מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

סוגי גיטרות

סוגי גיטרות

/ yael loosh

גיטרות

גיטרות נחשבות לאחד מכלי הנגינה הפופולאריים ביותר בכל הזמנים, למרות שכלי נגינה זה לא התחיל דרכו ככלי נגינה "סקסי" (כמו שהוא נחשב כיום), הפכו גיטרות במהרה לכלי הנגינה המבוקש והפופולארי ביותר.

 

סוגים שונים של גיטרות

הפופולאריות הרבה של גיטרות ככלי נגינה, הביאה במהלך השנים לפיתוח של סוגי גיטרות שונים. גיטרה חשמלית, גיטרה אקוסטית, גיטרה קלאסית וגיטרת באס הן ארבעת סוגי הגיטרות המוכרים ביותר בימנו אנו, כאשר לכל אחד מסוגי הגיטרות קהל אוהדים נאמן משלו.

 

גיטרות חשמליות

הגיטרה החשמלית, בשונה משלושת סוגי הגיטרות האחרים (כנ"ל), אינה כוללת תיבת תהודה. במקור תפקידה של תיבת התהודה היא להגביר את הצליל המופק מפריטה על המיתרים. גיטרות חשמליות מתהדרות בחיישנים מיוחדים על גוף הגיטרה, חיישנים אלו מגבירים את צליל המיתרים ומעבירים אותו למגבר המחובר לגיטרה.

 

גיטרה אקוסטית

גיטרה אקוסטית מכילה מיתרי מתכת ונחשבת לגיטרה איכותית מאוד. מחירה של גיטרה אקוסטית גבוה יותר מגיטרה קלאסית, אך איכות האונד שהיא מפיקה עולה בהתאם. גיטרות אקוסטיות פעמים רבות נרכשות על ידי חובבים מנוסים ונגנים מקצועיים.

 

גיטרת באס

גיטרה באס כוללת ארבעה מיתרים ומיועדת להפקת צלילים נמוכים (מכאן שמה גיטרת באס). למרות שלגיטרות באס יש ארבעה מיתרים בלבד, גיטרות אלו מפיקות צליל מיוחד ואהוד.

 

גיטרה קלאסית

גיטרות קלאסיות הן הגיטרות הנרכשות ביותר בעולם. מחירן הזול של גיטרות אלו, הופך אותן למתאימות במיוחד לנגנים מתחילים ולאלו שמעוניינים להתחיל ללמוד נגינה. פעמים רבות גיטרות קלאסיות משמשות ככלי בידור זמין בעת טיולים ומפגשים חברתיים שונים.


גיטרות לנגנים מתחילים

כאמור, גיטרות קלאסיות, הן המתאימות ביותר לחסרי ניסיון או בעלי ניסיון מועט בלבד בנגינה על גיטרה. בחירת גיטרה קלאסית, סובבת בעיקרה סביב עיצוב הגיטרה (הצבע שלה וכיו"ב), כאשר ההבדלים בין גיטרה קלאסית אחת לאחרת נוטים להיות מינורים ובלתי משמעותיים בשלב ההתחלה.

yael loosh
yaeloosh
yaeloosh
תחביבים - נגינה
תאריך: 9/3/2011
תגיות:   גיטרות    גיטרה אקוסטית   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום תחביבים - נגינה

בוני גיטרות ישראליים / ליעד אברהם
תיאור פריחתם של בוני גיטרות ישראליים מן השורה הראשונה וברמה בינלאומית בשנים האחרונות.
סוגי גיטרות / yael loosh
גיטרות נחשבות לאחד מכלי הנגינה הפופולאריים ביותר בכל הזמנים, למרות שכלי נגינה זה לא התחיל דרכו ככלי נגינה "סקסי" (כמו שהוא נחשב כיום), הפכו גיטרות במהרה לכלי הנגינה המבוקש והפופולארי ביותר
כיוון גיטרה / בלוג גיטרה בדיוידי
‎אחד הדברים הראשונים שיש לדעת לנגן מתחיל שרוצה להתחיל לנגן בגיטרה, ובכלל הדבר תקף לכל כלי נגינה אפשרי ,הוא כיוון הכלי, אם כלי הנגינה לא מכוון לצלילים הנכונים אז הכלי והתלמיד לא מתרגל לצלילים נכונים ול
‎אקורדים והתווים שמאפיינים אות / גיטרה בדיוידי
‎אחד הדברים הראשונים שנגני גיטרה מתחילים ללמוד הוא בדרך כלל או תווים או אקורדים, ממה תתחיל ללמוד זו החלטה שלך, למרות שאם תרצה לנגן שירים כמה שיותר מהר כמובן שיש לאקורדים את העדיפות, אך במאמר זה נעבור
תווים לגיטרה / גיטרה בדיוידי
אחד הדברים הראשונים בלמידה על הגיטרה הם תווים לגיטרה. זה אחד הדברים שיכולים להראות מאיימים למישהו שהוא חדש בתחום, ומצד שני אם בודקים דברים לעומק מבינים שהם מאוד פשוטים ואפילו נהיים
מדריך לרכישת גיטרה ראשונה / רפאל כהן
שמתחילם תהליך לימוד גיטרה מגיעים לשלב הרכישה שבו מי שלא מבין יכול להסתבך או לעשות טעות, במאמר זה אני נותן טיפים איך לבחור את הגיטרה המתאימה ביותר לתחילת נגינה
מה זה סטאפ לגיטרה ומתי צריך לעשות אותו / רפאל כהן
הסבר קצר איך למנוע את יציאת הגיטרה מאיזון ומתי צריך להביא את הגיטרה לטיפול סטאפ
אולפן ביתי ויצירת מוסיקה / דני בלוך
אולפן ביתי הוא כיום מוקד היצירה של יוצרי מוסיקה. אז איך מקימים אולפן ביתי? במאמר זה ננסה לתאר את מרכיביו של אולפן ביתי מקצועי.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים