מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

השקעה עקיפה בבורסה

החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה

/ ירון כהן

החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה, אבל לא רק הם אלא גם לך. אי אפשר להתחמק מהבורסה , גם אם אתה חושב שאין לך השקעות בבורסה, תדע שיש לך בצורה עקיפה.

 

אם אתה מחזיק מוצר פיננסי כל שהו - קרן נאמנות, קופת גמל, קרן השתלמות או אפילו ביטוח מנהלים - אתה מושקע בבורסה. כל מוצר פיננסי או פנסיוני מושקע בסופו של דבר בבורסה, זאת אומרת שהנכסים או הרכב ההשקעות בקרן או בקופה מושקעים בבורסה בהתאם לתקנון המוצר עצמו. יכול להיות שיש לך קופת גמל שמשקיעה עד 10% מנכסיה בבורסה או שאתה מחזיק בקרן השתלמות ללא מניות - לא משנה מה הרכב הנכסים, כולם מושקעים בבורסה.

נהוג לערות השוואת קרנות השתלמות בין אותן קרנות השתלמות בנמצאות באותה קטגוריה. הסבר קצר על הקטגוריה - יש מגוון רחב מאוד של קרנות השתלמות, חלקן מושקעות כולן במניות ולחלקן אין בכלל חשיפה למניות לכן לא נכון לערוך השוואה בין קרנות השתלמות שונות עם תמהיל השקעות שונה.

 

על מנת שההשוואה תהיה נכונה ומדויקת עד כמה שאפשר, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל מחולקת לקטגוריות שונות בהתאם למרכיב ההשקעות שלהן - אגרות חוב, מניות, משולב, כאשר גם בתוך כל קטגוריה, יש תת קטגוריה הכי מדויקת לקרן או לקופה, זאת אומרת קטגוריה שמתארת בצורה נכונה מה תמהיל ההשקעות בקרן או בקופה.

כמו בקרנות השתלמות, גם הקטגוריות תקפות לקופות גמל - בואנו לערוך השוואת קופות גמל, ראשית, צריך לבחור את הקופות הגמל מאותה קטגוריה ולנסות להשוואת את התשואות או את דמי הניהול על פני זמן, 3 שנים לפחות. קופת גמל היא מוצר פנסיוני ארוך טווח, שכך לא נכון לבדוק את התשואות על פרק זמן קצר כי אין לזה משמעות רבה.

 

כשאנו רוצים לבחור או לערוך קופות גמל וקרנות השתלמותעלינו לבחון כמה נתונים :

  1. דמי הניהול - מה גובה דמי הניהול שקופת הגמל שלנו גובה? לדמי הניהול יש פרמטר קריטי בהשפעתה על התשואה לאורך עשרות שנים. לפעמים הפרש בדמי ניהול של כמה עשיריות האחוז, השפעתם לאורך שנים מתבטאת בעשרות אלפי ש"ח, תלוי כמובן בהיקף קופת הגמל.
  2. תשואה - תשואה היא הרווחים שמנהל קופת הגמל או קרן ההשתלמות השיג עבורנו בפרק זמן מוגדר. לתשואה יש השפעה גבוה יותר מדמי הניהול על הרווחים שלנו בסוף תקופה או במועד פדיון מאחר ובדרך כלל, השינויים בתשואה או, נכון יותר, בסטיית התקן בתשואה היא הרבה יותר גבוה מדמי הניהול. ממוצע תשואות על פני זמן יכול להיות 4% -8%, כמובן תלוי בנקודת הזמן של המדיה ובתמהיל השקעות של הקופה.

השילוב של שני פרמטרים עיקריים אילו ביחד, יכולה לתת בסיס איתן להשוואת קופות  וקרנות השתלמות. ככל, מומלץ להיעזר במומחים לנושא שיכולים לסייע לך לבחור ולהעביר את הקופה שלך לקופה טובה יותר (שמשלבת דמי ניהול נמוכים עם תשואות גבוהות לאורך זמן). כיום, תהליך העברת קופת גמל או קרן השתלמות מבית השקעות לאחר פשוט ומהיר לביצוע. ברוב המקרים, אם אין בעיות, קופת הגמל עוברת לניהולו של בית השקעות אחר תוך כמה שבועות. כמובן, כלקוח חדש בבית ההשקעות, תוכל ליהנות מדמי ניהול טובים ומשירות משופר.

אחד התחומים שבהם מומלץ לבדוק את בית ההשקעות הוא בתקופת ירידות. תקופת ירידות מאופיינת בלחץ גדול מאוד הן מצד לקוחות והן מצד המתחרים. בתקופה זו, מנהלי בית ההשקעות עומדים בפני לחצים לצמצם את החשיפה המנייתית.

ירון כהן
ירון
ירון
iinternet
תל אביב
מימון וכספים - שוק ההון
תאריך: 16/8/2011
תגיות:   השקעות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום מימון וכספים - שוק ההון

תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני / ירון כהן
תוכניות חיסכון והלוואות – הפכים שמשלימים אחד את השני
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה / ירון כהן
החודשים האחרונים היו קשים למשקיעים בבורסה, אבל לא רק הם אלא גם לך. אי אפשר להתחמק מהבורסה , גם אם אתה חושב שאין לך השקעות בבורסה, תדע שיש לך בצורה עקיפה
הדרכת מסחר באופציות / LoadSEO SEO
הדרכת מסחר באופציות מעו"ף תלמד אותנו איך הופכים מסוחר מתחיל למומחה לאופציות. שימוש בתכנת Options-Expert כדאי שתתחיל להרוויח. מסחר באופציות טומן בחובו הזדמנויות לרווחים גדולים אך גם להפסדים כבדים.
להרוויח ממסחר באופציות / LoadSEO SEO
מכיוון שהצלחת מסחר באופציות תלויה ביכולת הסוחר לזהות את כיווני השוק או לבצע מהלכים התואמים את מגמת השוק - ניתן לגזור מספר פרמטרים להצלחת סוחרי האופציות.
ניהול השקעות באינטרנט / LoadSEO SEO
כאשר הבחירה היא לפנות למומחה לצורך ניהול תיקי השקעות, האינטרנט מהווה כלי עזר למשקיע בכך שהוא פורש באופן נגיש כמויות מידע הנוגעות להשקעותיו ולשוק ההון.
השוואת בתי השקעות / ירון כהן
מהם הפרמטרים בהם נוואה בין בתי ההשקעות בשיראל ומהם ההבדלים בין בתי ההשקעות לבין חברותה ביטוח?
שוק ההון – מסחר בבורסה - סוגי מסחר באופציות מעו"ף / Best Trader
וק ההון – מסחר בבורסה - סוגי אופציות בבורסה לניירות ערך בת"א נסחרות כמה וכמה סוגי אופציות. במאמר זה נעשה מעט סדר בכל הקשור לסוגי האופציות הנסחרות בארץ ובעולם. ונחיב מעט על ההבדלים בין סוגי אופציות.
לימודי שוק ההון עם "תשואות" / אלה קדושי
בימים אלה מביאה רשת מכללות מעוף בשורה חדשה ומרעננת, ומציעה לקהל הרחב מגוון רחב של קורסים בתחום לימודי שוק ההון. הקורסים מיועדים לכל מי שמתעניין בתחום ואינם דורשים ידע מוקדם!
ניתוח טכני לעומת פנדומנטלי / אסף לוי
ניתוח טכני היא אחת משתי שיטות מרכזיות לניתוח של השוק. ניתוח טכני היא שיטה אחת וניתוח פנדומנטלי היא השיטה השניה.
לימוד שוק ההון ככלי להגלת ההון האישי / יוסי רוז
המאמר מסביר את החשיבות של לימוד שוק ההון ומסביר באופן בסיסי את אפשרויות ההשקעה בשוק ההון והיתרונות שלהם
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים