מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

שילוח בינלאומי

שילוח בינלאומי: ידע, ניסיון, שלווה

/ אביב יועצים

שילוח בינלאומי: ידע, ניסיון, שלווה

 

כל בעל עסק בינלאומי יודע שאחד הגורמים המובילים להצלחתו של העסק הוא לדעת שהסחורה נמצאת בידיים טובות בשעה שהיא עוברת ממדינה למדינה. גורם זה הוא שמאפשר לך, בעל העסק, לישון בלילה בשקט ולנתב את מיטב האנרגיות, המחשבות והתעוזה שלל למינוף העסק.  החשיבות הרבה של שילוח בינלאומי אינה נובעת מהצורך בשקט הנפשי שלך-  בעל העסק המבקש שירותים אלו, אלא גם מהידע הנרחב הדרוש בתחום.

תחום השילוח הבינלאומי הוא תחום שעיקרו לא רק ברגולציות ותקנות של מדינה אחת אלא בחוקים ונהלים גם של המדינה השנייה עמה אתה סוחר. כידוע לעיתים אין מדובר רק במסחר בין שתי מדינות בלבד אלא למסחר בין שתי מדינות במקביל.

קחו למשל את התקנות של האיחוד האירופי שפורסמו לאחרונה המחייבים יבואני סחורה ממדינות אירופיות להגיש טפסים אודות הכבודה עוד בטרם מעמיסים אותה על אמצעי השיגור. תקנות אלו הן תקנות חדשות שהחלו להיות מסוימות בינואר השנה, והן מצריכות יותר זהירות ויותר דייקנות מצד היבואן.

כאשר יש כל כך הרבה דאגות שנחות על כתפיו של היבואן, מן ההכרח שתעמוד לצידו חברה של שילוח בינלאומי אשר יודעת את העבודה מ-א' ועד ת' ולא עושה טעיות או "פשלות" שאחר כך היבואן עלול לשלם עליהן מחיר כבד. הרי כל בעל עסק שהוא גם יבואן יודע מה המחיר של סחורה שמתעכבת במכס, הן מבחינת רשויות המכס והן מבחינת הלקוחות הנרגזים שאינם מקבלים את הסחורה המובטחת בזמן.

בנוסף, לעיתים מילוי טפסים כאלו או אחרים של רשויות המכס הזרות מצריכות שיתוף פעולה מצד נציג החברה של שילוח בינלאומי למשל שטרי מטען כאשר משנים את שם מקבל הסחורה ועוד מקרים דומים. במצבים כאלו יש צורך בשיתוף פעולה רצון טוב ואמון בינך לבין החברה של שילוח בינלאומי.

תאר לעצמך, שסחורה ששווייה אלפי דולרים מעוכבת ימים על גבי ימים במכס בגלל שטות בירוקרטית שניתן היה לתקן אותה בקלות עם קצת ידע וניסיון? לא אחת יבואנים ויצואנים נתקלים בסיטואציות אבסורדיות כאלו, שהיו יכולות להיפטר בקלות אם רק היה עומד מולם איש עם ניסיון וידע מהתחום של שילוח בינלאומי.

פרט לכך שנציגי חברת שילוח בינלאומי צריכים להיות בקיאים בבירוקרטיה הן של ישראל והן של הגופים הזרים השונים, עליהם גם לייעץ לך בכל הקשור באריזת הכבודה, העלתה על המשאיות והעברת לאמצעי השיגור הסופיים (אמצעים אווירים או ימיים או יבשתיים). שלב זה אולי נשמע שלב פשוט שכל אחד יכול לבצע בלי יותר מחשבה, אך אין זה כך כלל וכלל. אריזת הכבודה בצורה נכונה ולפי פרוטוקולים היא חשובה מאין כמוה, שאם לא כן הסחורה עלולה להגיע פגומה או הרוסה ליעדה, ואז אתה בעל העסק תפסיד הרבה כסף. כל מי שבקיא בתחום של שילוח בינלאומי יודע שיש צורה מיוחדת לארוז סוגים שונים של סחורה- רהיטים נארזים אחרת מתרופות, וחפצים שבירים נארזים אחרת ממוצרים העשויים עץ או פלסטיק. שלא לדבר על כך שסחורה כמו תרופות או איפור או מזון צריכה להיות ארוזה ומאוחסנת באופן שיבטיח את טריות המוצרים.

שוב ושוב אנו חוזרים על המשפט, כי טעות זו או אחרת עלולה לעלות לך כסף זמן ואנרגיות יקרים... אך, לצערנו,  זוהי המציאות בתחום של שילוח בינלאומי. לכן החשיבות בבחירת חברה עם ניסיון וותק ורצוי גם המלצות כאשר באים להעביר סחורה ממקום למקום.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - יבוא - יצוא
תאריך: 10/5/2011
תגיות:   שילוח בינלאומי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - יבוא - יצוא

שליחויות זה הפטנט המוביל / gidi didi
בעולם העסקי השימוש באפשרויות של שליחויות גבוה מאוד. זאת על מנת לוודא שהמשלוח אכן הגיע ליעדו. אתה יכול ליצור קשר עם איש קשר בכל רגע נתון והחבילה שלך אינה נאבדת כמו שעלול לקרות בשירות דואר.
שילוח בינלאומי לעומת הובלה מקומית: ההבדלים / אביב יועצים
חברות העוסקות בהובלות מקומיות הן פעמים רבות חברות קטנות, אשר מעסיקות רק כמה מובילים בודדים ומספר קטן של כלי רכב להובלה. חברות שילוח בינלאומי זה סיפור אחר לגמרי.
שילוח בינלאומי: מה צריך לדעת כדי לבחור נכון / אביב יועצים
האם אתם מעוניינים בשליחת פריטים שונים אל מעבר לים, או במעבר דירה לארץ אחרת? אם התשובה שלכם היא כן, בוודאי התחלתם כבר לחפש אחר חברת שילוח בינלאומי. אבל איך מוצאים?
רילוקיישן: כיצד לבחור חברה טובה / אביב יועצים
רילוקיישן הנה פעילות מסובכת אך נפוצה ביותר בקרב בני האדם מזה זמן רב. לעיתים נדמה כי רילוקיישן הנה משימה ארוכה, קשה ומייאשת עבור אנשים רבים.
רילוקיישן: תשובות לכמה שאלות נפוצות / אביב יועצים
הנה כמה תשובות לשאלות נפוצות שעולות כאשר מדברים על רילוקיישן, שיכולות לעזור לנו לבצע את התהליך בצורה הטובה והפשוטה ביותר.
הובלה ימית: כמה זה עולה? / אביב יועצים
מעבר לשיטת התמחור, באילו עוד גורמים יש להתחשב כדי לדעת מה צפוי להיות המחיר של הובלה ימית? איך נקבע המחיר של ההובלה?
הובלה ימית: מה כדאי להוביל דרך הים? / אביב יועצים
אם אתם מתכננים מעבר לחו"ל, של הדירה או של העסק שלכם, או אם בכוונתכם להעביר משלוח ליעד מסויים בחו"ל, כדאי שתשקלו הובלה ימית על פני אפשרויות הובלה אחרות כגון הובלה אווירית.
שילוח בינלאומי: ידע, ניסיון, שלווה / אביב יועצים
החשיבות הרבה של שילוח בינלאומי אינה נובעת מהצורך בשקט הנפשי שלך- בעל העסק המבקש שירותים אלו, אלא גם מהידע הנרחב הדרוש בתחום.
שילוח בינלאומי: להיות בכל מקום / אביב יועצים
כמה שנים החברה של שילוח בינלאומי פועלת? מי הם לקוחותיה? האם יש לה המלצות? שלוש שאלות קטנות שתשובה חיובית עליהן תוכל לחסוך ממך הרבה עוגמת נפש בהמשך.
הובלה ימית ופשיעה בינלאומית / אביב יועצים
הובלה ימית משמשת כמה וכמה תחומי פשיעה שונים. לצד ההובלות החוקיות שנעשות באמצעות ספינות ישנם גם הרבה מטענים לא חוקיים שמובלים על פני הים ממקום למקום.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים