מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

קריירה שניה

לומדים למעבר לקריירה שנייה

/ דנה רונן

לומדים למעבר לקריירה שנייה

reading-adventures

ישנם כאלו שבאמצע החיים מגלים שהקריירה שהשקיעו בה במשך שנים אינה זו שמעונה להם על הצרכים ומספקת כפי שהיתה עד כה. ההנאה פינתה מקומה לשגרה ולשחיקה, דבר שמעודד רבים לפצוח בקריירה שנייה לאחר מחשבה על התחום שיעשה את העבודה ויאפשר הגשמה עצמית ומקצועית. יישום המעבר כרוך בלימודים מקצועיים בתחום בין אם מדובר בלימודים אקדמיים, לימודי הסבה, לימודי תעודה או קורסים מקצועיים.

מבין האחרונים, ניתן למצוא את קורס איפור מקצועי המאפשר עיסוק בתחום ובהתמחות הרצויה וגם קורס קעקועים המאפשר עיסוק כאומני קעקועים במסגרת עצמאית או כשכירים במכון קיים. קורסים אלו, המתקיימים במסגרת בתי ספר מקצועיים או מכונים, הינם קורסים מקצועיים, מקיפים ומאתגרים, המאפשרים להפוך את התחביב ואת הכישרון והיצירתיות לקריירה שנייה מספקת ומהנה.

קורס איפור מקצועי – פתח לתעשייה המשגשגת

קורס איפור מקצועי מאפשר לימודים מהנים וחווייתיים, המקנים תעודת מקצוע המאפשרת עיסוק בתחום. הם מועברים על ידי מאפרים מוכרים ומנוסים בתעשייה במסגרת בתי ספר לאיפור. באמצעות לימוד ההתמחויות השונות בתחום האיפור, לרבות איפור כלות, איפור אירועים וערב, איפור טלוויזיה וקולנוע, במה ותיאטרון ואחרים, ניתן להשתלב בנישות השונות בהתאם לרצון. מרבית בתי הספר אינם דורשים תנאי קבלה נוקשים אלא חיבה לתחום היופי והאסתטיקה משולבת עם רצון ללמוד באופן מקצועי את התחום, יכולה להיות מספקת במרבית המקרים. מרבית הלימודים מאפשרים לימוד במסגרת כיתות קטנות ואינטימיות וכוללים שיעורים עיוניים במקביל לשיעורים מעשיים, המאפשרים לתרגל את הטכניקות הנלמדות באמצעות מגוון מוצרי איפור מקצועיים מבית המקום.  

קורס קעקועים – אומנות הקעקועים בשיאה

קורס קעקועים מקצועי מכשיר מבחינה תיאורטית ומעשית לעיסוק מקצועי בתחום כאומני קעקועים במסגרת מכון קעקועים קיים או עסק עצמאי בתחום. קורסים בתחום נמשכים לרוב בין חצי שנה לשנה ומתקיימים במסגרת כיתות קטנות המאפשרות סביבת לימודית אישית ואינטימית ובכל גם אופטימאלית. תנאי הקבלה כוללים לרוב פגישת הכרות בה נבחנים יכולות הציור והחוש האומנותי של המועמדים ללימודים. תכני השיעורים מגוונים ועשירים, הכוללים התייחסות להיסטוריית הקעקועים, נושא סטריליזציה, אנטומיה, הכרת מכונות הקעקועים ועוד. בסיומם מוענקת תעודת הסמכה מקצועית ובחלק מהמקומות גם תיק עבודות וקיט בסיסי למקעקע בתחילת דרכו.

איך בוחרים קורסים מקצועיים?

בחירת קורס מקצועי, במיוחד כזה שמאפשר מעבר לקריירה שנייה, נדרשת להיעשות תוך מחשבה תחילה ובהסתמך על מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון. החל מבחירת מוסד לימודים מוכר ובעל מוניטין, שיסייע לפתוח דלתות ומציאת עבודה בתחום הרבה יותר מלימודים במוסד שאינו מוכר. בנוסף, חשוב לבחון את מידת האינטימיות והיחס האישי הניתן בשיעורים וזאת תודות לגודל כיתות הלימוד. כמו כן, מהי התעודה הניתנת בסיום הלימודים והאם היא מטעם מוסד הלימודים עצמו בלבד או גם מטעם גורם בר סמכא אחר וגם האם מדובר בתעודה המוכרת בארץ בלבד או שהינה בינלאומית ומאפשרת קריירה שנייה בכל מקום בעולם לפי בחירתכם.

דנה רונן
כתיבת תכנים ברשת
כתיבה ברשת
כתיבת תכנים
חינוך ולימודים - סדנאות
תאריך: 24/3/2011
תגיות:   קורס צילום    קורס קעקועים   


פרסומות

עולם הקורסים
מחפש קורס? הכנס לעולם הקורסים ובחר את הקורסים שמענינים אותך על מנת לקבל הצעות ומידע
קורס
 

ממומן

מאמרים נוספים בתחום חינוך ולימודים - סדנאות

הרצאות למנהלים / לילך כהן
הרצון להשתפר בכל מה שאנו עושים ולקדם את עצמנו אל מטרות גבוהות הרבה יותר, הוא זה שיביא אותנו לחפש מקורות מידע חדשים ואיכותיים.
פעילות למנהלים / לילך כהן
דרכי ההתמודדות של מנהלים שונים יכולות לעתים להראות לנו כמה מגוונת יכולה להיות תגובתו של אדם למצבים שונים.
פיתוח מיומנויות ניהול ומנהיגות / לילך כהן
בכל אחד מאתנו מסתתר איזה נפוליאון קטן, תרתי משמע, שיכול לסחוף אחריו חיילים (ובמקרה שלנו עובדים) רבים שיהיו מוכנים ללכת אחריו בכל דרך ולקראת כל מטרה.
סדנאות מנהלים / לילך כהן
מילים כמו חזון, מנהיגות, מיומנויות, יכולת הנעה, יכולת קבלת החלטות קשות, עמידה בתנאי לחץ, ועוד מושגים אחרים, הם אלו המלווים כמעט כל מנהל בכל דרג ובכל ארגון.
סדנא למנהלים / לילך כהן
חייו של המנהל עמוסים סיטואציות שאיתן הוא אמור להתמודד, כשלעתים התשובות שמצפים ממנו אמורות להיות לא רק חכמות ורציניות אלא שהן גם מתבקשות להגיע למנהל שמעליו בצורה המהירה ביותר.
מיומנויות ניהול / לילך כהן
מנהל טוב הוא כזה שדומה למפקד נערץ בצבא או למנהיג שנתיניו יודעים להעריך אותו בשל איכויותיו השונים.
מנהיגות אישית / לילך כהן
מרתק לראות כיצד עובדים פשוט נוהים אחר מנהל מסוים בזכות רמה גבוהה של מנהיגות אישית שאותו מנהל מפגין.
סדנאות לבכירים / לילך כהן
של מנהל בכיר בכל ארגון שהוא מהדהדות בתוככי הארגון ומגיעות כמעט לכל דרג ולכל עובד. מסיבה זו אנו רואים כי לתפקידים בכירים נבחרים אלו המסוגלים להגיע להחלטות קשות ולנהל משברים לא קטנים בצורה מעוררת כבוד.
פיתוח מיומנויות חשיבה / לילך כהן
לא אחת מאוד לא נעים לראות כיצד אדם אינו מגיע להחלטות מקוריות ואינו מקדם מטרות שונות בצורה טובה, וזאת רק מאחר ואינו משקיע זמן או שאינו עושה שימוש ביכולותיו השונות בכדי לחשוב בצורה ברורה ומקורית.
פיתוח מיומנויות ניהול / לילך כהן
ניהול הוא לא משימה פשוטה, ולעתים אנו יכולים לראות כיצד מהלכים פשוטים יחסית נעשים בדרכים לא נכונות על ידי מנהלים שונים ובכך נגרם נזק ברמות שונות לארגון.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים