מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

גיל המעבר

שינויים הורמונאליים בגיל המעבר אצל נשים גורמים לשינוי בחשיבה

/ Site4site website
שינויים הורמונאליים בגיל המעבר אצל נשים גורמים לשינוי בחשיבה
לאורך רוב התקופות בהיסטוריה נשים לא הגיעו לגיל המעבר, תוחלת החיים הייתה קצרה יותר. היום תוחלת החיים הממוצעת לנשים  עומדת על יותר מ-80 שנים. הגיוני לצפות שנשים תחיינה למעלה מ- 30 שנים לאחר גיל המעבר, שנים שבהן הנשים תוססות, דעתניות, חדות מחשבה, ובדרך – כלל בעלות מקצוע והכנסה. נשים רבות כיום חשות שבשלב גיל המעבר ולאחריו חייהן השתפרו מבחינות רבות ובכלל זה חיי המשפחה ותחומי העניין. 
אם בעבר הלא רחוק היה גיל המעבר נקרא "גיל הבלות" שמבשר את "תחילת הסוף" היום מבינות וחשות נשים רבות שמגיל המעבר ואילך חייהן הפכו מעניינים יותר, מספקים יותר ובגיל הזה יש תבונה רבה יותר. כל התובנות הללו הן תולדה של השינויים ההורמונאליים אותם עוברות הנשים. שינויים אלו גורמים לשינוי עמוק בתודעה ובחשיבה. אם פעם הקדשנו את כל חיינו לאחרים היום אנחנו מתחילות להבין שתשוקות ודחפים יצירתיים שהיו קיימים כל העת בתוכנו והודחקו חייבים לבוא לידי ביטוי. הביולוגיה הנשית גורמת לאשה לשמור על הקן כל עוד ילדיה קטנים, להבליג, לשמר ופעמים רבות לוותר על שאיפותיה וצרכיה למען אחרים. נשים נותנות קדימויות לצרכי הילדים, לצרכי הבעל ומדחיקות למען שלום בית.  בסביבות גיל המעבר מתחולל קונפליקט. מצד אחד גופינו זועק  שינוי ומצד שני חלקנו נאחזות בקיים ובמוכר. תהליך השינוי יכול להצליח אם נפעל במקביל ונקבל על עצמנו אחריות מלאה לחלקנו בבעיות שבחיינו ומצד שני עלינו להיות נכונות להרגיש כאב על אובדן החלקים בחיינו שאותם אנחנו נוטשות כמו איך היו חיינו יכולים להיות שונים "אילו רק".
המוח הנשי מתחיל לעבור שינוי ממשי בתקופה של קדם גיל המעבר. שינוי זה מהווה חלון הזדמנויות עבור הנשים לשנות את חייהן, להביע את עצמן בצורה ברורה ובקול רם, לא לפחוד לכעוס  ולצאת לדרך חדשה מאתגרת ומרתקת. פעמים רבות השינוי המיוחל קורה לאחר תקופה של סערה שאם תשכיל האשה לעבור אותה לערוך "נקיון" אמיתי לרגשותיה, להתאים את אורח חייה לרצונותיה, לשפר את תזונתה היא תוכל לחוות פריחה, וכישרונות חבויים יבואו לידי ביטוי או אז יכולה האשה להגיע להגשמה ולסיפוק מרביים.
 
Site4site website
Site4Site.co.il - סייט4סייט - בניית אתרי אינטרנט
Site4Site.co.il - סייט4סייט - בניית אתרי אינטרנט
Site4Site
Site4Site.co.il - סייט4סייט - בניית אתרי אינטרנט
כל הערים
בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב
תאריך: 13/7/2010
תגיות:   עמליה פישר    נשים    בריאות    תזונה נבונה    אימון אישי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בריאות ורפואה - בריאות גיל הזהב

תרומתן של מטפלות סיעודיות / רות אטיאס
חשוב שתהיה כימיה טובה בין המטופל ובני משפחתו לבין המטפלת. דבר המקנה אווירה נינוחה ויעילות בטיפול, המאפשרים למטופל לקבל את הטיפול המקצועי ביותר אשר יכול לעיתים לשפר את המצב.
מהו טיפול סיעודי? / רות אטיאס
טיפול סיעודי מקל מאוד על החולה, הטיפול מאפשר לו להימנע מהצורך להכריע החלטות מקצועיות ולבצע פעולות פשוטות והכרחיות.
כדאי שיהיה לך ביטוח סיעודי / רות אטיאס
מהו ביטוח סיעודי ? ביטוח סיעודי הוא ביטוח אשר מונפק ונמכר ע"י חברות ביטוח פרטיות באמצעות פוליסת ביטוח שבה מפורטים התנאים של הביטוח לרבות מה הביטוח מכסה וכמה כסף ישולם.
איך לבחור בית אבות? / רות אטיאס
ההחלטה לעבור לבית אבות או דיור מוגן הינה החלטה מכרעת גם לאדם המבוגר וגם לבני משפחתו.השירותים הניתנים בבית האבות תלויים בסוג בית האבות הנבחר, בהתאם למצבו הרפואי, הנפשי והכלכלי של האדם המבוגר.
שינויים הורמונאליים בגיל המעבר אצל נשים גורמים לשינוי בחשיבה / Site4site website
לאורך רוב התקופות בהיסטוריה נשים לא הגיעו לגיל המעבר, תוחלת החיים הייתה קצרה יותר. היום תוחלת החיים הממוצעת לנשים עומדת על יותר מ-80 שנים. הגיוני לצפות שנשים תחיינה למעלה מ- 30 שנים לאחר גיל המעבר, ש
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים