מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

זוגיות לפי כתב יד

האם הוא או היא מתאימים לי? זוגיות על פי כתב היד

/ מאיה הראל-פרטוק
זוגיות בכתב היד – זוגיות וגרפולוקיה
האם הגרפולוגיה יכולה לעזור לנו במציאת הזוגיות הנכונה לנו? כיצד נוכל בעזרת הגרפולוגיה, בעזרת כתב היד, לשפר את הזוגיות שאנו נמצאים בה?האם הגרפולוגיה יכולה לתת לי כלים להבין טוב יותר את בן זוגי?  על שאלות אלו ואחרות יענה מאמר זה.
בני האדם הם יצורים מעניינים ומלאים לטוב ולרע. הזוגיות היא נפלאה אך גם מורכבת. מערכת יחסים בנויה מהרבה גורמים אשר בחלקם  חיצוניים  ויש להם השפעה כמו חינוך, נסיבות,נסיון חיים,השקפת עולם ועוד. וכן זוגיות בנויה גם בחלקה ממבנה האישיות של כל אחד מבני הזוג.
הסטטיסטיקה מראה לנו שרק זוג אחד מתוך שלושה זוגות מצליח בקשר, אותו זוג ככל הנראה משכיל ומצליח להכניס לקשר הרבה אהבה , סבלנות,הערכה, כבוד, הבנה, הדדיות ושמחה. זוגות כאלה יצרו עבורם זוגיות אמיתית, שיתופית ומעצימה, זוגיות שגורמת להם לשמוח לחזור הביתה בסוף היום.
המאמר יציג דוגמאות לטיפוסים שונים שישנם במערכות יחסים , ויאיר לקוראים את תכונות האופי הבולטות בכל טיפוס, כך תוכלו לדעת טוב יותר , מה מניע כל אחד מכם בקשר, מה גורם לכם או לבני/בנות זוגכם לפעול בצורה כזו או אחרת.  ככל שתכירו טוב יותר ותבינו טוב יותר את עצמכם ואת בן/בת הזוג שלכם תוכלו ליצור קשר טוב יותר , מוצלח יותר, מבין יותר וכמובן אוהב יותר.
הגברים:
הראציונלי- טיפוס מעשי, הגיוני, אדם שקול רציני ומבוקר. חשוב לו תמיד להיות בשליטה בכל צעד ובכל תוכנית שתכנן, הוא לא אחד שיתפעל מאוד או יחצין רגשות וכמובן לא יאבד את העשתונות.הוא שכלתני ומאוד אינטיליגנטי, מתכנן צעדיו לטווח רחוק , אל תפתיעי אותו בהפתעות גדולות הוא לא אוהב הפתעות, ולא סיכונים, בזוגיות הוא מסור , נאמן ודואג למשפחתו.
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד: לרוב הכתב קטן, כתב יד מסודר, אחיד ומתון, מאורגן בפסקאות, קריא וברור, שולי ימין ישרים, זווית הכתיבה ישרה, המרווחים בין האותיות המילים והשורות אחיד וסדיר ,צורת הכתב זויתית עם מעט קערות.
הערמומי- עם בן זוג כזה כמעט בלתי אפשרי להרגיש בטוח. אף פעם אי אפשר באמת לדעת מה קורה, ומה מצב המחוייבות שלו לקשר.  הוא חמקמק וחלקלק בלשונו, הוא שרמנטי עם הרבה קסם אישי, יש לו כושר שכנוע והוא ישמיע לך מה שתרצי לשמוע ממנו. הוא יתן לבת זוגו את ההרגשה שאין מלבדה בעולם עבורו, אך למעשה זה לא באמת כך , קשה לו לאהוב באמת , הרגש שלו הפכפך לא כן ולא אמיתי והוא עלול לפגוע גם אם הוא לא מתכוון לכך.
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד: כתב היד לא ברור ולא קריא , מהיר מאוד, כתיב חוטי, כתב שטוח, אותיות מקופחות ודו משמעותיות.
השתלטן- כשמו כן הוא – משתלט!, לעולם יחליט לבד ותמיד רק על דעת עצמו. הוא עקשן , לעולם יחשוב שהוא הצודק היחיד, אי אפשר להתווכח איתו , הנוכחות שלו מורגשת והדיבור שלו חזק , אוהב שיש לו קהל שישמע אותו , מעדיף חברת אנשים ולא בילוי אינטימי.
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד: כתב רחב, כתב גדול, לחץ חזק, צורת הכתב זוויתית, מתפרס על כל הדף, ללא שוליים, אזור תחתון ארוך, הפרשי אורך גדולים, רווח צר בין השורות, חתימה גדולה.
המזלזל- אף אחד לא מעניין אותו חוץ מעצמו., אנשים אחרים לא באים בחשבון, התקשורת הבינאישית שלו לקויה הוא מזלזל, לא אכפת לו אם יבינו אותו או אפילו יש פעמים שהוא שואף להיות בלתי מובן , ידאג רק לעצמו, חי בעולם משלו, לא מתחשב , לא מבין או לא מקבל את כללי החברה.
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד: כתב לא קריא, לא מובן ולא ברור, נראה כאילו אין לו שליטה על כלי הכתיבה, אין הקפדה על כללי הכתיבה.
הנשים:
הביישנית- הביישנית והמופנמת, מאוד רגישה, זקוקה להרבה סבלנותועדינות מהסביבה בכלל ומבן הזוג בפרט , שמה לב לפרטים, יודעת להעריך כל מחווה שעושים עבורה, גם פרח קטן מהגינה השכונתית ישמח אותה מאוד, מעדיפה בילויים שקטים ואינטימים או עם מעט חברים, בבית בשקט.
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד:כתב קריא, לרוב קטן,כתב עגול,הרבה קערות וקמרונים,סימני פיסוק,לחץ חלש עד בינוני,שולי ראש רחבים.
הביקורתית- תמיד היא תמצא על מה להתלונן, להעיר, לבקר, שום דבר לא מספיק טוב בעיניה,קשה מאוד לרצות אותה, קשה לשכנע אותה או להראות לה דעות שונות משלה , היא עקשנית, חסרת שמחת חיים, פסימית,תמיד תתלונן שהכל לא טוב והכל באשמתך,"תבדוק את הדשא של השכנים, אולי תלמד מהם..."
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד: כתב פרוד אין בו חיבורים בכלל, צורת הכתב זוויתית וקמורה, כתב איטי , מסודר,קריא ונוקשה, זווית אחידה ונוקשה אין גמישות בכתב, הלחץ חזק.
הרומנטית- מתוקה טובת לב, רגשנית , הרבה פעמים גם חושנית, רוצה לרצות את בן הזוג,משקיע המון בקשר, הרבה מחוות רומנטיות,מאוד יצירתית בזוגיות שלה,בן הזוג שלה יעמוד בראש סדר העדיפויות.
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד: קו חם קטיפתי וחושני,הרבה סימני פיסוק, נמצא צורות של "לב" בכתב היד , אזור אמצעי מלא ועגול,שורות קצת עולול, וקצת מקפצות.
האימפולסיבית- מתלהבת בקלות,סף הגירוי שלה נמוך,דינמית, בדרך כלל רעשנית,זקוקה לריגושים תמידיים, היא חסרת מנוחה המזג שלה סוער,זקוקה להרבה חיי חברה, לתשומת לב מרובה,ואפילו לדרמות בשביל להרגיש שהיא חיה או שהזוגיות שלה חיה, יכולה להיות שלוחת רסן , היא תגיד כל מה שעולה בדעתה להגיד,קשה לצפות את התנהגותה, היא יכולה לעבור במהירות מהתמסרות ונתינה עצומה לכעס ותוקפנות עד כדי שנאה. קשה לה להתחייב אך כשכבר הצלחת להביא אותה לכך שהיא מתחייבת לך ורוצה בזה היא כל כולה תהיה שם(בתנאי שתשמור איתה על מתח חי) היא בעצמה מאוד רגישה ופגיעה וזקוקה מבן הזוג שלה למסירות ולהערצה, הוא צריך שיהיה לו הרבה הבנה ואורך רוח.
הסימנים הגרפולוגים בכתב היד:  כתב מהיר דינמי וסוער, גדול ורחב, כתב מתפרס ומשתלט , לא עקבי, משתנה,ארגון לא אחיד,שולי סיום נעדרים שולי ימין רחבים או מתרחבים, לחץ תנודי ומשתנה.
 
הערות חשובות
*חשוב לציין כי אין טיפוס טהור כולנו טיפוסים מורכבים.  ככל שהכותב מתקרב לטיפוס מובהק יהיו לו יותר סימנים מתאימים, וזה יהיה הטיפוס הדומיננטי באישיותו, אך יהיו בו גם מאפיינים מטיוסים אחרים.
*הטיפוסים שפירטטתי במאמר מתאימים גם לגברים וגם לנשים, ורק לשם המאמר והעניין הפרדתי ותייגתי אותם לגברים ונשים. כמובן שאפשר לקרוא כל אחד מהם ולייחס אותו גם לזכר וגם לנקבה.
*האבחון הגרפולוגי מורכב ממאות סימנים ,תתי סימנים וטיפוסים שונים ואין לאבחן על פי סימן אחד או סימן בודד את אישיות הכותב. 
 
AAHA מאיה הראל גרפולוגית מוסמכת מטעם האגודה האמריקאית המאמר נכתב בידי :
 בעלת ניסיון רב באבחון גרפולוגי אישי/זוגי ועסקי, ייעוץ והכוונה אישית ומקצועית,מבחני התאמה , בנוסף מעבירה הרצאות,סדנאות ,ערבי גיבוש מסיבות רווקות וימי הולדת מיוחדים, מטפלת בגרפותרפיה ואימון בהסמכת מכון תות תקשורת ותוצאות בהסמכת אלון גל
052-3868403
 www.graphology-il.co.il לפרטים נוספים אודות המכון - כנסו לאתר
 
 
 
 
 
 
מאיה הראל-פרטוק
191
מאיה הראל גרפולוגית מוסמכת מטעם האגודה האמריקאית AAHA אבחון גרפולוגי אישי/זוגי ועסקי BA בחינוך MA במנהל ציבורי,מאמנת מוסמכת מטעם תות
מכון גרפולוגיה מאיה הראל
אבחון גרפולוגי אישי ועסקי, ייעוץ והכוונה אישית ומקצועית,מבחני התאמה לישובים,פיענוח ציורי ילדים, מעבירה הרצאות,סדנאות ,ערבי גיבוש,מסיבת רווקות ועוד
שדרות יעלים 28
באר שבע
052-3868403
08-6440048
רוחניות - גרפולוגיה
תאריך: 11/7/2010
תגיות:   גרפולוגיה    גרפולוגית    גרפולוג    מכון לגרפולוגיה    ייעוץ    גרפולוגים    מיון כוח אדם    אימון    סדנאות    מסיבת רווקות    ערבי גיבוש    ימי הולדת    הרצאות    אבחון אישי    איבחון גרפולוגי    ניתוח גרפולוגי    זוגיות    בן זוג    בת זוג    זוג    אהבה    טיפוסים    סימנים גרפולוגים    מיניות    נשים    גברים    כתב יד    דרום    מטפלות    הכוונה    מקצועית    הכוונה אישית        תעסוקה    ערבי נשים    אבחון מטפלות    הכוונה    יעוץ    ניתוח כתב    פיענוח ציורי ילדים    מאיה הראל    מאמנים    טיפול    מיסטיקה    אלטרנטיבי    אבחון    מאמנת    גרפותרפיה כל הארץ    כפר סבא    מרכז    שפלה    ירושלים    חתימה    חתימות    ניתוח חתימות    חתימות בגרפולוגיה    משמעות החתימה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום רוחניות - גרפולוגיה

עבודת הגרפולוג – ייעוצים זוגיים / חנה קורן
מפגש בין שני אנשים הוא מפגש בין ה"אגו" החיצוני של כל אחד מהם, האנימה והאנימוס החבויים שבהם, מפגש בין ה"אני האידיאלי" של כל אחד מהם עם ה"אני" האמיתי של כל אחד מהם.
שנה טובה- פענוח ציורי ילדים / טלי ירדני
לנוער בסיכון, התבקשתי לבחון ציורים וכתבי יד של בני נוער לקראת השנה החדשה. מכיוון שילדים בגילאי ההתבגרות כמעט ואינם מציירים באופן חופשי, התבקשו הילדים לצייר תפוח בדבש והתוצאות המדהימות בהמשך הכתבה.
פענוח ציורים בקרב מבוגרים / טלי ירדני
דע הפסיכיאטרי. ישנם בתחום הרוחני על שלל המטפלים בשטח התקשור, הריפוי ההוליסטי וכו. אולם ישנו כלי חשוב אשר נשמט מעינינו לא מעט ואשר יכול להביא תוצאות מרביות והוא כלי האבחון בעקבות ציורים ופענוח משמעותם.
מבחן השלכתי- ציור העץ / טלי ירדני
ו - אפשר לראות את אישיותו של האדם. מאחר שהעץ מציג לפני כול את נופו ואת צמרתו , את גזעו ואת שורשיו והילד הקטן אוהב להתבונן בטבע, קל לגרפולוג לראות בציור העץ של הילד, דבר מה בעל משמעות על אופיו ונטיותיו
מהי גרפולוגיה? / טלי ירדני
גרפולוגיה היא מקצוע , המאפשר להכיר את אופי האדם על פי כתב ידו. לכל אדם כתב המיוחד רק לו. זוהי מעיין טביעת האצבע של האדם בעולם. ניתן לומר כי הגרפולוגיה היא למעשה ה"פסיכולוגיה של כתב היד".
משמעות החתימות / טלי ירדני
ום.אין פה כללים. איש איש וחתימתו. ואולם, השינויים בחתימה במהלך החיים מעידים, בדרך כלל על שינויים שחלו אצל הכותב. נוכל לבדוק את מידת ההערכה העצמית שלו , את מהימנותו, יחסו למשפחה , למקצוע ,לזוגיות ועוד.
האם הוא או היא מתאימים לי? זוגיות על פי כתב היד / מאיה הראל-פרטוק
המאמר עוסק באבחון טיפוסים שונים במערכות יחסים על פי סימינים גרפולוגים בכתב ידם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים