מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

עורך דין פלילי

עורך דין פלילי

/ nir בן יוסף

עורך דין פלילי ותלונות שווא

יש כיום לא מעט תלונות שווא וכל עורך דין פלילי צריך להכיר את האפשרות הזו, שמדובר בתלונת שווא שהוא צריך להיות מודע לה. כאשר אנו הולכים אל המשטרה להתלונן בפניה על מעשה שנגרם לנו על ידי אדם אחר, או על ידי גורם אחר, צריכה להיות עילה לתלונה הזו, וכל עורך דין פלילי מבין שהעילה היא חלק מן הסיבה למעשה. עורך דין פלילי אמור לזהות את מרכיב תלונות השווא בהליך הפלילי, ומכיוון שיש לא מעט אנשי שמבקשים לסגור חשבונות אישיים באמצעות תלונות שווא, עורך דין פלילי צריך להיות עם האצבע על הדופק. לדוגמא, בתקופה שבה עבירות המין מבטאות רגישות מאוד גדולה של החברה כלפי התופעה המוקעת הזו, כבר קרו מקרים שבהם התלוננו נשים כנגד גברים אחרים על הטרדה, או נערות שהחליטו שהן מתמרדות כנגד ההורים שלהן ומתלוננות במשטרה על עבירת מין כזו או אחרת.

 

עורך דין פלילי צריך למצוא את הפתרונות לכל, וגם אם חוקרי המשטרה לוקחים את התלונה המדוברת ברצינות רבה, גם משום שהם חייבים וגם משום שהם לא רוצים לפספס עברייני מין שיחמקו מעונש, עורך דין פלילי שנשכר לטובת העניין צריך לייצג את הלקוחות שלו בצורה כזו שתציף את האמת על פני השטח, ובאמצעות אסטרטגיית הגנה יסודית ונכונה ניתן לסיים כל פרשה של תלונת שווא. עורך דין פלילי לא יכול לעשות יותר מדי בזמן שהמשטרה חוקרת, משום שכולם צריכם להישאל לגבי מעורבותם במקרה, אך עורך דין פלילי צריך להסביר לחשוד העיקרי מה לעשות ומה לא לעשות. לפעמים אפשר להיות חפים מפשע, אך התשובות יכולות להחשיד את החוקרים, והמשמעות היא המשך החקירה והגשת כתב אישום.

 

לא רק עורך דין פלילי יכול לסיים את הפרשה, משום שחוקרי משטרה מיומנים יכולים כבר לזהות מקרה אמיתי לעומת מקרה של תלונה שקרית, אך גם אם הם מזהים וגם אם לא, עדיין צריך עורך דין פלילי להתייעץ איתו למרות הכל. כשמדובר במשפט הפלילי, אסור להקל ראש, וחייבים לסיים את זה כמה שיותר מהר ועל הצד הטוב ביותר.

nir בן יוסף
לומד בתיכון אורט רבין גן יבנה בהקבצה א בכל המקצועות הדרושים לכך( מתימטיקה, ערבית ואגלית) מתכוון ללכת לטכ"ם - הנדסת תוכנה. מתנדב
חוק ומשפט - פלילי
תאריך: 1/3/2011
תגיות:   עורך דין פלילי    דין פלילי       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - פלילי

השפעת רישום פלילי על גיוס בני נוער לצבא / שולמית קהלת-אורן
ל, תיק פלילי פתוח מביא להקפאת תהליך הגיוס לצה"ל עד לסגירתו או לסיום המשפט. שלטונות צה"ל בוחנים כל מועמד לגיוס, בעל רישום פלילי, באופן אישי כאשר ובהתאם לקריטריונים שונים. צה"ל מקבל ממשטרת ישראל מיד
טופס אזהרה קטין וטיפול מותנה (ט.מ.) / שולמית קהלת-אורן
הדוגמא המובהקת לייחודיות עבודת המשטרה עם קטינים הינו הליך טיפול מותנה (ט.מ.) אשר מטרתו חקירת הקטין במשטרה תוך הימנות מקיום רישום פלילי נגדו.
המשפט הפלילי – פסול ככלי ניגוח פוליטי / אברהם פכטר
קולות רבים, מפי פרשנים, מומחים לרגע, פוליטיקאים ובעלי עניין פוליטי, בוחשים בתקשורת ודוחפים לחקירה פלילית בפרשת הנסיעות של ביבי-שרה.
היכולת של עורך דין פלילי להשפיע / עורך דין
עורך דין פלילי מקצועי, והיכולת של עורך דין פלילי להשפיע.
סגירת תיקים בעבירות של תקיפת בן זוג / שולמית קהלת-אורן
כתבי אישום רבים מוגשים נגד גברים אשר מואשמים בתקיפה ובאיומים של בת זוגם – רעייתם או חברתם לחיים. המשטרה, הפרקליטות ובתי המשפט מייחסים חומרה רבה לעבירות אלימות במשפחה (אלמ"ב)
תקיפה הדדית – טענת הפלייה נגד ההחלטה להגיש כתב אישום נגד צד אחד בלבד / שולמית קהלת-אורן
פעמים רבות מתרחש אירוע אלים בו שני הצדדים לוקחים חלק, כלומר – משתמשים באלימות. ישנם מקרים בהם צד אחד מתחיל ודווקא נגד הצד השני ש"רק" הגיב, מוגשת תלונה במשטרה ומוגש כתב אישום.
מהולי-לנד – להולי-שיט / אברהם פכטר
המשטרה סיימה את חקירתה בפרשה הסבוכה והמפותלת הנקראת "פרשת הולילנד" – בניית המפלצת הנדל"נית על רכס הרי ירושלים.
עורך דין פלילי / nir בן יוסף
המאמר עוסק בעורך דין פלילי ותלונות שווא. יש כיום לא מעט תלונות שווא וכל עורך דין פלילי צריך להכיר את האפשרות הזו, שמדובר בתלונת שווא שהוא צריך להיות מודע לה. עורך דין פלילי צריך למצוא את הפתרונות .
העונש הראוי – לנשיא קצב / אברהם פכטר
נשיא שמורשע באונס – לא יאומן כי יסופר. עוד פרשה שישראל לא צריכה להתגאות בה. ככל שמעמדו של איש ציבור גבוה יותר – נפילתו אמנם קשה וכואבת יותר, אך גם אחריותו, כבודו ומעמדו מחייבים יותר.
באילו מקרים מותר לחקור ילד ללא ידיעת ההורה? / שולמית קהלת-אורן
הורים לילדים שנמצאים בגני ילדים ובבתי ספר עליכם לדעת: ילדכם עשויים להיחקר על ידי חוקרי משרד הרווחה או חוקרי משטרת ישראל - ללא ידיעתכם !
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים