מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אבטחה

אבטחה

/ אורי ג

אבטחה

המציאות הישראלית לימדה אותנו מהי חשיבותה של אבטחה. למרבה הצער, אנו למודי פיגועים וניסיונות פיגועים רבים, אשר הפכו את שירותי האבטחה לאחד מהשירותים החיוניים והנדרשים ביותר: עבור ישובים, בתי עסק, מוסדות ציבור, מתקנים צבאיים, בתי ספר, בתי חולים ועוד.

אולם שירותי האבטחה לא נועדו רק לשם מניעת פיגועי טרור או לשם הרתעת מחבלים. לאבטחה יש ייעודים חשובים נוספים לא פחות. על חלק מהם תוכלו ללמוד במאמר הבא.

אבטחה למניעת מעשים פליליים

שירותי האבטחה נועדו לא רק לשם מניעת פעולות חבלה וטרור על רקע לאומני, אלא גם עבירות פליליות. כך למשל, כשמדובר באבטחת בתי עסק וחנויות, שירותי האבטחה נועדו גם למנוע גניבת סחורות על ידי לקוחות ועל ידי שודדים או אפילו גניבות המתבצעות על ידי עובדי המקום. במסגרת שירותי אבטחה אלו נפרשות במקום מצלמות אבטחה גלויות וסמויות, ולעיתים רבות ישנה גם נוכחות קבועה של מאבטח בכניסה לעסק או בעמדת ביטחון מוסדרת.

דוגמא נוספת היא אבטחת מוסדות ציבור, כמו משרדי ממשלה, או אבטחת מתקנים צבאיים למשל. במקומות אלו שירותי האבטחה נועדו גם למנוע את דליפתו של מידע פנימי חשוב (מידע מסווג, מידע מודיעיני הקשור לביטחון שדה וכו'), בין אם באמצעות עובדי המקום שמעלו בתפקידם ובין אם באמצעות הסתננות של עיתונאים או חוקרים אחרים.

אבטחה למניעת אלימות

לא אחת, שירותי האבטחה נועדו להגן על יושבי מבנה מסוים, לא רק מפני איומים חיצוניים אלא גם מפני עצמם. כשמדובר באבטחת מועדונים ומקומות בילוי, המאבטחים במקום מתפקדים לא אחת כגורם שנועד למנוע ולהפריד בין מתקוטטים ולמנוע תגרות שעלולות להתפתח למעשי אלימות קשים יותר. לכן הם עורכים חיפושים פיזיים על כל אורח שנכנס למקום ומגבירים את נוכחותם כאשר ישנה התקהלות כלשהי. כחלק ממערך אבטחה זה גם יוצבו במקום מצלמות אבטחה.

גם במוסדות ציבור שירותי האבטחה נועדו, בין היתר, למנוע מקרי אלימות. כשמדובר באבטחת מוסדות ציבור כמו בתי חולים, שירותי האבטחה נועדו לסייע לצוות הרפואי להתמודד עם מקרים של גילויי אלימות מצד מטופלים ובני משפחותיהם. כשמדובר באבטחת מוסדות חינוך, המאבטחים מתפקדים לא אחת כגורם שנדרש להתמודד עם קטטות בין תלמידים או גילויי אלימות אחרים.

שירותי אבטחה וחופש הביטוי

אף על פי שחופש הביטוי הוא זכות יסוד במדינה דמוקרטית, לא אחת נדרשת אבטחה כבדה כדי לאפשר לאנשים לממש את זכותם להתבטא. הפגנות, עצרות ומצעדים, במיוחד בנושאים שנויים במחלוקת, זקוקות לאבטחה צמודה כדי לשמור על הסדר וכדי למנוע פגיעה במפגינים, כמו למשל: מצעד הגאווה, הפגנות של הציבור החרדי כנגד עסקים שמחללים שבת או כנגד מוסדות ממשלתיים ועוד. בדרך כלל המשטרה היא זו שאחראית על אבטחת המפגינים. אולם כשההפגנות מתבצעות כנגד מוסד כלשהו או ארגון מסוים, לעיתים רבות הארגון יעדיף לשכור שירותי אבטחה פרטיים כדי להתמודד עם המפגינים וכדי למנוע נזקים לרכוש ופגיעות גופניות.

אורי ג
הפרופיל שלי
הפרופיל שלי
שם עסק
תל אביב
הודעות לעיתונות - צבא וביטחון
תאריך: 21/3/2011
תגיות:   אבטחה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום הודעות לעיתונות - צבא וביטחון

אבטחה / אורי ג
מדינת ישראל היא אחת המובילות בתחומי האבטחה. במאמר הבא מסביר על אבטחה מסוגים שונים.
אבטחת אישים / אורי ג
מאמר זה מסכם את כל מה שצריך לדעת על אבטחת אישים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים