מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בחירת מצלמת אבטחה

מדריך לבחירת מצלמות אבטחה

/ גנדי מליס

מצלמות אבטחה

עקב התקדמות הטכנולוגיות וריבוי יצרנים שונים, מושג מצלמות אבטחה נהיה רחב בכל הנוגע לדגמים השונים הקיימים בשוק. מצלמות אלה נבדלים בינהם לפי המון פרמטרים, כך שבחירת מערכת מצלמות אבטחה היום נהיה משימה קשה, דורשת ידע ונסיון רחב בתחום.

רוב המפיצים אשר משווקים את המוצרים שלהם כמובן יציגו אותם (דרך הסוכנים או מתקינים שקונים אצלם) כסחורה הכי איכותית, וינסו להוכיח לכם את זה בכל דרך האפשרית (מדבקת יצרן, מפרט המוצר מודפס יפה, אריזה עם לוגו יפה, דבר שהיום לא מוכיח כלום.

רוב מצלמות אבטחה שמופצים כיום בשוק ישראלי מיוצרים בסין או בטאילנד, ואפילו כשאומרים לכם שמוצר הוא גרמני או איטלקי או ישראלי אפילו, רוב הסיכויים שמפעל המייצר אותו או חלקים ממנו, נמצא בסין. זה לא אומר שהמוצרים אלו לא איכותיים, ישנן מפעלים מאוד רציניים שעובדים לפי כל הסטנדרטים האירופיים והמוצרים שלהם מופצים בכל רחבי העולם, מפעלים כאלא יודעים לשמור על שמם הטוב, דבר שמתבטא באיכות הסחורה שלהם, כמובן אמידה בסטנרטים גבועים מגדילה את עלות המוצר, דבר שמתבטא בסופו של דבר גם במחיר הסופי של המוצר.

כמובן שקיימים גם מפעלים אחרים אשר ימכרו לכם את המוצרים "בכל מחיר", וכל כמות שתזמינו ללא הגבלות, מטרה היחידה שלהם זה רווח, יש כאלה שלא יצאו מהשוק הסיני ורואים בקונים מחו"ל הזדמנות כזאות. אלה יסגרו עסקה בכל תנאים, דבר שבסופו של דבר יתבטא באיכות הסחורה.

לפעמים גם מפעל גדול יכול להוציא סחורה פחות איכותית (תלוי בכמות ההזמנה), ישנם אלף שיטות איך להוזיל את המוצר איכותי הקיים: צ'יפ יותר זול, שהם קונים במפעל אחר, עדשה פחות איכותית, חומרי גלם יותר זולים, לפעמים הם מעדיפים לקנות את כל סחורה במפעל אחר, יותר זול, על מנת לא לתפוס את קווי הייצור שלהם ובכל זאת לעמוד בהזמנה.

אז איך לבחור את המוצר הנכון ולהיות בטוח שקניתם את מה שאתם צריכים? קודם כול נסרוק את סוגי המצלמות הקיימות בשוק וניתן לכם כמה טיפים לבחירת מערכת מצלמות אבטחה הנכונה שעונה לצרכיכם.

המגוון האדיר, הטכנולוגיות השונות והדרישה להתקנות בתנאי סביבה מיוחדים, דורשות ידע מקצועי, אמינות ויכולת לבחור ולהציע את המצלמה המתאימה ביותר לדרישות הלקוח.

המצלמות נבדלות זה מזה באיכות התמונה, בטכנולוגיית החיישן, בשיטת התקשורת, בצורת המצלמה וההתקנה, במיגון החיצוני וכמובן, באיכות המצלמה עצמה.
בין מגוון מצלמות האבטחה שאפשר למצוא כיום בשוק ישנן: מצלמות גוף, מצלמות אינפרא אדום לצפייה בלילה, מצלמות בעלות רזולוציה גבוה, מצלמות
IP המתחברות ישירות לרשת התקשורת ואינן דורשות מחשב, מצלמות כיפה (Dome), מצלמות בעלות זום גבוה, מצלמות ממונעות (PTZ), מצלמות מוסתרות ומוסלקות ועוד.

בבחירת מערכת מצלמות אבטחה חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים עיקריים:
תנאי תאורה –האם בלילה יש תאורת עזר או שהצילום מתבצע בחושך מוחלט?
מרחקי צפייה – מהו המרחק ממנו רוצים לצלם? האם המצלמה צריכה לצלם במרחק של עד 5 מטר או במרחק של 15-50 מטר ומעלה?
מיקום המצלמה –מצלמה פנימית או חיצונית (עמידות למיים, אנטיוואנדליות). 

צורת המצלמה – לפי דרישות הלקוח (כמובן תלוי בתקציב, כל פרמטר נוסף מעלה עלות המצלמה), קיימים מצלמות נסתרות, מצלמות כיפה אנטיוואנדליות, מצלמת זום המאפשרת שליטה תוכנתית על זום, מצלמת ממונעת ( PTZ ) ועוד.

מצלמות אבטחה מתחלקות ברובן לכמה קבוצות עיקריות:

 

מצלמות אינפרא אדום (Infra red):
מצלמות אלו מיועדות לצלם גם ביום וגם בלילה, בתנאי תאורה נמוכים, עד חושך מוחלט.
מה שמייחד את מצלמות האינפרא אדום הן הנורות (
LEDS) שמאפשרות להאיר שטח בתאורת אינפרא אדומה שאינה נראית לעין בן אדם אך כן ניתנת לקליטה ע"י המצלמה וכך למעשה הצילום מועבר וניתן לצפייה גם אם בוצע במקום חשוך לגמרי (מקום עם חשכה מוחלטת מוכר גם בערך 0 LUX).
יכולת מרחק התאורה במצלמות אינפרא נקבע על פי כמות, סוג ואיכות הלדים המותקנות על המצלמה: 

מצלמה בעלת כ-24 לדים רגילים (Ø5), יכולה לראות במרחק של כ-13 מטר, קיימות גם מצלמות עם לדים יותר חזקים (Ø8 ומעלה).
כמו כן, גודל וסוג העדשה של המצלמה הוא קריטי לקביעת עוצמת ההארה ואיכות התמונה.

 

קיים מגוון רחב של מצלמות אבטחה אינפרא אדום, הן נבדלות זו מזו לפי המון פרמטרים כגון: כמות וגודל הלדים (טווח הארה), סוג, גודל ואיכות העדשה, סוג המצלמה – חיצונית או פנימית, IP או מעגל סגור ועוד.

רוב מצלמות האינפרא יכולות לצלם בתנאי לילה רק בשחור/לבן, אך קיימות מצלמות מקצועיות יותר המצלמות בצבע גם בלילה. 

המלצה:

בבחירת מצלמת ראיית לילה חשוב לבדוק:

1. כמות הלוקסים (LUX) בחושך מוחלט חייב ליהות 0

2. תווך הארת הלדים (רק לפי הצורך)

3. סוג מצלמה (אם המצלמה לתנאי חוץ, עדיף שתהיה אנטיואנדלית)

4. סוג העדשה – ואריפוקלית, מתכווננת 4-12 מ"מ (שימושי מאוד – מאפשר לבחור תווך צילום לפי הצורך)

5. בבחירת סוג העדשה חשוב לבדוק גם רזולוצייה –כמות קווי טלוויזיה (איכות התמונה) – מומלץ מעל 480 קו.

 

מצלמות כיפה (Dome

מצלמות כיפה הם מצלמות האבטחה הנפוצות ביותר. הייחודיות שלהן בעיצוב האסטטי, דבר שמאפשר להתקין אותם בכניסות למבנים, חנויות, משרדים וקניונים.. היא איננה בולטת לעין כמו מצלמות אבטחה רגילות וקשה לדעת לאיזה כיוון המצלמה מופנית.
קיים מגוון רחב של מצלמות כיפה . הן נבדלות בינהם לפי מפרטים שונים: אינפרא אדום ורגיל, חיצונית ופנימית, רזולוצייה, כמות הלדים, סוג העדשה, טכנולוגייות שונות ועוד.
קיימים פתרונות שונים למצלמות כיפה כמו: מצלמות לאולמי תצוגה בעלת 4 עדשות שנותנת תמונה בזווית של 360 מעלות, מצלמות פינתיות, מצלמות ממונעות לפי 360 מעלות רגילות ויותר מהירות (
High Speed Dome ) ועוד

המלצה

לא קיים הבדל משמעותי במחירים של מצלמות כיפה לראיית לילה לבין מצלמת כיפה רגילה, לכן בבחירת מצלמת כיפה חשוב לבדוק אותם פרמטרים כמו במצלמת ראיית לילה.

להפך מצלמות כיפה עם עדשה עם LUX נמוך, ז"א רגישות לאור גבוה יותר, יקרות ממצלמות כיפה לראיית לילה.


מצלמות גוף

הינן מצלמות אבטחה בעלות מראה קובייתי לרוב ועיצובן מעט מגושם, בניגוד למצלמות רגילות בעלות עדשה קבועה, מצלמות גוף מגיעות לרוב ללא עדשה, כך שצריך להתאים עדשה לפי צרכי לקוח, תנאי התאורה, מרחק הצילום ועוד.
משתמשים במצלמות גוף בעיקר כשיש צורך בעדשות מיוחדות, צילום ממרחקים גדולים, צילומים איכותיים במיוחד.
קיים מגוון רחב של מצלמות גוף, נבדלות זו מזו ע"י סוג המצלמה (יום\לילה או רגיל), עם זום דיגיטלי, סוגי העדשות, סוג הצמצם אוטומטי או רגיל (לתנאי תאורה שעלולים ליצור סנוור), בקרת עוצמת אור, פיצוי תאורה אחורית ועוד.
מצלמת יום\לילה זאת מצלמה עם רגישות גבוה לאור נמוך (נמדד בכמות
LUX – כמה שיותר נמוך, יותר טוב)
ישנו סוג מצלמה שמספיק לה אור כוכבים על מנת לצלם תמונה צבעונית איכותית.

קיים סוג נוסף של מצלמות גוף שזה מצלמת זום, אלה מצלמות בעלי זום אופתי ו\או דיגיטלי, משמשות בעיקר לצרכי צילום תקריב, ניתן לשלוט על זום מהמצלמה עצמה או דרך התוכנה, לשליטה מהתוכנה חייבים להתקין מתאם פרוטוקולים מיוחד ליציאת COM במחשב.

מצלמות גוף אינן עמידות בפני מים,לכן כאשר מעוניינים להציב את מצלמות אלו בתנאי חוץ יש לצרף להן מיגון מתאים שיהווה הגנה מפני גשמים ואבק.את המיגון יש לאטום באזור כניסת הכבלים (ע"י סיליקון לדוגמא) למניעת חדירת מים במקרה של גשם.

מצלמות IP 

מצלמת IP הינה מצלמת אבטחה המתחברת אל רשת מקומית או רשת האינטרנט באמצעות נתב או חייגן מובנה במצלמה. מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP מאפשרת צילום, צפייה והקלטה בזמן אמת דרך רשת האינטרנט מכל מקום בעולם.
מצלמות רשת עושות שימוש בפרוטוקולי העברת נתונים מתקדמים ובדחיסה חזקה בכדי להעביר את נתוני הוידיאו במהירות ובאיכות גבוה.

קיימות מצלמות IP באיכות של כמה מגה פיקסלי ומעלה, למערכות במעגל סגור אין כזו יכולת, לכן במערכות מבוססות מצלמות IP של מגהפיקסל ומעלה ניתן לקבל תמונה יותר איכותית (יותר פיקסלים), דבר שמאפשר לעשות זום בחומר מוקלט.

למצלמות רשת אין חיבור וידאו, אלא הן מתחברות ישירות לרשת, מקבלות כתובת IP ומתנהגות כמחשב לכל דבר. 

בהתקנת מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP קיימת יכולת גמישות גבוהה כיוון, שתמיד ישנה אפשרות להוסיף עוד מצלמה בחיבור פשוט יחסית למערך מצלמות IP הקיים (ללא תלות בכרטיס הקלטה).

מערכות מבוססות מצלמות IP מספקות פתרון שליטה לחברות מרובות אתרים כלומר, באמצעות התוכנה ניתן לנהל מספר רב של אתרים ממקום אחד, כולל שמירת ההקלטות באתר אחד מרוחק, כולל: צפייה בזמן אמת, איחזור ההקלטות, תפעול מספר מצלמות PTZ

מהם תכונותיה העיקריות של מערכת אבטחה המבוססת מצלמת IP :

הרזולוציה של מצלמת IP הינה גבוהה ולכן, יכולת האבחנה בפרטים גבוהה יותר.

טכנולוגיה- מצלמות IP הן מצלמות יותר חכמות ותכונותיהן המתקדמות.

( POE(Power over Internet בשוק קיימות מצלמות IP עם POE דבר המאפשר, למערכת האבטחה להמשיך ולפעול גם במקרה של נפילת מתח בעזרת מכשיר האל פסק כמו כן, בניגוד למצלמות האבטחה האנלוגיות, במצלמות הרשת אין קווי מתח נפרדים.


מצלמות אבטחה נסתרות אלו מצלמות שניתן להסתיר אותן מבלי שהאובייקט המצולם יבחין בכך.
קיימים מגוון סוגי הסוואה כמו גלאי עשן, גלאי נפח,מצלמות קטנות המוסלקות בכל מיני חפצים כמו ספר, ארון, בובה, שעון, עט כתיבה וכו'.
מצלמות הנסתרות באות באיכויות שונות הנבדלות לפי רמת רזולוציה, עיצוב ורמת רגישותן לאור.
בזמן אחרון הרבה משפחות רכשו פתרונות המבוססות מצלמות נסתרות לצרכי מעכב אחרי המטפלת או בן\בת זוגם.


מצלמות ממונעות
מצלמות ממונעות, הנקראות גם מצלמות (PTZ(Pan,Tilt,Zoom מחוברות למנועים בבסיס המצלמה וניתנות לשליטה ממערכת בקרה מרוחקת. במצלמות PTZ יש את האפשרות לשלוט על הזום, הפוקוס, זווית ושדה הראייה ועוד. בכדי לשלוט על תנועת המצלמה יש צורך בתקשורת נתונים לעמדת הבקרה ולארק בתקשורת וידאו. השליטה במצלמה יכולה להתבצע בעזרת תוכנת מחשב או בעזרת פאנל נפרד (מקלדת שליטה / גו'ייסטיק) המחובר ישירות למצלמה. החיסרון היחידי במצלמות PTZ הוא מחירן הגבוה. 

אז איזה מצלמות נבחר בכל זאת?

אם אתם לקוח פרטי, מומלץ סוג אחד של מצלמות אשר יתאים לרוב צרכי לקוח ויאפשר תכנון גמיש של מערכת אבטחה ביתית.

·         המלצה: מצלמת כיפה אנטיוואנדלית עם עדשה וואריפוקלית מתכווננת 4-9 מ"מ, רזולוצייה מעל 480 קווי טלביזיה.

עכשיו כאשר בחרנו את הדגם המתאים, איך בכל זאת נדע האם המוצר הוא איכותי והמפרט שלו באמת אמיתי?

·         המלצה: לפני קנייה תבדקו בעצמכם את איכות המצלמה, תבקשו מהמתקין לחבר את המצלמה ישירות לטלביזיה או למסך שיש בו יציאת AVI, מצלמה עם רזולוצייה נורמלית תתן תמונה ברורה ואיכותית, קוים יהיו ישרים וברורים.

גנדי מליס
החברה עושקת בייבוא והתקנה מצלמות אבטחה מכל הסוגים, כולל פתרונות טכנולוגיים חדשניות כמו מצלמות IP של מגה פיקסל,אינטרקומים עם מצלמה, בית חכם
החברה עושקת בייבוא והתקנה מצלמות אבטחה מכל הסוגים, כולל פתרונות טכנולוגיים חדשניות כמו מצלמות IP של מגה פיקסל,אינטרקומים עם מצלמה, בית חכם
רויאלנט
שרות בפריסה ארצית. החברה מספקת מצלמות מכל הסוגים - קבועות, ממונעות, חבויות, מותאמות לראיית לילה ועוד. ניתן לשלב מצלמות אלו במערכת אבטחה ממוחשבת, הפועלת באמצעות הטכנולוגיות החדישות ביותר בתחום.
לוחמי הגטאות 13
נהרייה
קישור לאתר
בנייה ושיפוצים - בית חכם
תאריך: 9/4/2011
תגיות:   מצלמות אבטחה    מצלמה    אבטחה    מצלמה נסתרת    נסתרות    מצלמת רשת    מצלמת IP    מערכת הקלטה    DVR    מצלמת כיפה    DOME       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - בית חכם

מדריך לבחירת מצלמות אבטחה / גנדי מליס
איך לבחור מצלמת אבטחה מתאימה לצרכים שלכם? איך לדעת, שקיבלתם את המצלמה עם מפרט טכני אמיתי שאתם צריכים? במאמר תוכלו לקבל כמה טיפים מאוד חשובים לבחירת מצלמה המתאימה לכם, מיבואן מצלמות אבטחה.
לוחות חשמל / יובל אבל
חשיבות ייצור לוחות החשמל במפעל לייצור לוחות.
חשמל חכם-מושגים / יובל אבל
מושגים בעולם החשמל החכם.
כיצד לנתח הצעת מחיר / יובל אבל
עקב ריבוי הספקים והפתרונות המוצעים ללקוחות, ישנה חשיבות רבה להבנת ההצעות השונות הניתנות ללקוחות. http://www.yasmarthome.com/
מערכת אזעקה פימא האנטר פרו 832/896 / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיהן של מערכות אזעקה פימא האנטר פרו 832 והאנטר פרו 896
גלאי אאוטלוק של חברת מקסימום / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו לקרוא על יתורנותיו הרבים ועל תכונותיו של גלאי אאוטלוק מבית מקסימום.
גלאי קרן / גלאי וילון חיצוני-במה לבחור? / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקבל תשובות ועזרה בבחירת הגלאי הנכון והמתאים למערכת האזעקה שהותקנה בביתך. גלאי קרן או גלאי וילון חיצוני- במה לבחור?
מערכת אזעקה אלחוטית -ויסוניק-פרדוק-ריסקו / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיה של מערכת האזעקה האלחוטית ועל החברות השנות בינהן : מערכת אזעקה אלחוטית ויסוניק,מערכת אזעקה אלחוטית פרדוקס ומערכת אזעקה אלחוטית ריסקו.
בחירת מערכת אזעקה לבית / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו להעיזר בכלים שחברת דביר מיגון ותקשורת נותנת לכם בבחירת מערכת האזעקה המתאימה לכם.
שואב אבק מרכזי / תומר מזרחי
שואב אבק מרכזי הוא תחום שהולך ונהיה נפוץ בישראל על מנת שתדעו קצת יותר על עולם מערכת שאיבה מרכזית החלטנו לרשום לכם 10 דברים שלא ידעתם על שואבי אבק מרכזיים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים