מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בית אבות שכנים

בית אבות: השכנים טובים בעיני

/ אביב יועצים

בית אבות: השכנים טובים בעיני

 

זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב עבור כולנו בסוף שלו.

אותו קרוב יקר החליט שהגיע הזמן לעבור אל בית אבות. כמי שחי כל חייו במרכז הארץ הוא חיפש בית אבות במרכז כדי שהוא יוכל להישאר בסביבה המוכרת לו ולהמשיך לבקר במקומות האהובים עליו: בית הקפה שלו, הגן הציבורי האהוב עליו, הגלריות שהוא מכיר וכיוצא בזה. הוא גם רצה להישאר קרוב אל הילדים והנכדים כך שהוא ימשיך לבקר אותם והם אותו. היה לו גם חשוב להישאר קרוב אל כל המכרים והחברים שלו.

הרבה בתי אבות יש במרכז וקרוב משפחתי ביקר ברבים מהם. מאז ומתמיד הוא היה אדם מעשי וכל החלטה שהיה עליו לקבל בחייו התקבלה בשום שכל ומתוך בדיקה מספקת של העבודות והנתונים. אין זה פלא לכן שעד מהרה הוא היה למומחה בענייני בית אבות, שירותי סיעוד ועוד נושאים חשובים שקושרים לגיל הזהב. הוא ידע בדיוק כיצד נמדד בית אבות, מה צריך להיות מוצע בו, כיצד ניתן להשוות את השירותים השונים ולהבין איזו הצעה טובה מרעותה.

קרוב משפחתי בחן לא מעט מקומות. הוא הסתכל על מקומות בעיר ובכפר, הוא בחן חדרי כושר ובריכות שחיה, אולמות אוכל וספריות, חדרי משחקים ודירות מגורים. ככל שעבר הזמן הוא הרגיש יותר ויותר שהכרה חדשה משלטת עליו: הוא בחן דברים חשובים אבל הזניח דברים חשובים עוד יותר.

ההכרה הכתה בו סופית כשהוא בחן בית דיור מוגן אחד אי שם במרכז. לא היה לו ספק: הוא ראה מקומות הרבה יותר איכותיים. הדירות במקום היו מעט קטנות, הלובי היה צנוע וחדר הכושר לא היה קיים, למעשה. הנוף לא היה הכי מעניין ובסביבה לא היו יותר מדי מקומות בילוי ומרכזי תרבות. אבל משהו היה שם שגרם לו להבין שהוא רוצה לעבור לגור שם: השכנים.

הוא פגש לא מעט מהם והרגיש איך נוצר מיד קשר מיוחד איתם. הוא הרגיש מיד שאלה הם האנשים שאיתם הוא רוצה לחיות את חייו. המקום לא היה המקום הכי מוצלח אבל השכנים היו טובים בעיניו. היום הוא כבר גר שם והוא אדם מאושר במיוחד.

אז מה מוסר ההשכל של הסיפור הזה? נדמה לי שהוא ברור לחלוטין. כשבוחרים בית אבות האיכות שלו איננה נמדדת אך ורק באיכות השיש בלובי ובטמפרטורת המים בבריכה. האיכות שלו נמדדת גם, ויש אומרים שרק, באיכותם של השכנים במקום שאיתם עלינו לחיות את חיינו במקום הזה שאנחנו קוראים לו בית.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 2/7/2011
תגיות:   בית אבות    בית הורים    שירותי סיעוד    דיור מוגן   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים