מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

רפלקסולוגיה והגישה ההוליסטית

רפלקסולוגיה והגישה ההוליסטית

/ אביב יועצים

אחת משיטות הריפוי המוצלחות ביותר בעידן המודרני היא רפלקסולוגיה. שיטה זו היא עתיקה מאוד ומוצאה בסין הקדומה. כמו יתר השיטות הרפואיות שצמחו בסין גם שיטה זו של רפלקסולוגיה היא שיטה הוליסטית כלומר ההתייחסות לגוף היא תמיד כיחידה אחת שלמה גם כאשר רק חלק ממנו השתבש. בשיטות ההוליסטיות כאשר חלק מהגוף נפגע, יש צורך לטפל במכלול הגוף ולהתייחס גם לבעיות נפשיות ורגשיות המטרידות את האדם. טיפול חב זה נובע מהאמונה שאין לטפל בסימפטום הבעיה אלא למצוא את שורשו ולשאוף לסילוק הבעיה לטווח ארוך ולא לפרק זמן קצר.

כאמור, רפלקסולוגיה, היא שיטה בעלת תפיסה פילוסופית כזו אך ייחודה הוא בכך שלפיה ניתן לטפל בכל חלקי הגוף ולאבחן כל מחלה על ידי הסתכלות ונגיעה בכף הרגל. רפלקסולוגיה מאמינה כי בכף הרגל מצויות נקודות עצביות שעל ידי לחיצה ומגע אנושי בהן ניתן להגיע לכל חלקי הגוף, כמו הלב הריאות או הכליות.

כף הרגל, לפי רפלקסולוגיה, מחולקת לכעשרים ותשעה חלקים ובכל אזור יש נקודות רבות המשפיעות על חלקי הגוף השונים. כך למשל אזור הראש נמצא בחלק העליון של הרגל בעוד אזור הלב נמצא באמצע כף הרגל השמאלית. לחיצות הרפלקסולוגיה יכולות להיות מתונות או חזקות או אם המטופל סובל מכאבים קשים גם חלשות. עצם המגע האנושי גם אם הוא לא תמיד נעים ומלטף, יש בו כדי לשפר את מצב רוחו של המטופל ולגרום לשיפור קל במצבו. השיפור האמיתי מגיע רק לאחר סדרה של טיפולים רפלקסולוגיים, אז המטופל חש הקלה משמעותית הן בבעיה  שבגללה הגיע למרפאה של רפלקסולוגיה, והן במצבו הבריאותי הכללי.

רפלקסולוגיה מסייעת במגוון רחב של בעיות, ובכל שכבות הגיל, החל מתינוקות רכים שלא מזן נולדו ועד לקשישים. אצל תינוקות נהוג להקל על בעיות גזים ועצירות על ידי טיפול של רפלקסולוגיה עדין במיוחד הנעשה על ידי המטפלת או האם. במקרה זה התוצאות הן מיידיות, והתינוק מרגיש יותר טוב מהר מאוד.

רפלקסולוגיה מסייעת גם לבעיות נשים שונות. נשים בעלות כאבי ווסת עזים  לעיתים פונות לטיפול רפלקסולוגי לצורך ההקלה בכאב, כמו כן אם אישה מתעכבת ללדת בתום ארבעים השבועות של ההיריון, ישנם רופאים שימליצו על טיפול של רפלקסולוגיה בטרם הם שולחים אותה לזירוז באמצעים שמרניים.

רפלקסולוגיה גם מסייעת בהקלת כאבים לאנשים בעלי בעיות מפרקים בכתף או ברגליים. במקרים אלו הנזק הוא הרבה פעמים בלתי הפיך, אך מצד שני המוצא הבא מבחינת הרפואה המערבית הוא ניתוח פולשני שלוקח שבועות רבות להתאושש ממנו, לכן אנשים אלו פונים לתחום של רפלקסולוגיה כדאי להקל על הכאב ולהימנע מניתוח. בעיות אחרות כמו מיגרנות וסינוסיטיס מוצאות מענה אמיתי בתחום של רפלקסולוגיה, ופעמים רבות סדרת טיפולים של רפלקסולוגיה מצליחה להעלים את הבעיה לזמן רב.

לסיכום ניתן לומר שתחום זה של רפלקסולוגיה הוא תחום שלא כדאי לפסוח עליו כאשר אדם מוצא עצמו מתמודד עם מחלה גופנית. למרות שכמו כל  תחומי הרפואה אין בכוחה של רפלקסולוגיה להחזיר את הגלגל לאחור, אך פעמים רבות היא נותנת מענה במקומות בהם הרפואה המערבית השמרנית אינה מצליחה לעזור למטופל. הוכחה חותכת לכך היא שכיום בכל בתי החולים הגדולים בארץ יש מחלקה לרפואה אלטרנטיבית שם ניתן למצוא גם מומחים בתחום רפלקסולוגיה. במקומות אלו פעמים רבות המטפלים הם רופאים המשלבים בין טיפולים אלטרנטיבים וטיפולים שמרניים...יותר מזה אי אפשר לבקש. רק בריאות!

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
טיפולים - רפלקסולוגיה
תאריך: 1/2/2011
תגיות:   לימודי רפלקסולוגיה    רפלקסולוגיה    


ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה והגישה ההוליסטית / אביב יועצים
רפלקסולוגיה היא שיטה הוליסטית כלומר ההתייחסות לגוף היא תמיד כיחידה אחת שלמה גם כאשר רק חלק ממנו השתבש.
רפלקסולוגיה: גם לשמרנים / אביב יועצים
ישנם תחומים רבים בהם רפלקסולוגיה עוזרת בשעה שתחומים אחרים נכשלו או סייעו באופן חלקי. אי לכך גם לשמרנים שבינינו כדאי להפתח לשיטה זו שמוכיחה עצמה פעם אחר פעם.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים