מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

אומגה 3 תוסף מזון

האם אומגה 3 הוא תוסף מזון ?

/ מואיז אלוש

אומגה 3 תוסף מזון ? – מדוע הוא מעורר מחלוקת ?

 

הדעות בקרב אנשי מקצוע בנושא אומגה 3 רבות, ניתן למצוא מומחים בעלי שם אשר מכריזים כי אין צורך לצרוך תוסף אומגה 3. הסבר לכך שלמעשה תוסף אומגה 3 בא להחליף תזונה נאותה אשר תכלול מזונות עשירים ברכיבי תזונה הנקראים "חומצות אומגה 3" הן ממקור חי(שמן דגים) והן מקור צמחי כמו מרווה למשל.

בריאות עם ובלי  תוספי מזון

 

יש יטענו כי תוספי מזון באו כדי לתקן מצב של תזונה חסרה, ומכאן שמם "תוספי מזון".

אם נחזור לנושא הצורך, תוסף אומגה 3, לפי תפיסה זו, יבוא למלא את החסר בתזונה שאר חסרה אומגה 3.

נשאלת השאלה: "האם תזונה מערבית ממוצעת חסרה אומגה 3 ?" – מסתבר שהתשובה חיובית.

 

מאז המהפיכה (1900) חלה ירידה בצריכת אחד המקורות העיקריים של אומגה 3 – דגים. במקביל, חלה עליה בחומצת שומן הנקראת "אומגה 6".

היחס האידאלי בין אומגה 3 לבין אומגה 6 צריך להיות 3:1, שינוי דרמטי חל במאה האחרונה בתרבות תזונה של מאות מליוני אנשים, תמורה אשר ערערה את משק אומגה 3 בכל מה שקשור לערכי תזונה נאותים במובן זה.

צריך תוסף אומגה  ?3

 

כדאי לזכור כי אומגה 3 היא חומצת שומן אשר מצוייה בטבע בצורה צמחית הנקראת "חומצת שומן אלפא לינולנית" ומסומנת "אלא". תוספי אומגה 3 נקשרים אל שמן דגים בתודעה הציבורית כי שמן דגים מכיל שתי חומצות שומן חיוניות נפותות מסוג "אומגה 3" – EPA&DHA.

 

אומגה 3 צמחי מצוי בסוגי עלים ירוקים שונים, מרווה, אגוזי מלך ועוד. אומגה 3 צמחי מומרת לדגים אשר ממירים אותה לחומצות שומן אשר מצוינות על גבי תוספי אומגה 3 שעל מדפי תוספי מזון בחנויות טבע.

 

 

דוגמה מוכרת של תוסף אומגה 3 צמחי היא שמן פשתן אשר נחשב למקור נפוץ של לחומצת שומן אלפא לינולנית - .ALA.

 

תזונה עשירה בדגים או שמן דגים יכולה לספק את שתי חומצות השומן הדגיות, אם כי חומצת שומן אלפא לינולנית תתקבל בצריכת אומגה 3 צמחי בלבד ממקורות תזונה שהוזכרו.

 

תזונה עשירה בחומצות אומגה 3 צמחי תביא להמרתן אל אומגה 3 דגים אך לא להיפך! תוסף אומגה 3 שמן דגים אשר אינו מכיל אומגה 3 צמחי לא יספק לגוף חומצת שומן אלפא לינולנית (אומגה 3 צמחי).

 

תוסף אומגה 3 יכול למלא חוסר תזונה אצל אנשים אשר אינם בעלי תזונה עשירה בחומצות אומגה 3. לעומת זאת, אנשי מקצוע אשר מצדדים בקבלת ערכי תזונה מתוך המזון יאמרו כי יש לצרוך מקורות אומגה 3 בחי ובצומח וכך להגיע לאיזון של אונגה 3 ל 6 בגופנו.

מואיז אלוש
יזם בתחום תוספי מזון ותזונה. משווק אומגה 3 צמחי שמן המרווה כמקור אלטרנטיבי לשמן דגים או שמן פשתן.מפיץ אומגה 3 לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.
אומגה 3 שמן המרווה
הנביאים 29
0772080501
טיפולים - נטורופתיה
תאריך: 2/5/2011
תגיות:   תוספי מזון    תזונה    אומגה 3    תוסף אומגה 3   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום טיפולים - נטורופתיה

האם אומגה 3 הוא תוסף מזון ? / מואיז אלוש
אנשי מקצוע בתחום הבריאות לא תמיד תמימי דעים בעניינם של תוספי מזון אומגה 3. יש שיטענו כי אומגה 3 מתקבל באמצעות תזונה נכונה, אך האם תזונה מערבית אכן מכילה אומגה 3 דיי הצורך ?
מה נאכל לארוחת הבוקר? / עדנה שלום
בגלל החומציות. קיווי יתרונו בכך שמכיל ויטמין C יותר מאשר בתפוז. הפירות והירקות שנאכל יהיו בשלים. אם ממש רעבים ורוצים לאכול לחם- נאכל לחם חצי שעה אחרי אכילת הפירות. שיהיה בתיאבון ובריאות.
מחלות אוטואימוניות / עדנה שלום
נים לחלות בסרטן לסוגיו השונים. * חשיפה לאור השמש או מזון (ויטמין D) מצמצמת סיכונים לחלות בסרטן המעי הגס. * פלובונואידים מצמצמים את הסיכון לחלות באירוע מוחי. בהצלחה והרבה בריאות לכולנו, אמן!!!
שיבולת שועל / עדנה שלום
מהי השיבולת שועל שכולנו מדברים עליה כל הזמן? קצת על הסגולות שלה ועל הטבע שמביא לנו הכל מכל. צמח לשימוש יומיומי, מזין ועשיר בויטמינים ומינרלים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים