מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מערכת אודיו לבית

מערכת אודיו לכל הבית MULTIROOM

/ צלילים ירוקים
מערכות קולנוע ביתי ואודיו בכל הבית או- איך זה שמגבר אחד לבד יכול?
 
מאת: צלילים ירוקים בע"מ, מערכות אודיו וידאו לבית לגן ולעסק WWW.GREEN-SOUNDS.COM
 
כיום, ניתן ליישם בעלויות נמוכות מערכת קולנוע ומערכת אודיו לכל חדרי הבית (העיקריים) ובתוצאות מרשימות. אין מאמר זה עוסק בתחום בית חכם אלא בפתרון נגיש וכלכלי לכולנו.
העיקרון:
מערכת קולנוע ואודיו כלל ביתית מבוססת על העיקרון הפשוט של ריכוז מול ביזור- כל האלקטרוניקה הבידורית מרוכזת בנקודה אחת (ארון אחד) וממנה אנו שולחים את הוידאו והאודיו לאן שנחפוץ.
אלקטרוניקה בידורית- DVD, CD, ממיר כבלים, נגן MP3, מחשב מדיה, רסיבר...
על מנת לממש את העיקרון יש צורך במכשיר שישמש כמרכזייה. הרסיברים המתקדמים כיום מאפשרים זאת. רוב הרסיברים מהסדרות הגבוהות של החברות המובילות מאפשרים מיתוג אותות וידאו ואודיו ל-2-3 אזורים שונים בו זמנית. זאת אומרת, ניתן לחבר את הרסיבר את כל סוגי המקורות שצוינו ולשמוע ולראות זו זמנית מקורות אחרים ב-3 אזורים שונים בבית!!!
עקרון זה נקרא MULTI-ZONE והאזורים עצמם נקראים MAIN-ZONE,  ZONE-1,  ZONE-2. מגברים המאפשרים חלוקה לאזורים (Zones)  מאפשרים גם את חלוקת המקורות וגם את הגברת הרמקולים הנמצאים באותם מקומות מרוחקים. ניתן לשלב אמצעים נוספים שמרחיבים את המערכת גם ל 5 אזורים ויותר ללא עלויות משמעותיות.
יתרונות מערכת MULTI-ZONE בבית:
ü      חסכון בכסף- אין צורך במספר נגנים, מקורות אודיו ווידאו מגברים ורסיברים.
ü      חסכון במקום- כנ"ל. ניתן להשתמש ב DVD  אחד, ממיר אחד רסיבר אחד וכו'... ולא לפזר מכשירים רבים בכל החדרים.
ü      סדר- כל הדיסקים והקלטות נמצאים במקום אחד.
ü      שליטה- שלט אחד שולט על כל המערכת- אין צורך ב 4-5 שלטים המונחים על שולחן הסלון (פירוט בהמשך על נושא השליטה)
ü      חיבור למחשב הביתי ולאינטרנט (פירוט בהמשך) המחשב הביתי משמש כ SERVER וממנו ניתן לצפות בסרטים, תמונות או לשמוע מוסיקה בכל רחבי הבית. למעשה המחשב הביתי הופך למקור אודיו וידאו כלל ביתי.
ü      אסטטיקה- נגזרת של החיסכון במקום ובשלטים היא האסטטיות שכל כך חשובה לנשים בחיינו. מינימום אלקטרוניקה, שמירה על קווים של ריהוט טבעי וללא שלטים שמסתובבים בבית.
ניתן לסכם את היתרונות ב-2 מילים- נוחות וכלכליות!
 
איך מיישמים את הרעיון?
ראשית יש צורך בביצוע מספר בדיקות כלליות:
ü      הגדרת צרכים פונקציונאליים: באילו אזורים בבית יש צורך בהשמעת אודיו וידאו- סלון, גינה, חדר שינה, מקלחת,  חדר ילדים, פינת משחקים...יש צורך להגדיר היכן דרוש רק אודיו (שמע) והיכן רוצים לממש גם צפייה בטלויזיה ובקולנוע ביתי.
ü      בדיקת היכולת להעביר צנרת בצורה מוסתרת (בקוטר של 2.5 ש"מ לפחות)  וכבלים אל אותם האזורים. יש דרכים רבות לעשות זאת גם בבית שכבר חיים בו, תקרת גבס, קירות גבס, תעלות, דרך הגינה/הגג.
ü      החלטה על מיקום שבו ירוכזו מרכיבי המערכת שממנו ניתן להעביר את הצנרת אל כל חדר.
ü      הגדרת מפרט טכני דרוש- רסיבר שתומך במספר האזורים הנדרש, סוג וכמות רמקולים, סוג כבלים, אילו מקורות אודיו וידאו יחוברו וישתתפו, אילו מסכי טלויזיה או מקרנים יפיקו את הוידאו.
ü      האם יש צורך בשלט אלחוטי העובר גם דרך קירות או שלא?-  RF או IR.
ü      הגדרת מסגרת התקציב.
מתקדמים- ביצוע תוכניות:
על מנת לא לטעות בביצוע רכישת המוצרים ובעיקר בהגדרת הכבלים שיש להעביר ממקום למקום יש צורך בכתיבת ושרטוט תוכנית. אילו כבלים יש להעביר, לאיזה מקום, מה אורכם וסוגם.
תוכנית טובה שעברה מחשבה וביקורת של מספר אנשים תבטיח מינימום טעויות ומימוש קל של בניית המערכת.
רשימת קניות וביצוע הרכישה:
לאחר כתיבת תוכנית והגדרת המפרטים הטכניים ניגש לביצוע רכישת המוצרים. למרות שניתן להשיג דרך האינטרנט מוצרים סבירים במחיר טוב ובתנאי תשלום טובים, מאוד לא מומלץ במימוש מערכת שכזו לרכוש את המוצרים דרך האינטרנט. הסיבות העיקריות לכך:
ü      בביצוע רכישה גדולה ניתן לקבל אצל חברת התקנות מקצועית או אולם תצוגה מחיר טוב יותר מאשר באינטרנט.
ü      תמיכה טכנית, פתרון בעיות, החלפת מוצרים ומרחב רב לניסוי וטעייה ללא סיכון כספי.
ü      האפשרות לליווי צמוד של הפרוייקט מ-א' ועד ת' מהתכנון ועד לביצוע.
ü      האפשרות לשמוע לגעת ולראות את המוצרים. להחליט על בסיס ידיעה.
ביצוע ההתקנה:
מומלץ לפני ביצוע מהלכים בלתי הפיכים כגון קידוח והנחת תשתית לבדוק היטב את התוואי שבו אנו מתכוונים לבצע את ההולכה, ולבדוק גם את תקינות הכבלים שיונחו.
רעיון טוב הוא לבדוק את כלל הרכיבים והחיבורים טרם התקנת הקבע שלהם- למעשה לבצע סימולציה של ההתקנה טרם ההתקנה. פשוט לפנות את הסלון , לפרוס את המרכיבים ולחברם ולראות שלא חסר כלום מבחינת כבלים ואמצעי שליטה.
לאחר ביצוע ההתקנה נשלים את תכנות המערכת- תכנות השלטים, איזה כפתור עושה מה (רסיברים התומכים ב MULTI-ZONE מאפשרים תכנות השלט כך שילמד את כל שאר השלטים של רכיבי המערכת).
תקופת הלימוד:
בסופו של עניין, מתקבלת מערכת נוחה וקלה לשימוש עם כל היתרונות שצוינו לעיל. עם זאת, קיימת תקופת הסתגלות של כשבועיים עד שכל בני הבית מבינים עד כמה הדברים הפכו פשוטים. פרק הזמן הזה חשוב בעיקר על מנת להבין שכעת הכל אפשרי משלט אחד- רק צריך להתרגל ולדעת איך עושים זאת.
 
מאת: צלילים ירוקים בע"מ, מערכות אודיו וידאו לבית לגן ולעסק WWW.GREEN-SOUNDS.COM
 
צלילים ירוקים
צלילים ירוקים משווקת ומתקינה מערכות קולנוע ביתי ומערכות אודיו וידאו לבתים פרטיים, בתי עסק ומוסדות. המוצרים כוללים מגוון רחב של רמקולים...
צלילים ירוקים משווקת ומתקינה מערכות קולנוע ביתי ומערכות אודיו וידאו לבתים פרטיים, בתי עסק ומוסדות. המוצרים כוללים מגוון רחב של רמקולים...
צלילים ירוקים בע"מ
צלילים ירוקים משווקת ומתקינה מערכות קולנוע ביתי ומערכות אודיו וידאו לבתים פרטיים, בתי עסק ומוסדות. המוצרים כוללים מגוון רחב של רמקולים, טלויזיות ומקרנים ומערכות תומכות נוספות. איכות המוצרים, ההתקנה...
היצירה 12
רעננה
0773473367
בנייה ושיפוצים - בית חכם
תאריך: 19/7/2010
תגיות:   קולנוע ביתי    סראונד    מערכות אודיו     סטריאו    רמקולים לגינה    עיצוב פנים    אדריכל    גבס    בית חכם    רמקולים שקועים    רמקולים נגד מים    רמקול סלע    רמקולי סלע    גן    גינה    דק    פרגולה    רמקול שקוע    INWALL SPEAKER    מולטי רום    אודיו וידאו    חשמל חכם    טופ אודיו    הד סינמה.   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בנייה ושיפוצים - בית חכם

מדריך לבחירת מצלמות אבטחה / גנדי מליס
איך לבחור מצלמת אבטחה מתאימה לצרכים שלכם? איך לדעת, שקיבלתם את המצלמה עם מפרט טכני אמיתי שאתם צריכים? במאמר תוכלו לקבל כמה טיפים מאוד חשובים לבחירת מצלמה המתאימה לכם, מיבואן מצלמות אבטחה.
לוחות חשמל / יובל אבל
חשיבות ייצור לוחות החשמל במפעל לייצור לוחות.
חשמל חכם-מושגים / יובל אבל
מושגים בעולם החשמל החכם.
כיצד לנתח הצעת מחיר / יובל אבל
עקב ריבוי הספקים והפתרונות המוצעים ללקוחות, ישנה חשיבות רבה להבנת ההצעות השונות הניתנות ללקוחות. http://www.yasmarthome.com/
מערכת אזעקה פימא האנטר פרו 832/896 / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיהן של מערכות אזעקה פימא האנטר פרו 832 והאנטר פרו 896
גלאי אאוטלוק של חברת מקסימום / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו לקרוא על יתורנותיו הרבים ועל תכונותיו של גלאי אאוטלוק מבית מקסימום.
גלאי קרן / גלאי וילון חיצוני-במה לבחור? / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקבל תשובות ועזרה בבחירת הגלאי הנכון והמתאים למערכת האזעקה שהותקנה בביתך. גלאי קרן או גלאי וילון חיצוני- במה לבחור?
מערכת אזעקה אלחוטית -ויסוניק-פרדוק-ריסקו / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכל לקרוא על יתרונותיה של מערכת האזעקה האלחוטית ועל החברות השנות בינהן : מערכת אזעקה אלחוטית ויסוניק,מערכת אזעקה אלחוטית פרדוקס ומערכת אזעקה אלחוטית ריסקו.
בחירת מערכת אזעקה לבית / דביר מיגון ותקשורת
במאמר זה תוכלו להעיזר בכלים שחברת דביר מיגון ותקשורת נותנת לכם בבחירת מערכת האזעקה המתאימה לכם.
שואב אבק מרכזי / תומר מזרחי
שואב אבק מרכזי הוא תחום שהולך ונהיה נפוץ בישראל על מנת שתדעו קצת יותר על עולם מערכת שאיבה מרכזית החלטנו לרשום לכם 10 דברים שלא ידעתם על שואבי אבק מרכזיים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים