מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הזברזומה צהובה

הזברזומה צהובה

/ יוסי (בוגי) לביא

זברזומה צהובה (Yellow Tang) 

מבין דגי המים המלוחים, בולטת הזברזומה הצהובה בצבעה הצהוב בוהק המכסה את כל גופה כולל את סנפיריה.  הזברזומה הצהובה שמקורה באוקיינוס השקט (בעיקר ליד חופי הוואי), נחשבת לאחד מדגי המים המלוחים הנפוצים ביותר בקרב בעלי האקווריומים הימים כולל אקווריומי ריף בזכות יופייה ובזכות היותה דג חזק וסתגלן.

הדג משתייך למשפחת הנתחנים (Surgeons) ששמם מתייחס לקיומו האופייני של קוץ חד מאוד באזור החיבור בין זנב הדג לגופו, קוץ זה משמש בדרך כלל להגנה עצמית ובעיתות מצוקה מזדקר החוצה כחרב, באמצעות תנועה חדה ומהירה של חלק הגוף האחורי כלפי האויב, מסוגלים הנתחנים לפצוע ולבתר את העומד מולם באמצעות הקוץ החד ומכאן שמם. כדאי להיזהר כאשר מתעסקים עם הדג הזה ברשת או באקווריום, החתך שעלול להיווצר, יחייב כמעט בוודאות תפרים..

גודלה המכסימלי של הזברזומה, עד 18 ס"מ, והיא מתאימה לאקווריום שנפחו 100 ליטר ומעלה, היות ומדובר על דג טריטוריאלי למדי שלא יהסס לתקוף דגים ממשפחת הנתחנים או ממשפחות אחרות הדומים לו בצבעם ובצורתם, מומלץ לגדל פרט אחד או קבוצה של למעלה משישה פריטים (צריך כמובן נפח מתאים).  בנוסף, חשוב ליצור לדג מקומות מסתור שישמשו לו למסתור ולגבולות הטריטוריה.

מזונה של הזברזומה הצהובה בטבע הוא אצות שהיא מגרדת מסלעים ואלמוגים, חשוב לבסס את מזונה על סוגי מזון צמחיים כגון: דפדפים על בסיס צמחי וספירולינה, אצות נורי וכד'.

יוסי (בוגי) לביא
בוגי(יוסי לביא)בעל נסיון רב שנים בעיצוב ואחזקת בריכות נוי ואקווריומים לסוגיהם. עוסק בגידול, אחזקה וטיפול בדגי נוי.
בוגי(יוסי לביא)בעל נסיון רב שנים בעיצוב ואחזקת בריכות נוי ואקווריומים לסוגיהם. עוסק בגידול, אחזקה וטיפול בדגי נוי.
אטלנטיס אקווריומים ובריכות נוי
תחומי הפעילת של אטלנטיס: אספקת ציוד מקצועי להקמה עצמית של בריכות נוי. טיפול ואחזקה של בריכות נוי. אקווריומים וציוד של מיטב היצרנים בעולם. הקמה, עיצוב ותחזוקה של אקווריומים. דגי נוי ודגי בריכות.
ה' באייר 1
כפר אז"ר
03-7361387
03-5353664
קישור לאתר
בית ומשפחה - חיות בית
תאריך: 9/4/2011
תגיות:   זברזומה    דגי נוי    אקווריום    אקווריומים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - חיות בית

מזון לכלבים- בריא יותר / אקסטרה קידום אתרים
החיות שלנו, כלבים או חתולים זה הדבר הכי יקר לנו נכון? וודאי שכן אנחנו צריכים לשמור על בעלי החיים שלנו, חיות המחמד שלנו הפכו זה מכבר לחלק מהמשפחה שלנו
דמודקוזיס בכלבים – מחלה הנגרמת על ידי אקרית דמודקס (Demodex canis) / תומר ויינגרם
דמודקס הינה אקרית החיה על גבי כלבים ויכולה לגרום למחלה הכוללת התקרחות, קשקשים והפרשות מן העור. על אבחון המחלה והטיפול בה ניתן לקרוא במאמר.
הזברזומה צהובה / יוסי (בוגי) לביא
דג הזברזומה צהובה (Yellow Tang) בולט בצבעו העז ומוסיף חופי לאקווריום המים המלוחים, במאמר זה פרטים על הדג המדהים
אודות הגזע רועה שוויצרי לבן / אבי קוסטה
מאמר המתאר את גזע ה-רועה השוויצרי הלבן הידוע בארץ בשם זאב לבן
משקל יתר בחיות מחמד / אלון דרור
א המחלה הנפוצה ביותר הקשורה בתזונה בקרב חיות המחמד. ככל שגיל חיית המחמד עולה, השמנת היתר נפוצה יותר. השמנת היתר נפוצה יותר בקרב נקבות יותר מאשר בזכרים, היא נפוצה יותר אצל חיות מעוקרות ואו מסורסות.
הדברה כנגד פרעושים וקרציות מה מומלץ מה אסור / דוד לוקשביץ
כל שנה אנו נתקלים במזיקים שונים הפוקדים את ביתנו חדירת קרציות או פרעושים למפתן ביתנו כיצד נתמודד איתם מה כדאי מה מומלץ מספר טיפים אשר יוכלו להועיל
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים