מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

בית אבות סיעודי

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות?

/ gidi didi

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות?


בחירת בתי אבות,  בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו. חשיבות גדולה נמדדת להתאמת בתי אבות או בית אבות סיעודי לקשיש, זהו מקום אשר הוא הולך לבלות בו מספר שנים, לעיתים לא מועט, וחשוב שיתאים במידה המרבית לקשיש. לפניכם מספר נקודות שעל ידן תוכלו לוודא מיהו בית האבות המתאים ביותר ליקיריכם.

מיקום
מיקומם של בתי האבות או בית אבות סיעודי זוהי אחת הנקודות החשובות ביותר. הכרת מקום חדש זוהי מלאכה לא פשוטה, ועוד יותר מכך כאשר מדובר באדם קשיש שזכרונו אינו פעיל כבעבר. רצוי מאוד כי בתי אבות שהנכם ניגשים לבדוק יהיו בעיר מגוריו של הקשיש ואפילו בשכונת מגוריו או בסמוך לה. הכרות מוקדמת עם האזור החדש אליו הוא עובר עשוי לסייע לקשיש בהתאקלמותו במקום ובמגוריו שם לאחר מכן.

חברה
הקשיש העובר לגור בתוך בתי אבות עתיד לבלות את כל זמנו שם, ועם הקשישים האחרים המתגוררים במקום. עליכם לבדוק מיהם האנשים - דיירי בתי אבות אותם הנם בודקים עבור יקיריכם. אופיים, מוצאם, מעמדם החברתי, השקפתם הפוליטית, השתייכותם ורמתם הדתית, ועוד. קשיש אשר התרגל לאורח חיים או לרמת חיים מסוימת, יתקשה להתרגל לחיים עם אנשים שונים ממנו, או עם אנשים העלולים ללגלג או לזלזל באורחות חייו, הרגליו או מוצאו. רצוי גם כי בבית האבות בו הולך הקשיש לגור ישהו קשישים נוספים החולקים איתו אותו מוצא ושפת אם, גם אם הוא מסוגל לתקשר בשפות נוספות.

מגורים
בתי אבות שונים מציעים אפשרויות מגורים שונות, החל מיחידות דיור פרטיות לזוג או לבודד, המכילות סלון, שירותים ואמבטיה צמודים ומטבח נפרד, המיועדים לאנשים הרוצים לנהל את חייהם בפרטיות ובעצמאות אולם זקוקים לחברה או להשגחה רפואית, וכלה בחדרים לזוגות או לבודדים בתוך בית האבות. בדקו מהן האפשרויות המוצעות בכל בתי אבות או בית אבות סיעודי אותם הנכם בודקים. במידה והקשיש המדובר הינו אדם סיעודי, וודאו כי זהו בית אבות סיעודי או לכל הפחות מחזיק מחלקה סיעודית פעילה.

gidi didi
נולדתי לאב תתרן ולאמא חתרנית ,עכשיו אני מטר שמונים
נולדתי לאב תתרן ולאמא חתרנית ,עכשיו אני מטר שמונים
duhv
כפ"ס
בית ומשפחה - גיל הזהב
תאריך: 25/8/2011
תגיות:   בית אבות סיעודי    בתי אבות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום בית ומשפחה - גיל הזהב

מה אתם יודעים על בית אבות סיעודי ובתי אבות? / gidi didi
בחירת בתי אבות, בית אבות סיעודי או מעון הורים עבור קשיש הינה החלטה כבדה ורבת משקל שאנו, כבנים להורים מתבגרים או קשישים נאלצים לקחת במהלך חיינו.
בית אבות בעיר, בית אבות בכפר / אביב יועצים
שיש יתרונות לחיים בעיר ויש יתרונות לחיים בכפר וכל אחד מעדיף לחיות את חייו במקום שמתאים לו יותר מכל. גם כאשר ניגשים לבחור בית אבות ניצבת בפנינו הבחירה בין מקומות הנמצאים בעיר לבין מקומות המוקמים בכפר.
בית אבות: לבחור בשינוי, לשמר את השגרה / אביב יועצים
ההיצע הגדול של בתי אבות הקיימים בשוק מחייב אותנו להגדיר לעצמנו את המאפיינים שישפיעו על ההחלטה שלנו ועל הבחירה שלנו. אחד מהדברים שדורשים הגדרה ברורה הוא אלמנט השינוי.
בית אבות: הטוב ביותר זה לא המתאים ביותר / אביב יועצים
לעיתים המקום הטוב ביותר איננו טוב עבורנו. למעשה עלינו לבחור את המקום שהוא הכי מתאים לנו. הדבר נכון גם כשאנחנו מחפשים בית אבות סיעודי עבור בן משפחה: עלינו למצוא את המקום שכי מתאים עבורו.
בית אבות: השכנים טובים בעיני / אביב יועצים
זוכרים את הסיפור דירה להשכיר של לאה גולדברג? ניתן לומר שמה שקרה לקרוב משפחה שלי לאחרונה דומה מאוד לסיפור הזה. כדאי לכם לשמוע את הסיפור; יש מוסר השכל חשוב בעניין בחירת בית אבות בסוף שלו.
בית אבות במרכז: החיים במרכז העניינים / אביב יועצים
בתי אבות במרכז מציעים לנו מגוון של יתרונות שקשה מאוד לוותר עליהם. מיקום מרכזי פירושו קרבה: קרבה למרכז התרבותי, קרבה למשפחה ועוד.
בית אבות: שיקולים בבחירה / אביב יועצים
כדי להכיר את השיקולים העיקריים שיש להתחשב בהם בתהליך הבחירה של בית אבות אציג בקצרה ארבעה טיפוסים שונים שמסתמכים על שיקולים שונים כאשר הם ניגשים לתהליך זה.
בית אבות: השקעה נבונה / אביב יועצים
בית אבות גם יכול להיות השקעה, דרך לעשיית רווחים, עסק כלכלי בעל סיכויי הצלחה גבוהים.
בית אבות: עסק כלכלי? / אביב יועצים
האם מוסד חשוב ורגיש כמו בית אבות צריך גם הוא להיות תחת שליטתם של כוחות השוק?
בית אבות: הומוגניות ורב תרבותיות / אביב יועצים
מצד אחד ניתן למצוא בית אבות הומוגני שבו כל הדיירים זהים. מצד שני ניתן למצוא בית אבות רב תרבותי או הטרוגני.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים