות.

הכלכלי

האדם הכלכלי בוחן כל בית אבות לפי פרמטרים פשוטים: המחיר, תנאי התשלום, אפשרויות המימון, היחס בין המחיר לתמורה ושאר פרמטרים כלכליים. עיניו עצומות לנוף שנשקף מהחלון או לנוף האנושי שבתוך בית אבות זה או אחר. האדם הכלכלי מתכונן לעשות עסקה ולכן הוא בוחן כל בית אבות כמו שהוא היה בוחן כל עסקה: במונחי רווח והפסד. בית אבות טוב הוא בית אבות שנותן תמורה מוצלחת לכסף שלו.

החברתי

האדם החברתי רוצה לחיות בין אנשים שאיתם יהיה לו טוב. הוא מחפש בית אבות שבו השכנים נאים בעיניו גם אם המסדרון אפל והמטבח איננו מרווח. האדם החברתי רוצה בית אבות שבו יהיה לו נעים טוב עם השכנים. ייתכן שהוא יעדיף שכנים שדומים לו וייתכן שהוא יעדיף שכנים שונים ממנו; כך או כך הוא רוצה שיהיו לו שכנים טובים והעניין הכספי או המעשי הרבה פחות חשוב לו כל עוד יהיו לו חברים טובים שנעים לגור לצידם.

הסביבתי

האדם הסביבתי בודק את הסביבה שבה נמצא בית אבות כדי לוודא שיהיה לו לאן לצאת: בתי קפה, בתי קולנוע, גלריות וכיוצא בזה. הוא מוכן להתפשר בנושא המחיר והשירותים בתנאי שיהיה לו מעניין והוא יגור בסביבה מעניינת. ייתכן והאדם הסביבתי מעדיף סביבה כפרית. הוא לא בודק אם יש מטפלים סיעודיים מוצלחים אלא אם יש מסלולי הליכה יפים באזור כדי שיהיה לו לאן ללכת לטייל. ייתכן והסביבה שמעניינת אותו היא הסביבה המשפחתית: הוא מחפש במקרה הזה בית אבות שיהיה קרוב למשפחה שלו כדי שהוא יוכל לבקר אותם והם יוכלו לבקר אותו. יתכן והוא משלב כמה מהדרישות הללו ביחד: בית אבות שנמצא ליד בית קפה שאליו הוא יוכל לצאת עם הנכדים לאכול עוגה.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 31/1/2011
תגיות:   בית אבות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים