מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

איתור רכוש

חקירות כלכליות, איתור רכוש

/ ayala eilon

החלטתם שאתם משקיעים את מיטב הונכם וכספכם בעסק, במיזם או בשותפות מסוימת. אתם מפקידים את השקעתכם בידי אדם שאתם סומכים עליו ועל שיקול דעתו, ואז זה קורה: האיש פשוט נעלם, כאילו בלעה אותו האדמה. הלך הכסף, אין השקעה ואתם נמצאים בסיוט. המשטרה חסרת אונים, ולכם לא נותרה ברירה אלא לחפש שירות של חקירות כלכליות.

עם זאת, חקירות מסוג זה לא מתבצעות רק כאשר מדובר במעילת כספים או איתור רכוש גנוב. פנייה לאדם המציע שירות כזה יכולה להתבצע לצרכי גביית חוב, איתור חייבים, קבלת מידע כלכלי אודות אדם או חברה ואפילו לבדיקת רקע כלכלי של ארגון.

 

חקירות כלכליות – מי מספק אותן?

בדרך כלל, שירותי חקירות כלכליות מוצעות על ידי משרדי חקירות פרטיים. חוקרים פרטיים הם בעלי מקצוע אשר לרוב מחזיקים בעבר משטרתי, ויש להם מיומנויות בביצוע הליכי חקירה על כל המשתמע מכך: ניהול מעקבים, איתור כתובות, איתור מספרי טלפון ובמקרה הצורך שימוש במצלמות נסתרות והאזנות

במידה ואתם זקוקים לחקירה לצורך איתור רכוש או איתור אדם שחייב לכם כסף, החוקר הפרטי יצטרך להשתמש במיטב הקשרים שצבר עם השנים כדי לקבל גישה למקורות מידע, מסדי נתונים או כל מאגר מידע שעשוי לסייע לו בקבלת קצה חוט למציאת האדם המבוקש.

לכן, במידה ולא תוכלו לספק לחוקר מידע ראשוני מסוים על האדם אותו אתם מחפשים, החוקר ייאלץ לעבוד קשה יותר בכדי למצוא את אותו קצה חוט. שיתוף פעולה מצידכם הוא בבחינת חובה במקרים כאלו.

 

מחט בערימה של שחת

במסגרת חקירות כלכליות, המשימה המבוקשת ביותר היא לרוב איתור חייבים. מצב שבו אדם נתן לאדם אחר צ'ק ללא כיסוי ומייד לאחר מכן נעלמו עקבותיו, הוא לצערנו בגדר תופעה נפוצה במחוזותינו ובדרך כלל מדובר בסכומי כסף גדולים מכדי שיהיה אפשר פשוט לוותר עליהם.

במצב שבו החייב אכן נעלם, המשימה משולה למציאת מחט בערימה של שחט. כאן בא לידי ביטוי ניסיונו העשיר של חוקר פרטי מקצועי. הניסיון הוא המרכיב החשוב ביותר שעליכם לקחת בחשבון במידה ואתם מחליטים לשכור שירותים של משרד חקירות פרטי, שכן לחוקר מתחיל ולא מנוסה אין אותו ניסיון יקר ערך בעבודה מסוג זה.

 

חקירות כלכליות - אבל לא רק

בתחילת הדרך, חקירות כלכליות לא יבוצעו כמעט במישור הכלכלי והכספי. בשלבים הראשוניים, על החוקר להשיג תחילה מידע אישי אודות החייב: מי הוא? האם השם בו הזדהה מול הלקוח הוא שמו האמיתי? היכן הוא מתגורר? מי הם בני משפחתו? האם הוא קשור בצורה כלשהי לאנשים מפוקפקים?

לאחר שהשיג את המידע יקר הערך הזה, יפעל החוקר כדי ללמוד על נכסיו של האיש, מה נמצא בבעלותו ומה רשום על שמו. זאת, על מנת לנסות ולהבין האם לאיש יש בכלל מקורות הכנסה והאם הוא מסתיר משהו מהאדם אותו הונה.

במסגרת חקירות כלכליות יפעל החוקר כדי ללמוד על הקשרים העסקיים של החייב. בתוך כך, יתבצע איתור חשבונות הבנק שלו והסניפים שבהם הם מנוהלים. תתבצע חקירה גם במישור הביטוח – האם רכושו והונו של החייב מבוטחים?

כל הבדיקות שמתבצעות במסגרת חקירות אישות חיוניות, כדי שכאשר האדם אכן יאותר, יוכלו הרשויות לבוא אליו ולומר לו בפשטות: אדוני, למדנו עליך, על מקורות ההכנסה שלך, על הפעילות הפיננסית שלך ולכן הגיע הזמן להפסיק לשחק משחקים ולשלם את חובך.

ayala eilon
כותבת בנושא השכרת רכב
כותבת בנושא השכרת רכב
השכרת רכב
תל אביב
קישור לאתר
חוק ומשפט - חקירות פרטיות
תאריך: 4/4/2011
תגיות:   חקירות כלכליות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - חקירות פרטיות

אין פסול – להיעזר בחוקרים פרטיים / אברהם פכטר
המהומה התורנית סביב פרשת הנשיא קצב – קשורה בשימוש בחוקרים פרטיים, לקראת הערעור בבית המשפט העליון.
חקירות כלכליות, איתור רכוש / ayala eilon
מקרים רבים דורשים חקירות כלכליות ואיתור רכושו של אדם. מדוע יש בהן צורך ולאיזה תפקיד הן משמשות? שאלו כל אדם שחייב כסף או נחשד במעילה
מעקבים / פז שוורץ
דמיין תצפיות על בתים, מעקב אחר מכוניות, תצלומים חשאיים והקלטות בסתר של אנשים. ובכן, הרבה מזה מתרחש גם במציאות. הישיבה הממושכת במכונית, הדריכות והתגובה לכל תנועה חשודה, הכל מתקיים גם מחוץ לסרטי הפעולה.
חקירות כלכליות / פז שוורץ
לעשות זאת. בשביל זה אנחנו זקוקים לשירותי חקירות כלכליות, המאפשרות לאתר כמה שיותר פרטים לגבי אותו גורם. משרד 'פז שוורץ – חוקר פרטי' מוסמך לנהל חקירות כאלו ומבצע אותם בצורה המקצועית ביותר, על פי בקשתכם.
חוקרים פרטיים / בוריס ריסקי
מאמר מפורט אודו חקירות פרטיות והזמנת חוקרי פרטיים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים