מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

פרסום ברשתות חברתיות

פרסום ברשתות חברתיות, יתרונות מול חסרונות

/ נמרוד הורביץ

פרסום ברשתות חברתיות, יתרונות מול חסרונות

בתקופה האחרונה מסתמן כי תרבות הגלישה השתנתה ובעיקר נתפסה בתוך הרשת החברתית. בולטות מבין הרשתות החברתיות הינן הפייסבוק והטוויטר.

הפייסבוק במקורו התבסס על שיתוף אלבומי תמונות בעיקר, הינו האתר הפעיל ביותר בעולם, נוסף לכך שהוא הרשת החברתית הגדולה בעולם אשר מונה למעלה מ600 מליון גולשים רשומים.

הטוויטר, השונה בבסיסו מהפייסבוק, מתאפיין בהודעות הקצרות(הטוויטים) אותן מעדכנים החברים במהלך היום.

מלבד שתי רשתות אלה חשוב לציין כי גם רשת היו טיוב הנה רשת חברתית מתוך העובדה כי גם בה ניתנת העלאת קבצי וידאו שיתופית, וגם בה יש פרופיל אישי.

ברור שרשתות אלה אינן הרשתות החברתיות הראשונות, אך שילובם במתווה החיים בשנים האחרונות, יצר מצב בו הרשת החברתית מהווה מרכיב יסודי בצורה בה אנו מתקשרים עם הסובבים אותנו, ביקורות על תרבות זו נמתחות מידי יום ומהוות דיון פילוסופי רחב אצל חוקרים רבים.

בשונה מהרשתות החברתיות ששלטו בסוף שנות התשעים ובתחילת שנות האלפיים כדוגמא: mirc והicq אשר התבססו בעיקר על תוכנת הצ'אט, הרשתות החברתיות כיום מציעות מגוון רחב יותר של אופציות התקשרות והעברת תכנים שונים. שינוי זה השפיע גם על אופציות בשיווק ברשת.

פרסום ברשתות חברתיות הוא תחום שהתפתח עם עליית הפופולאריות של הרשתות החברתיות וכיום נמצא בשיאו, כיום ניתן לציין לא מעט יתרונות המוצעים למשווק ברשתות אלו. היתרון הגדול ביותר הוא האינפורמציה הקיימת על הגולש/הלקוח. הרשת החברתית מכילה בתוכה כמות ידע עצומה על האנשים הגולשת אשר מחלקים עצמם לקבוצות כגון:נשים וגברים, גיל, מצב משפחתי, איזור מגורים וכו'. בעזרת ידע זה ניתן להכווין את מסע הפרסום ברשת החברתית, בצורה מדויקת, כך שהחשיפה שנעשית הינה מדויקת וברורה. רשת הפייסבוק הציבה אלטרנטיבה חדשה לאופציית הפרסום הממומן בגוגל, דבר אשר הכניס את אנשי גוגל ללחץ, ושינה את מאזן הכוחות בתחום השיווק הממומן הידוע גם בכינויו ה ppc(pay per click),תחום שהיה בשליטה מלאה של חברת גוגל.

חשוב לציין כי ניתן למצוא גם חסרונות בהשוואה בין פרסום בפייסבוק לבין הפרסום הממומן בגוגל.העובדה כי הגולש בגוגל נמצא בנקודה בה הוא כבר מחפש, שואל שאילתא, מעלה את הסיכוי שגם תתבצע מכירה, לעומת הגולש בפייסבוק, שנמצא ברגע פרטי ומנהל אורח חיים פרטי עם מעגל חבריו. היתרון של רשת הברור של רשת הפייסבוק בפן השיווקי הוא יכולת לשמור על קשר רציף עם קהל הלקוחות ובכך לשמרם.  משווק שלא מעריך נכון את חוזקן של הרשתות החברתיות בפן השיווקי והפרסומי, צפוי להיות אופציה אחרונה בשורת האופציות אצל הלקוח הפוטנציאלי.היום ברור כי על כל אתר ואפילו כל מינסייט, חייב לדאוג לייצוג סביר שיספק לו פרסום ברשתות חברתיות.

נמרוד הורביץ
מנהל חברת websummit-מיתוג באינטרנט
websummit-חברה המתמחה במיתוג עסקים ברשת האינטרנט.
קישור לאתר
אינטרנט - רשתות חברתיות ופייסבוק
תאריך: 27/2/2011
תגיות:   פרסום ברשתות חברתיות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אינטרנט - רשתות חברתיות ופייסבוק

אסטרטגיית תוכן בפייסבוק / קרן כהן
הפייסבוק נחשבת לרשת החברתית הגדולה ביותר המבוססת על תוכן גולשים. רשתות התוכן מבוסס גולשים משמשות כקרקע לתכנים רבים המופצים ברשת – בשלל אתרי בלוגים, קהילות ופורטלים של גולשים, אתרי מאמרים וכדומה
מכירת מוצרים בפייסבוק / קרן כהן
פייסבוק הופכת בשנים האחרונות לכוח שיווקי עצום עבור מותגים וחברות. לאחר שהרשת חצתה את קו חצי מיליארד הגולשים , כבר ברור מעל כל צל של ספק שפייסבוק פה בשביל להישאר ואלו מאיתנו שלא יפנימו זאת – יפסידו כסף
פרסום ברשתות חברתיות, יתרונות מול חסרונות / נמרוד הורביץ
בתקופה האחרונה מסתמן כי תרבות הגלישה השתנתה ובעיקר נתפסה בתוך הרשת החברתית. בולטות מבין הרשתות החברתיות הינן הפייסבוק והטוויטר.
מלחמת הסטטוסים נמשכת / Nisim Ohana
רמת ההתעניינות בפייסבוק הולכת וגוברת מדי יום, יותר ויותר סטטוסים עולים לאוויר, יותר ויותר אתרים שקמים בנושא, אבל מי האתר הכי יצירתי וכיפי בשבילכם?
שיווק ברשתות חברתיות – איך להניע את הגלגל / קייסי קולג'
שיווק ברשתות חברתיות מאפשר לנו להתחבר אחד אל השני ובכך לרקום בעדינות קשרים עסקיים, קשרים עם קולגות וקשרים עם לקוחות פוטנציאליים עתידיים. זו טעות לחשוב ששיווק ברשתות חברתיות הוא שיווק באינטרנט....
מיתוסים על רשתות חברתיות / מיטל הדר
מיתוסים על רשתות חברתיות - לא מה שחשבת...הכל במדריך הנ"ל
דיל יומי / דודי לבנטל
דיל יומי הינו תאור של צורת מכירה חדשה ואטרקטיבית באינטרנט המשתמשת במודל הרשת החברתית על מנת להשיגכ הנחות משמעותיות
פייסבוק – כלים למפתחים / גיא לביא
אחד הדברים שממחישים יותר מכל את הכוונה של פייסבוק להמשיך ולתפוס נתח משמעותי באינטרנט היא באמצעות שלל כלים למפתחים שהרשת מפתחת עם הזמן. פייסבוק, בדומה לגוגל, מייצרת כלים שיעזרו למפתחים לפתח תוכנות...
סקירת רשתות חברתיות בולטות בעולם / גיא לביא
עד לא מזמן כשהיינו שומעים על רשתות חברתיות, לרובנו זה היה מזכיר פורומים ואתרי קהילות שבעיקר כוונו לגולשים צעירים. במאמר זה נסקור רשתות חברתיות בולטות בעולם – מלבד פייסבוק.
היתרונות של הקמת עמוד מעריצים בפייסבוק / מושיקו ברכה
אם בעבר הייתה צריך שיהיה עמוד אינטרנט לעסק שלך כיום אתה יכול ליצור עמוד לפייסבוק שיתאר את העסק שלך בעיצוב שיתאים לך ובעלות נמוכה ביותר. במאמר הבא מפורטות מספר סיבות מדוע כדאי ליצור עמוד אוהדים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים