מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

חוזה קנית דירה

חוזה קנית דירה

/ ירון כהן

חוזה קניית דירה

עומדים בפני חתימה על חוזה קניית דירה ? יש בדרך כמה נקודות שאתם חייבים להיות מודעים אליהן, וסעיפים הנדרשים להופיע בו. שימו לב, כי חוזה קניית דירה הוא הצעד הסופי לפני השלמת עסקת רכישת הנכס החדש שלכם, והיות ואתם עומדים להשקיע בו את מיטב כספכם, הרי שבוודאי תרצו לעשות הכול על מנת לוודא את זכויותיהם, ולדעת כי תהיו מוגנים באופן מלא. כך לדוגמא, בעת קניית דירה יד שנייה חשוב להקפיד על מצב הדירה שתימסר לידיכם (מה לוקח איתו המוכר ומה הוא משאיר), בעוד בעת רכישת דירה מקבלן נדרש להקפיד על היותה של הדירה מוכנה למגורים, על חיבור הדירה לכל התשתיות הנדרשות ועל סיום בניית החניה.

טרם החתימה על חוזה קניית דירה בעת קניית דירה יד שניה, חשוב במיוחד לבדוק את מעמדה המשפטי, ועליכם לשים דגש רב על כך. האם קיימים על הדירה שעבודים או עיקולים, האם קיימת משכנתא על הדירה כך שהיא משועבדת לבנק, ואם כן – כיצד מתכוון בעל הנכס לטפל בבעיה הזו ? את כל הבדיקות האלה תוכלו לבצע בעצמכם או לבקש מעורך הדין שלכם לעשות כן, אולם בכל מקרה – אין לוותר על הבדיקה למול לשכת המקרקעין ואין לסמוך על כך ש"יהיה בסדר" – שהכל יהיה מעוגן בחוזה דירה שלכם.

ככל בעסקאות נדל"ן הכול מתבצע על ידי חוזים כתובים וחתומים על ידי עורך דין מקרקעין. גם בזמן קניית דירה מקבלן, זאת אומרת דירה חדשה שנבנתה עכשיו, יש לקבל שירות מקצועי מעורך דין ולא לסמוך על החוזים הסטנדרטים של הקבלנים שבעבר אך גם כיום הפלו לרעה את הרוכשים בסעיפים שונים הנוגעים למימון ולהתחייבות של הקבלן כלפי הרוכשים. אחד הדברים החשובים ביותר הוא האם לקבלן יש ערבות בנקאית מלאה. במצב חמור שהקבלן או החברה הקבלנית נכנסת להליך של פשיטת, רוכשי הדירות שכבר שילמו על הדירות מוצאים עצמם בלי כלום – ראה מקרה חפציבה. כאשר יש ערבות בנקאית לקבלן, הרוכשים יכולים להרגיש בטוחים הרבה יותר.

כאמור, דירות לקניה בתל אביב או מקבלן אינו משנות את העובדה שחובה לקבל ייעוץ וליווי מקצועי מעורך דין מקרקעין לעסקות הנדל"ן ולא לסמוך על חברים\קרובי משפחה "שמבינים" בנדל"ן.

ירון כהן
ירון
ירון
iinternet
תל אביב
מימון וכספים - נדלן
תאריך: 17/6/2011
תגיות:   נדלן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - נדלן

בתים למכירה במודיעין / לילך כהן
בית צמוד קרקע, עם גינה פרטית שבה הכלב או החתול יתרוצצו בחופשיות, הוא החלום של ישראלים רבים. אז איך מוצאים בתים למכירה במודיעין ומה צריך לבדוק? התשובות במאמר הבא.
משרדים להשכרה במודיעין / לילך כהן
אם אתם עצמאיים שעובדים מהבית ורוצים כבר לצאת למשרד משלכם, משרדים להשכרה במודיעין היא אופציה טובה עבורכם. אז מה חשוב לדעת לפני ששוכרים משרד ומתי נכון לעשות את המעבר הזה? כל התשובות כאן.
נכסים למכירה במודיעין / לילך כהן
כסים למכירה, צריך לשים לב לכמה דברים משמעותיים, שיכולים לעשות את ההבדל בין עסקה טובה לעסקה גרועה שרק תגרום לכם צרות. אז מה צריך לבדוק כשמחפשים נכסים למכירה במודיעין? המאמר הבא ייתן לכם את כל התשובות.
קניית דירה במודיעין / לילך כהן
המשפחה מתרחבת, ואתם חושבים על קניית דירה במודיעין, שתענה על המציאות החדשה שתהיה מנת חלקכם בעוד מספר חודשים. אז מה חשוב לבדוק לפני שקונים דירה חדשה? התשובות נמצאות במאמר שלפניכם.
מיסוי מקרקעין מס רכישה / LoadSEO SEO
שירות מיסוי מקרקעין מס רכישה במשרד עורך דין מקרקעין רות אלדן אנו מומחים בנושא חוק מיסוי מקרקעין. הידעת? ההיערכות שלכם למיסוי לא פחות חשובה מהתשלומים עצמם
חוזה קנית דירה / ירון כהן
עומדים בפני חתימה על חוזה קניית דירה ? יש בדרך כמה נקודות שאתם חייבים להיות מודעים אליהן, וסעיפים הנדרשים להופיע בו
עורך דין מקרקעין / ירון כהן
עורך דין מקרקעין הוא האחראי על הצד המשפטי של העסקה, רכישה או מכירה של מקרקעין, כך הוא גורם הכרחי סיוע הנדל"ן.
השקעות נדל"ן בארה"ב, התפתחות, שינויים ותחזיות להמשך. / נמרוד הורביץ
ולט מביניהם הוא העובדה כי בשוק האמריקאי אין נזילות, משמאות הדבר היא כי לאחר שנים שבהן הכסף האמריקאי הפך אווירי בעקבות גלגלו באשראי, כעת יש מחסור בכסף מזומן, דבר המשפיע יותר מכל על השקעות נדל"ן בארה"ב.
חיפוש דירה לקנייה / עו"ד אורי בר
מלאכת חיפוש דירה לקנייה הינה ארוכה ומפרכת. לרוב, כאשר אנו מתחילים בחיפוש אחר דירה לקנייה, אנו נראה דירות שונות, באזורים שונים ובמחירים שונים להן ייחלנו בתחילת דרכנו. לטעמנו ישנם מספר שלבים בחיפוש
טיפים למכירת דירה / עו"ד אורי בר
רובנו אם לא כולנו, מעוניינים לדעת כיצד להעלות את ערך הדירה במכירתה. לא פעם נשאלתי על ידי לקוחותיי, מוכרי דירות, למה הצעות המחיר שהן מקבלים על דירתם המפורסמת למכירה, לא תואמות את מחיר הדירה המבוקש על
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים