מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

מתנה לאירוע משפחתי

מתנה לאירוע משפחתי - עץ משפחה

/ אלי גורן

עץ משפחה – הכרת השורשים המשפחתיים

 

תקציר

מתנה איכותית ומפתיעה לאירועים משפחתיים חשובים תהיה תרשים עץ שורשים משפחתי, קרי אילן יוחסין. נסו לדמיין את מבע פניהם של ותיקי המשפחה בקבלם מתנה כזו שבה נראים כל בני המשפחה מספר דורות לאחור ועד לימינו אלה. איזו נוסטלגיה, כמה זיכרונות עצובים וגם שמחים יתעוררו.

 

 

להכיר את המשפחה המורחבת

משפחות רבות בישראל מציגות לראווה היסטוריה ענפה ופעילות מכובדת, כך שאחד הדברים המרתקים ביותר הוא לנסות ולהכיר את המשפחה המורחבת לעומק. לעתים אי אפשר להעלות על הדעת אלו הפתעות מחכות לנו בזמן שאנו מנסים להתחקות אחר השורשים המדהימים של משפחתנו. בין אם מדובר בותיקי יהדות אירופה ובין אם בותיקי יהדות ספרד וצפון אפריקה, חקר עץ משפחה הוא דבר מדהים.

 

מאחר ואנו נתקלים בבני משפחתנו בתדירות קבועה מבלי להקדיש לכך מחשבה מרובה הרי שאנו מקבלים את המשפחה שלנו כמובן מאליו, אך לעתים כדאי להשקיע מעט זמן ומספר מפגשים בכדי להכיר במדויק אנשים שיש להם את הכבוד של בניית המשפחה המורחבת. פועלם של אנשים קרובים וחשובים אלו יכול להיות במקרים מסוימים מרגש ומדהים הרבה יותר מעלילתו של כל ספר הנוגע בנקודות היסטוריות.

 

מתנה מדהימה לאירועים משפחתיים

בחיים הדי שגרתיים שיש כמעט לכל אחד מאיתנו אפשר בקלות לראות כיצד הרכבת עץ משפחה מפואר הוא בהחלט מסע שורשים מרתק שמלמד אותנו הרבה דברים על אנשים חשובים בחיינו אך הוא גם מלמד אותנו משהו על עצמנו ועל הווייתנו כבני אדם. אין ספק כי הכרת המשפחה המורחבת יכולה להיות לא רק יצירת עץ משפחה שאותו ניתן להעניק כמתנה נפלאה אלא קבלת נקודת מבט מיוחדת לחיינו בצורה שלא הכרנו לפני כן.

 

בישראל קיימות מספר חברות המספקות, תמורת תשלום לא גדול, תמונת עץ משפחה מרהיבה ממוסגרת כתמונה או בצורה מבוקשת אחרת. עץ המשפחה יכלול מידע רב כמו שמות, תאריכי ומקומות לידה, תמונות, מסמכים ועוד. ניתן להכין עצי שורשים המתאימים למגוון סוגי ארועים כמו למשל כנס משפחתי גדול בארץ או בחו"ל, יום הולדת, חתונת כסף או זהב, יום נישואין ועוד. ניתן אף לשלב עץ שורשים כחלק מספר משפחתי מפורט. הכנת עץ משפחה מעין זה נעשית לאחר מספר פגישות, ייעוץ בעניין המחקר הגנאולוגי הנדרש וקבלת תמונות ומסמכים.

 

נסו לדמיין את ותיקי המשפחה מקבלים מתנת שורשים מיוחדת שכזאת לרגל אירוע של חתונת זהב או כל אירוע משפחתי מכובד אחר. אין ספק כי כל מי שיחזיק בידיו תמונה איכותית שבה מופיעים כל בני המשפחה כשהם קשורים ביניהם בענפיו של עץ המאחד את כולם, יתרגש מאוד מהמחווה מאחר ומדובר במתנה יוצאת דופן. אין הרבה דברים בחיים שיכולים לרגש אותנו כמו משפחה ולכן מתנה כזו היא בעלת ערך מיוחד במינו.

 

מתחילים בתחקיר מעמיק

המילה תחקיר יכולה להרתיע מספר אנשים, כך שאם מדובר בעבודה מעיקה או במשימה שאין בה שום דבר מהנה הרי שבאמת אף אחד לא ירצה להתחיל לשאול שאלות ולהטריד אנשים בגילאים מתקדמים. אך עריכת תחקיר מעמיק שבסופו ניתן לבנות עץ משפחה אותנטי ומדהים היא כזאת שיכולה לעשות טוב לכל המשפחה. מדובר בתחקיר שנעשה מתוך רצון אמיתי ללמוד והוא יכול גם להראות לבני המשפחה כמה הם חשובים לנו.

 

לפעמים ניתקל ברגשות עמוקים של צער עקב זיכרונות לא נעימים אך בסופו של דבר נגלה עד כמה תרמנו למי שאולי נמנע מלדבר על דברים כואבים שפקדו אותו ועתה מרגיש הרבה יותר טוב כשמישהו מהמשפחה האזין לו. הרכבת עץ משפחה יכולה להביא לתוצאה מדהימה, מוחשית ורגשית כאחד, ולאחר מסע מיוחד ורגשי ניתן לראות איזו תוצאה מכובדת נוצרה ועד כמה אנו באמת מכירים את משפחתנו בצורה רצינית.

 

 

אודות

חברת שורשים מתמחה בכתיבה הפקה והדפסה של ספרים משפחתיים, סיפורי חיים, וספרי ביוגרפיה אישיים. בנוסף אנו מפיקים עץ משפחה המעוצב כתמונת קיר ממוסגרת. אנו מציעים מתנה יוקרתית ומרגשת למשפחה ולאירועים משפחתיים משמעותיים: חתונת זהב, יום נישואין, יום הולדת עגול לסבא וסבתא, בר מצווה / בת מצווה או כנס משפחתי. באתר ניתן למצוא בין השאר דף ברכות לבר מצווה עשיר ברעיונות וברכות מקוריות.

http://www.shorashim-teud.co.il

אלי גורן
מנכ"ל חברת שורשים תעוד משפחתי
מנכ"ל חברת שורשים תעוד משפחתי
שורשים
חברת שורשים מתמחה בכתיבה הפקה והדפסה של ספרים משפחתיים, סיפורי חיים, וספרי ביוגרפיה אישיים. בנוסף אנו מפיקים אילן יוחסין המעוצב כתמונת קיר ממוסגרת. אנו מציעים מתנה יוקרתית ומרגשת למשפחה ולאירועים.
איילת השחר 6/א
הוד השרון
קישור לאתר
בית ומשפחה - אירועים וחתונות
תאריך: 7/8/2011
תגיות:   שורשים    אילן יוחסין    בר מצווה    ברכות לבר מצווה    בת מצווה    דרשה לבר מצווה    עץ משפחה    עץ שורשים    בר מצוה    יום נישואין    ברכה ליום נישואין    בת מצווה רעיונות    מתנה ליום נישואין    רעיונות לבת מצווה    שורשים משפחתיים    עץ החיים    ביוגרפיה    אוטוביוגרפיה    כתיבת ביוגרפיה    בר מצווה רעיונות    בת מצוה    יום נישואים    עץ משפחתי    חיפוש שורשים    סיפור חיים    ספר אישי    רעיונות ליום נישואין   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - אירועים וחתונות

מהלך טקס חינה / רחלי פרץ
טקס חינה מרוקאי - מהי החוויה שנקראת חינה מרוקאית ? זוגות רבים נוהגים לחגוג טקס חינה מסורתי ומתייחסים אליו כאל הפקה לשמה, כזו שכרוכה בארגון רב המשווה לחינה טעם של חוויה בלתי נשכחת.
גני אירועים נכונים וגני אירועים מתאימים / אביב יועצים
אין דבר כזה גני אירועים מושלמים; יש רק גן אירועים שמתאים לכם ולכן הוא מושלם עבורכם. מה שאתם צריכים לחפש זו איננה השלמות; עליכם לחפש את ההתאמה – ההתאמה של המקום עבורכם.
גני אירועים אינם מיועדים רק לחתונות / אביב יועצים
לטובת הקוראים שאולי אינם מודעים לחלוטין לאפשרויות הגלומות בכל מיני גני אירועים אציין להלן עוד כמה דברים שאפשר לעשות שם מלבד חתונות מעוצבות וחד פעמיות (פחות או יותר.)
גני אירועים: פרק חובה בהיסטוריה האישית הישראלית / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים כדי למצוא את אותו גן אירועים אחד ויחיד שיהיה טוב מכל האחרים הפך מזמן לעוד שלב בחייו של כל ישראלי ממוצע: לאחר הצבא והטיול להודו או לדרום אמריקה מגיע גם הרגע הזה.
גני אירועים: שיעור לחיים / אביב יועצים
השיטוט בין גני אירועים שונים כדי למצוא את המקום המתאים והנכון עשוי להיות מסע מפרך ולא תמיד נעים, אני רוצה להזכיר לקורא שהמסע הזה יכול להיות גם חוויה חיובית ובונה אם רק ניגשים אליו מהמקום הנכון.
עוגת דרדסים מבצק סוכר – לשדרג את האירוע לילדים / לילך כהן
הדמויות הכחולות האלו, שליוו אותנו בילדותינו, חוזרות עכשיו בסרט מצויר וזוהי הזדמנות נפלאה לחוות אותן שוב באמצעות עוגת דרדסים מבצק סוכר, או בכל עיר אחרת
עוגת יום הולדת - הפתעה מתוקה מבצק סוכר / לילך כהן
עוגות יום הולדת הפכו להיות תעשייה שלמה, החל מאנשים פרטיים שאופים עוגות נפלאות בביתם, עד לחברות גדולות שזו ההתמחות שלהן. אז איך מוצאים עוגת יום הולדת באיכות טובה? כל הפרטים במאמר הזה.
מועדון בת מצווה: תום עידן התמימות / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה הוא הזדמנות מצוינת בשביל הילדה שלכם לעשות "שואו" על החברים. מועדון לבת מצווה מעניק לילדה הזדמנות להפגין ביופייה באופן שלא נראה בעבר ולהרגיש כמו אישה קטנה.
מועדון בת מצווה וניגוד אינטרסים / אביב יועצים
מועדון לבת מצווה היום צריך לעמוד בשתי משימות שהן לגמרי לא קלות, ולמעשה, הן אפילו די סותרות אחת השנייה. מועדון לבת מצווה היום צריך לרצות גם את קהל המבוגרים וגם את קהל הילדים שנמצאים במקום.
היהלומים טבעת אירוסין מחיר,טבעת יהלום מחיר,טבעות אירוסין מחירים ,מה חנויות תכשיטים לא מספרות לכם ??? / יעקב פוגל
ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה אין מוצר שכל כך קל בו "לעבוד בעיניים" על לקוחות כמו - יהלומים ותכשיטים במדריך זה ריכזתי את רוב הטיפים והטריקים שיעזרו לכם בקנייה
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים