מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית – לעבוד בראש שקט

/ רוני מיכאל

ביטוח אחריות מקצועית – לעבוד בראש שקט

אז למה בעצם צריך ביטוח אחריות מקצועית? בעיקר – כדי שתוכלו לבצע את עבודתכם על הצד הטוב ביותר, חופשיים מדאגות על הסתבכות משפטית. מומלץ לרופאים – אבל לא רק

בעולם שבו רבים נמנעים מלעסוק ברפואה בשל החשש מתביעות, ביטוח אחריות מקצועית הוא הכרח לעוסקים בנמקצועות הרפואיים והפארא-רפואיים, ומומלץ גם לבעלי מקצועות חופשיים אחרים. הסיבה לכך היא שבתהליך הרפואי, דברים רבים יכולים להשתבש – כתוצאה מרשלנות, טעות אנוש שנעשתה בתום לב, תקלות טכניות. אפילו תיאום ציפיות לקוי עשוי להוות בסיס לתביעה. לכן, לעוסקים במקצועות רפואיים מומלץ מאוד להגן על עצמם, באמצעות ביטוח אחריות מקצועית.

ביטוח אחריות מקצועית רפואית לעוסקים ברפואה

המקרים הקלאסיים עליהם מגן ביטוח אחריות מקצועית רפואית, הם מקרים בהם לנפגע נגרם נזק גופני או נפשי, שאינו בגדר הסביר, כתוצאה מפרוצדורה רפואית לה נחשף. נזק זה יכול להירגם כתוצאה מרשלנות, טעות, הפרה של חובה מקצועית, או השמטה. פוליסה של ביטוח אחריות מקצועית רפואית מגנה על כל העוסקים ברפואה, ומכסה פעילות במשך 24 שעות ביממה, בכל העולם (למעט ארה"ב וקנדה). היא כוללת בין השאר כיסוי נזיקין, וכיסוי משפטי במקרה של תביעה.

ביטוח אחריות מקצועית רפואית לעוסקים במקצועות פארא-רפואיים

ביטוח אחריות מקצועית רפואית מתאים לא רק לעוסקים ברפואה – אלא גם לעוסקים במקצועות פארא-רפואיים. לא רק אלו שבאים במגע ישיר עם המטופלים, כמו למשל אחיות, פיזיותרפיסטים, מוהלים או פסיכולוגים, אלא גם אלו שבאים איתם במגע עקיף, כמו למשל טכנאי מעבדה או רוקחים. כולם מועדים לטעויות, שיכולות להיות בעלות השפעה קריטית על הגוף והנפש. לכן - כולם חשופים לתביעה, ועליהם להיות מוגנים באמצעות ביטוח אחריות מקצועית רפואית.

ביטוח אחריות מקצועית רפואית לעוסקים בטיפול גופני

גם מי שאינו עוסק ברפואה או בנגזרותיה, אך עדיין בא במגע עם גוף האדם מעצם עיסוקו, מומלץ לו לכסות את עצמו עם ביטוח אחריות מקצועית רפואית. קוסמטיקאיות, מטפלים אלטרנטיביים, מאמני כושר וספורט – כדאי שיבחרו בביטוח שמגן עליהם מפני נזק בקליניקה/מכון שבו הם עובדים, נזק כתוצאה ממוצר פגום, נזק כתוצאה מייעוץ שגוי, וכדומה.

ביטוח אחריות מקצועית רפואית למוסדות רפואיים

קופות חולים, בתי חולים, מרפאות שיניים, מכונים, מוסדות גריאטריים וכל אותם מוסדות אשר נותנים שרותים רפואיים או פארא-רפואיים, חשופים גם הם לתביעות. ביטוח אחריות מקצועית רפואית למוסדות מכסה את המוסד עצמו מפני כל נזק שנגרם בין כתליו, והמוסד יכול לבחור האם לכלול בפולידה גם את המועסקים בו, עובדים רפואיים ופארא-רפואיים כאחד.  

ביטוח אחריות מקצועית לבעלי מקצועות חופשיים

אחריות מקצועית היא לא נחלתם הבלעדית של העוסקים במקצועות הגוף והנפש. על כן, ביטוח אחריות מקצועית מומלץ גם לבעלי מקצועות חופשיים אחרים, כמו למשל עורכי דין, רואי חשבון, מהנדסים, ברוקרים, ובעצם כל בעלי המקצוע שבעקבות פעילותם, בין אם במודע או שלא במודע, עלול להיגרם ללקוחותיהם נזק ממשי.

בעלי מקצועות חופשיים, רפואיים ושאינם רפואיים, חשופים אם כן לתביעות רשלנות מסוגים שונים. אולם ביטוח אחריות מקצועית מספק להם הגנה משפטית וליווי מקצועי, במקרה של תביעה נגדם, כמו גם כיסוי (עד גובה הפוליסה) של תשלום הנזיקין, במידה ויקבע אחד כזה. לכן, לעוסקים במקצועות רפואיים, פארא-רפואיים, או בעלי מקצוועות חופשיים אחרים – אל תיקחו סיכונים! הצטיידו בביטוח אחריות מקצועית, כדי שתוכלו להתפרנס בראש שקט, ולבצע עבודתכם על הצד הטוב ביותר.

רוני מיכאל
כתיבה שיווקית
כתיבה שיווקית
רוני מיכאל
תל אביב
ביטוח - ביטוח אחריות מקצועית
תאריך: 14/2/2011
תגיות:   אחריות מקצועית    אחריות מקצועית רפואית    ביטוח אחריות מקצועית    ביטוח אחריות מקצועית רפואית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום ביטוח - ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית – לעבוד בראש שקט / רוני מיכאל
אז למה בעצם צריך ביטוח אחריות מקצועית? בעיקר – כדי שתוכלו לבצע את עבודתכם על הצד הטוב ביותר, חופשיים מדאגות על הסתבכות משפטית. מומלץ לרופאים – אבל לא רק
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים