מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הובלה ימית - מה להוביל

הובלה ימית: מה כדאי להוביל דרך הים?

/ אביב יועצים

הובלה ימית: מה כדאי להוביל דרך הים?

 

אם אתם מתכננים מעבר לחו"ל, של הדירה או של העסק שלכם, או אם בכוונתכם להעביר משלוח ליעד מסויים בחו"ל, כדאי שתשקלו הובלה ימית על פני אפשרויות הובלה אחרות כגון הובלה אווירית, בין אם באמצעות חברות קרגו או באמצעות טיסה רגילה. הסיבה לכך היא פשוטה: מדובר בשיטת הובלה זולה יותר, וזאת מפאת משך הזמן הארוך יותר שלוקח, באופן טבעי, להגיע ממקום למקום דרך הים מאשר בטיסה. ראוי לציין, אם כן, כי במידה ויש לכם מטען שצריך להגיע לחו"ל, ואתם רוצים להעביר אותו ע"י הובלה ימית, מומלץ מאוד לתכנן זאת מראש ולארגן את ההובלה מספיק זמן לפני התאריך שבו הוא אמור להיות ביעד המבוקש.

דברים נוספים שצריכים להילקח בחשבון בטרם אתם מחליטים על סוג ההובלה המועדף למטען שלכם כוללים גורמים כמו סוג המטען, משקלו, נפחו ועוד. גורמים אלה ואחרים משפיעים באופן ישיר על מחיר ההובלה. רצוי מאוד לייחס חשיבות גם למרחק מנקודת המוצא אל היעד וגם ליעד עצמו, שכן לא כל מדינה מאפשרת הובלה ימית מהירה, ולמדינות מסויימות עשוי להיות קשה יותר להגיע דרך הים. מה גם שלמדינות לא מעטות באירופה אין מגע עם הים. עובדה זו עשויה להוות שיקול מכריע בהחלטה האם להעדיף הובלה ימית או לא, שכן מחיר ההובלה אל הנמל עשוי להיות זול אמנם, אך מחיר ההובלה היבשתית מן הנמל אל שטח המדינה הרצויה עשוי להכפיל את המחיר ואף יותר מכך.

אז דיברנו על סוג המטען. השאלה המרכזית שאנו צריכים לשאול את עצמנו היא מהו הדבר אותו אנו רוצים להעביר לחו"ל. במידה ומדובר באובייקטים דוממים כדאי לשקול את האפשרות של הובלה ימית על פני הובלה אווירית. לעומת זאת, כאשר אנו מדברים, למשל, על מזון, רצוי לשקול אופציות אחרות. כמובן שגם זה תלוי במידה רבה בסוג המזון, אך על פי רוב, ההעדפה לגבי מזון היא להעביר אותו בהטסה ולא בהפלגה. הובלה ימית אורכת יותר זמן והיא תלויה, כמובן, בגורמי טבע שאינם בשליטתינו ומשפיעים על מצב הים. לפיכך, עלולים להיווצר עיכובים שיפגמו במזון. כמו כן, כשמדובר בהעברה של בעלי חיים מן הראוי שיישקלו אופציות אחרות על פני הובלה ימית, גם כאשר המרחק קצר.

על אף גורמים שונים שצויינו למעלה ומהווים חסרונות, הובלה ימית היא עדיין שיטת הובלה בעלת יתרונות מרובים והיא נמצאת בשימוש על ידי חברות מסחריות בינלאומיות רבות מאוד. מדובר בשיטת הובלה איכותית, שניתן להעביר בה כמעט כל סוג סחורה, גם כזו שצריכה תנאים מיוחדים כמו קירור או אבטחה. מעבר לכך, אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של הובלה ימית הוא החיסכון העצום בדלק, הנובע מן האפשרות להעמיס מטען רב יותר על ספינה מאשר על מטוס.

בכל מקרה, אם אתם מתכננים העברה לחו"ל של מטען מסויים, חשוב מאוד להתייחס לכל הגורמים שצויינו כאן כשיקולים בהחלטה האם להעדף הובלה ימית או אווירית, וכמו כן לבצע מחקר מקיף של חברות הובלה ימית ואווירית שונות, לברר את העלויות שהן מציעות, ולהחליט בהתאם לכל הגורמים המשוקללים, על מנת שלא להוציא כסף מיותר או להסתכן בגרימת נזק למטען שלכם.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - יבוא - יצוא
תאריך: 12/5/2011
תגיות:   הובלה ימית    שילוח בינלאומי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - יבוא - יצוא

שליחויות זה הפטנט המוביל / gidi didi
בעולם העסקי השימוש באפשרויות של שליחויות גבוה מאוד. זאת על מנת לוודא שהמשלוח אכן הגיע ליעדו. אתה יכול ליצור קשר עם איש קשר בכל רגע נתון והחבילה שלך אינה נאבדת כמו שעלול לקרות בשירות דואר.
שילוח בינלאומי לעומת הובלה מקומית: ההבדלים / אביב יועצים
חברות העוסקות בהובלות מקומיות הן פעמים רבות חברות קטנות, אשר מעסיקות רק כמה מובילים בודדים ומספר קטן של כלי רכב להובלה. חברות שילוח בינלאומי זה סיפור אחר לגמרי.
שילוח בינלאומי: מה צריך לדעת כדי לבחור נכון / אביב יועצים
האם אתם מעוניינים בשליחת פריטים שונים אל מעבר לים, או במעבר דירה לארץ אחרת? אם התשובה שלכם היא כן, בוודאי התחלתם כבר לחפש אחר חברת שילוח בינלאומי. אבל איך מוצאים?
רילוקיישן: כיצד לבחור חברה טובה / אביב יועצים
רילוקיישן הנה פעילות מסובכת אך נפוצה ביותר בקרב בני האדם מזה זמן רב. לעיתים נדמה כי רילוקיישן הנה משימה ארוכה, קשה ומייאשת עבור אנשים רבים.
רילוקיישן: תשובות לכמה שאלות נפוצות / אביב יועצים
הנה כמה תשובות לשאלות נפוצות שעולות כאשר מדברים על רילוקיישן, שיכולות לעזור לנו לבצע את התהליך בצורה הטובה והפשוטה ביותר.
הובלה ימית: כמה זה עולה? / אביב יועצים
מעבר לשיטת התמחור, באילו עוד גורמים יש להתחשב כדי לדעת מה צפוי להיות המחיר של הובלה ימית? איך נקבע המחיר של ההובלה?
הובלה ימית: מה כדאי להוביל דרך הים? / אביב יועצים
אם אתם מתכננים מעבר לחו"ל, של הדירה או של העסק שלכם, או אם בכוונתכם להעביר משלוח ליעד מסויים בחו"ל, כדאי שתשקלו הובלה ימית על פני אפשרויות הובלה אחרות כגון הובלה אווירית.
שילוח בינלאומי: ידע, ניסיון, שלווה / אביב יועצים
החשיבות הרבה של שילוח בינלאומי אינה נובעת מהצורך בשקט הנפשי שלך- בעל העסק המבקש שירותים אלו, אלא גם מהידע הנרחב הדרוש בתחום.
שילוח בינלאומי: להיות בכל מקום / אביב יועצים
כמה שנים החברה של שילוח בינלאומי פועלת? מי הם לקוחותיה? האם יש לה המלצות? שלוש שאלות קטנות שתשובה חיובית עליהן תוכל לחסוך ממך הרבה עוגמת נפש בהמשך.
הובלה ימית ופשיעה בינלאומית / אביב יועצים
הובלה ימית משמשת כמה וכמה תחומי פשיעה שונים. לצד ההובלות החוקיות שנעשות באמצעות ספינות ישנם גם הרבה מטענים לא חוקיים שמובלים על פני הים ממקום למקום.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים