מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

קבוצת רוכשים

קבוצת רוכשים -טרנד חדש בענף הנדל"ן

/ בועז אופק

קבוצת רוכשים –טרנד חדש בענף הנדל"ן.

עו"ד בועז אופק

בתקופה האחרונה נחשפנו למונח "קבוצת רוכשים" בתחום הקמעונאות, בתחום הנופש ובתחום הנדל"ן. כעת נבחן את מהות קבוצת הרוכשים והחשוב מכל : כיצד ניתן לחסוך סכום כסף משמעותי ברכישת דירה חדשה מקבלן.

עקב החששות הרבים והסיכונים הטמונים בהתאגדות קבוצה לטובת רכישת קרקע ובנייה עליה, המוכרת לנו כ"קבוצת רכישה" ובעקבות ההגבלות האחרונות בתחום, הן מצד המפקח על הבנקים, רשות המיסים ומשרד השיכון, החל לדעוך טרנד קבוצות הרכישה ובעקבותיו החל להתפתח טרנד חדש בענף הנדל"ן: קבוצת רוכשים.

קבוצת רוכשים, היא קבוצה המונה בדרך כלל, בין 15-30 חברים ומתאגדת לטובת רכישת דירה חדשה מקבלן בהנחה משמעותית ,שנעה  לרוב סביב 15% ממחיר הדירה הסופי.

חברי קבוצת הרוכשים זוכים להנחה ניכרת במחיר הדירה ,  אשר מגיעה ברוב המקרים לסכומים בלתי מבוטלים של בין 120 -200 אלף ₪, בניגוד למחיר אותו היו משלמים אם היו ניגשים לקבלן כרוכשים בודדים ברכישת אותה דירה בדיוק ובנוסף, מנטרלים את הסיכונים אשר היו כרוכים בהתאגדות כקבוצת רכישה. 

כך למעשה, יוצאים חברי קבוצת הרוכשים נשכרים פעמיים: ראשית, אין הם רוכשים את הדירה במחיר השוק אותו הציע הקבלן ליתר הרוכשים ושנית, הם נהנים מהגנת חוק המכר לעניין הבטחת כספם, מקבלים אחריות קבלן על הדירה אותה הם רוכשים ויודעים במדויק מהו המחיר הסופי אותו ישלמו עבור דירתם ובאיזה מועד יקבלו את המפתח, בניגוד לחוסר הוודאות המוחלט הקיים בהתקשרות כקבוצת רכישה.

אוסיף ואומר כי התקשרות בקבוצת רוכשים מיטיבה גם עם הקבלן המוכר דירות אלו לחברים בקבוצה שכן הוא חוסך הוצאות ניכרות כגון: הוצאות פרסום, שיווק ומימון ואין הוא צריך להתנהל מבחינה משפטית למול כל רוכש בנפרד אלא למול קבוצה המאגדת בתוכה בין 15-30 רוכשים יחדיו.

עקב הכדאיות הרבה בקבוצת רוכשים, הן מבחינת הקבלן והן מבחינת הרוכשים, אשר מאוגדים לרוב  על ידי חברות שיווק המתמחות בתחום ומנהלות את המו"מ עבורם, ניתן לראות כי אכן הטרנד הולך וצובר תאוצה. על פי נתוני התאחדות הקבלנים, נמכרו במחצית השנייה של 2009    כ-800 דירות חדשות לחברים בקבוצות רוכשים, נתון המהווה 9% מסך מכירות הדירות החדשות בתקופה.

על פי הערכות בשוק, נתון זה כמעט הוכפל בשנת 2010 ואילו הצפי הוא כי בשנת 2011, כ20% מסך הדירות החדשות אשר ימכרו על ידי קבלנים, ימכרו לחברים בקבוצות רוכשים. לכן, נראה בתקופה הקרובה את דעיכתן האיטית של קבוצות הרכישה ומנגד, את עלייתן וצמיחתן של קבוצות הרוכשים.

הכתבה הינה מסירת ידע כללי בלבד. אין בתוכן הכתבה משום מתן ייעוץ משפטי ואין היא באה להחליף ייעוץ שכזה. הסתמכות על הנאמר הינה באחריות המסתמך בלבד.

בועז אופק
עו"ד המתמחה בתחום הנדל"ן ומנהל את מחלקת הנדל"ן במשרד "יצחק אופק ושות'- עורכי דין". בנוסף, משמש כאחד ממנהליה של DBO נדל"ן.
עו"ד המתמחה בתחום הנדל"ן ומנהל את מחלקת הנדל"ן במשרד "יצחק אופק ושות'- עורכי דין". בנוסף, משמש כאחד ממנהליה של DBO נדל"ן.
DBO נדל"ן
DBO נדל"ן מתמחה בייעוץ, שיווק , ייזום ובנייה של פרויייקטים נדלניים.
03-9210177
03-9222605
קישור לאתר
חוק ומשפט - מקרקעין
תאריך: 16/2/2011
תגיות:   נדל"ן    קבוצת רוכשים    עורך דין נדלן    עורך דין מקרקעין    קניית דירה    מכירת דירה    רכישת דירה    עורך דין מכירת דירה    מחירי הדיור    מחירי הדירות       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - מקרקעין

שמאות מקרקעין - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
שמאות מקרקעין מספקת שירותים לכל מטרה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי שמאי מוסמך הוא שמאי בעל השכלה אקדמית בתחום שמאות מקרקעין,
שירותי שמאות חקלאית / LoadSEO SEO
שמאות חקלאית מתייחסת לקרקעות חקלאיות, מחלות, משקים, מטעים וכדומה קרקעות חקלאיות בישראל הן חלק מתכניות בניין עירוניות, מחוזיות וארציות בדיקת שמאות חקלאית בודקת את ערכו של הנכס החקלאי
תמ"א 38 - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
תמ"א 38 מעניקה ליזמים הקלות בנייה ותמריצים כדאיים עבורם במחיר חיזוק המבנה תמ א 38 נחשבת לכדאית מאוד גם עבור הדיירים,
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין / LoadSEO SEO
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין נדרשת בהליכים משפטיים שונים, ועדות ערר בנושא מיסוי מקרקעין, ועדות ערר בנושא תוכניות תב"ע וחוק תכנון ובנייה
השגה על מס שבח / LoadSEO SEO
לפני ביצוע עסקת המכירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם שמאי מקרקעין, על מנת שיחשב את גובהו הצפוי של מס שבח, יבדוק האם ישנה זכאות לפטור מתשלום מס שבח
הערכת נכסים לחברות / LoadSEO SEO
מה המטרה של הערכת נכסים לחברות שכל אדם יוכל לדעת מהו שוויה של החברה, היקפי פעילותה, הנכסים שברשותה, ההתחייבויות החלות עליה, הרווחים שלה וכדומה
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה / LoadSEO SEO
בדיקת שמאות מקרקעין לזיהוי ליקויי בניה מבוקשת בעיקר ע י בעלי דירות הדרושה להם בדיקת שמאי על מנת לתבוע פיצויים מהחברה הקבלנית, שסיפקה דירה עם ליקויי בניה
השקעות בנדל"ן / LoadSEO SEO
על מנת להימנע מביצוע השקעות בנדל ן לא בטוחות אשר יביאו בסופו של דבר להפסדים, אסור לוותר על בדיקת שמאי מקרקעין
מהו נכס מניב / LoadSEO SEO
בעת רכישה או מכירה של נכס מניב, יש לבצע בדיקת שמאי מקרקעין, אשר יאמוד את שוויו של הנכס ואת כדאיות העסקה
עורכי דין במודיעין / לילך כהן
ים את הדירה הראשונה שלנו או אם אנו נזקקים לייעוץ בסוגיה משפטית אנו יכולים לראות כיצד מציאת עורך דין מקצועי יכול להיות זו שתעזור לנו לבצע כל מהלך בצורה אחראית ובכך למנוע מעצמנו נזקים כלכליים ואחרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים