מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מרכזיות טלפון

מרכזיות טלפון: אז והיום

/ אביב יועצים

מרכזיות טלפון: אז והיום

 

מרכזיות טלפון מהדור הראשון, אשר הופעלו בצורה ידנית והיו גדולות ומגושמות, היו מכשירים אשר נועדו לקשר באופן ידני בין קבוצה של טלפונים- זה לזה, או לקישור חיצוני אחר, בתוך אותן מרכזיות או דרך מרכזיות טלפון אחרות. את המרכזיות הללו הפעילה עובדת אשר נקראה מרכזנית, ועבודתה הייתה מלחיצה ביותר ולא פשוטה. מרכזיות טלפון ידניות מסוג זה נעלמו לקראת סוף המאה ה-20, וכיום קיימות בעולם מעט מאוד מרכזיות כאלו, בעיקר בארצות מתפתחות או בעסקים קטנים מאוד.

מרכזיות טלפון אוטומטיות (אלקטרוניות), אשר הומצאו על ידי אלמון סטרווגר בשנת 1888, תפסו בהדרגה את מקומן של מרכזיות טלפו ידניות בחברות הטלפונים הגדולות. בעשורים האחרונים, גם מרכזיות אלו מתחילות להעלם, והן מפנות את מקומן למרכזיות מתוחכמות יותר, ואפילו למחשבים אישיים, אשר מספקים למרכזנית או לעובדי שירות הלקוחות גישה לאינספור אפשרויות ופעולות. בבתי העסק המודרניים, מרכזיות טלפון רבות יכולות לתקשר עם מערכת ניהול קשרי הלקוחות (CRM) של העסק, וכך מגדילות את היעילות של שירות הלקוחות, ולעיתים קרובות אף חוסכות את הצורך במרכזנית.

בעבר, מרכזיות טלפון היו עצומות ומגושמות, ודרשו מהמרכזנית מאמץ גופני לא קטן. כיום, מרכזיות טלפון אשר עובדות ביחד עם מערכות CRM, מעוצבות כפריטים קטנים ודקים, ומאפשרות ניתוב של השיחות בעזרתם כמה הקלקות פשוטות על העכבר. בעבר, מרכזיות טלפון יכלו לקשר רק בין קווי טלפון שונים בתוך המרכזייה, או להשתמש בשירותן של מרכזיות אחרות כדי לנהל שיחות. ואילו היום- מרכזיות קטנות ונוחות יכולות לנהל תקשורת בין טלפונים הנמצאים על פני שטח נרחב. בעבר, היה קשה להתקין מרכזיות טלפון, ועל המרכזניות היה ללמוד את עבודתן באופן מקצועי לאורך זמן רב. כיום, התקנתן של מרכזיות אורכת פחות משעה, והן יכולות לתקשר בקלות עם כל מערכת CRM המותקנת במשרד. בנוסף, עובדי שירות הלקוחות של ימינו יכולים ללמוד תוך כמה שעות כיצד להשתמש במרכזיות הללו, ואין צורך להכשיר מרכזנית במשך חודשים ארוכים.

כיום, מתקיימת בעולם תקשורת בערוצים רבים ולא רק בקווי הטלפון. לכן, מרכזיות טלפון מודרניות יכולות להציע ללקוחותיהן לא רק שיחות טלפון, אלא גם מערכות CRM, צ'אטים, יצירת שיחה חדשה על ידי הקלקת עכבר על מסך המחשב ועוד. בעבר, לא ניתן היה לדעת מי מתקשר אליך. מאוחר יותר הומצאה השיחה המזוהה, אך גם זה לא היה מספיק עבור בתי העסק הגדולים שהחלו להתפתח באמצע המאה ה-20. עד אז, מרבית העסקים היו עסקים מקומיים קטנים, אשר בהם בעלי העסק הכירו באופן אישי את כל לקוחותיהם ואת ספקי הסחורה שלהם. אך כיום, עסקים רבים הם גדולים מאוד ומעסיקים עשרות ואפילו מאות עובדים, וקיים צורך להכיר לעובדים את כל הלקוחות- בצורה המהירה ביותר. לכן, התפתחה השיטה הנקראת CRM (ניהול קשרי לקוחות), ובעקבותיה התפתחו גם מרכזיות טלפון אשר מתקשרות עם אותן מערכות CRM. כעת, כאשר מישהו מתקשר דרך מרכזיות אלו, יכולים המשיבים על השיחה לדעת לא רק מי הוא המתקשר, אלא גם כמה זמן הוא נמצא בחברה, על מה שוחח עם נציגת השירות הקודמת שאיתה דיבר, מה החשיבות שלו עבור החברה ועוד.

מרכזיות טלפון מהדור החדש הביאו עימן שינוי ניכר לעולם התקשורת, ולנו נשאר רק לתהות- מה ימציאו בהמשך?

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
עסקים - תקשורת
תאריך: 24/7/2011
תגיות:   מרכזייה    מרכזיות    מרכזיות טלפון    CRM       


ממומן

מאמרים נוספים בתחום עסקים - תקשורת

מרכזיות: המרכזייה של מחר / אביב יועצים
העולם שלנו מתפתח ומשתכלל בקצב מסחרר. מה העתיד צופן לנו בתחום מרכזיות המחר, וכיצד הן עשויות לשרת אותנו בהפחתת הלחץ בעבודה?
מרכזיות, חוק וסדר / אביב יועצים
מרכזיות. האם אי פעם ניסיתם לדמיין את העולם ללא אותן מכשירי טלפון משוכללים וחכמים? האם אי פעם הערכתם את אותם מכשירים תמימים המייעלים את זמננו בצורה מופלאה, או שאולי אתם מאלו שלוקחים אותן כמובן מאליו?
חיבור בינזוגי ובין גורמים / עוזי פלג
לגורמים אותם הוא רוצה לחבר ביחד, יש להתייחס לעוצמת החיבור לקושי לחבר ולפרק את החיבור, את עמידות החיבור, התנאים המתאימים לחיבור, הכלים והידע הנדרש, המאמץ הפיזי המושקע.ושמירה על שלמות החלקים בעת העבודה.
מרכזיות טלפון בשילוב עם מערכת CRM: שתי דוגמאות / אביב יועצים
דוגמה נפוצה של שילוב בין מרכזיות טלפון למערכת CRM הנה האופציה המוכרת של מענה קולי אינטרקטיבי. בדרך זו, יכולות מרכזיות טלפון לנתב טוב יותר את כל השיחות הנכנסות והיוצאות העוברות דרכן.
מרכזיות טלפון ומערכות CRM: כמו כלים שלובים / אביב יועצים
כאשר משלבים היטב בין מערכת CRM לבין מרכזיות טלפון, השילוב יכול להביא עמו התייעלות עסקית מרשימה, גדולה אפילו יותר מההתייעלות שהתרחשה לאחר התקנת מערכת ה- CRM לראשונה.
מרכזיות טלפון: אז והיום / אביב יועצים
בעבר, מרכזיות טלפון היו עצומות ומגושמות, ודרשו מהמרכזנית מאמץ גופני לא קטן. כיום, מרכזיות טלפון אשר עובדות ביחד עם מערכות CRM, מעוצבות כפריטים קטנים ודקים, ומאפשרות ניתוב של השיחות בעזרתם כמה הקלקות.
מרכזיה: פתרון יעיל וחסכוני / אביב יועצים
כל בעל עסק, חברה או ארגון בוודאי יודע כי התקנת מרכזיה שמנתבת את שיחות הלקוחות היא דרך יעילה וטובה לשמר את לקוחותיו.
מרכזיה: חשיבותה של קריינות / אביב יועצים
בעידן של היום, שבו כל חברת טלמרקטינג חייבת לתחזק מרכזיה אוטומטית, הרושם הראשוני נקבע, למעשה, במידה רבה על ידי הקול המוקלט שנשמע באוזני הלקוחות שמתקשרים.
גישור בין גורמים (אנשים,דעות,אינטרסים) / עוזי פלג
ל מציאת פתרון מוסכם או מקובל או אפשרי, אי מציאת פתרון יוצר מצב של בעיה לא פתורה, בעיה לא פתורה מעצם טבעה מהווה מכשול בדרך בין נקודה א לנקודה ב, בכדי לחבר בין הנקודות נדרש לגשר עליהם כלומר לבנות גשר.,
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים