מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אומגה 3

אומגה 3 הדור החדש

/ מואיז אלוש

שמן דגים ואקולוגיה

 

ההסטוריה של שמן דגים כמקור חומצות שומן אומגה 3 נקשרת  ככול הנראה בקוטב, מקום משכנם של האינויטים(אסקימואים). סקרנותם של חוקרים בריטים אשר התעניינו בקשר שבין בריאותם של שוכני הקוטב לבין תזונתם שהכילה שמן דגים הניעה תהליך גלובלי אשר יצר במידה מסויימת תעשיית ענק ואוהדים נלהבים של אומגה 3 שמן דגים. האם שמן דגים הוא עדיין המקור העדיף במונחים של תוסף מזון אומגה 3 או שמא התמורות בכדור הארץ והידע שנאסף מאז מציירים לנו כיום תמונה שונה במובנים רבים?

 

מאז והמהפיכה התעשייתית, החלו המדינות המתפתחות במסע זיהום אקולוגי. מתכות כבדות כגון כספית וניקל קדמיום זרמו בצורת שפכים תעשייתיים אל הנחלים והנהרות ומשם לאוקיינוסים שלנו. במדינות מפותחות יותר חוקקו חורים אשר הגבילו שפכים אלו אך רק בתקופה מאוחרת יותר.

 

בנוסף, קבוצת רעלים הנקראת פי.סי.בי החלה לפעול כתעשייה משגשגת כחומר יעיל ונפוץ לקירור שנאים.

הימים והאוקיינוסים כיום מכילים מתכות אלו, וגם דגים או שמן דגים מכילים אותם במידה כזו או אחרת בהתאם למידת הסינון שלהם או סוג הדג בהתאמה.

 

בחודש מרץ 2010, קבוצת יצרני אומגה 3 שמן דגים ניצבה מול תביעה גדולה מאוד בקליפוניה ארה"ב אשר טענה כי יצרני שמן דגים לא דיווחו על זיהום בתוספי המזון שלהם לכאורה. צרכני בריאות אשר נוטלים אומגה 3 שמן דגים עשויים לשאול את עצמם האם נטילת תוספי מזון אומגה 3 ממקור שמן דגים מועילה לבריאותם בשורה התחתונה בהתחשב בנזקי המתכות, הכספית ובפרט הרעלנים מסוג פי.סי.בי ושכמותו ?

 

כדאי לזכור כי מתכות כבדות רבות הן חומר מסרטן וכי פי.סי.סי הוא רעלן רעיל במיוחד אשר בנוסף להגדרתו כמסרטן הוא עשוי לגרום למומים בלידה והוא מסוכן במיוחד לנשים בהריון או הנקה!

שמן דגים כמדללי דם

 

תוספי מזון אומגה 3 שמן דגים נתפסים כמדללי דם. דגים אשר שוחים במים קרים במיוחד הם בעלי מנגנון דילול דם אשר מאפיין גם שמן דגים. תוספי מזון אומגה 3 ממקור שמן דגים הם מדללי דם ודורשים התייחסות מיוחדת של רופא מטפל במקרים של נטילת תרופות מדללות דם ע"י המטופל.

 

בסיכומו של דבר ניתן לומר כי תוסף מזון אומגה 3 שמן דגים הוא בעל לא מעט חסרונות כמקור חומצות שומן חיוניות, וכי יש לתת את הדעת למכלול תכונותיו. תוספי שמן דגים נבדלים אמנם ברמת הסינון שלהם וכנראה שגם ברמת המזהמים שהם מכילים אולם צרכני שמן דגים אשר צורכים תוספי מזון אומגה 3 ע"ב קבוע ממקור זה עשויים לחפש מקורות אלטרנטיבים של אומגה 3 ע"מ להינות מכל התועלות של אומגה 3 ללא החסרונות הנלוות אל תוספי שמן דגים למינהם.

מואיז אלוש
יזם בתחום תוספי מזון ותזונה. משווק אומגה 3 צמחי שמן המרווה כמקור אלטרנטיבי לשמן דגים או שמן פשתן.מפיץ אומגה 3 לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.
אומגה 3 שמן המרווה
0772080501
ספורט וכושר גופני - תוספי מזון
תאריך: 10/4/2011
תגיות:   שמן דגים    אומגה 3    תוסף מזון אומגה 3    תוסף מזון    אומגה 3 שמן דגים   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום ספורט וכושר גופני - תוספי מזון

אומגה 3 הדור החדש / מואיז אלוש
אומגה 3 שמן דגים הוא אחד התוספים הנמכרים בעולם וחולש על תעשיית של מילארדים בשנה.תעשיית תוספי מזון אומגה 3 נשלטת ברובה ע"י שמן דגים אשר כבשו את השוק הזה בעזרתם של עשרות אלפי מאמרים אקדמאים. מה השתנה?
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים