מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

פיוז'ן

הזמנת סושי: בין טהרנות לפיוז'ן

/ אביב יועצים

הזמנת סושי: בין טהרנות לפיוז'ן

 

אחד מהמאפיינים העיקריים והמהותיים של המאכל היפני המפורסם לסוגיו ולמשפחותיו הוא היכולת שלו להתאים את עצמו לטעמים מקומיים ולמרכיבים שונים. בעוד ביפן יש כללים ברורים כיצד יש להכין ולאכול סושי הרי שעם ההתפשטות של המאכל ברחבי העולם הוא זכה ללבוש מגוון צורות ולהתבסס על מגוון חומרים בהתאם למה שניתן למצוא בארצות היעד. כיום, כאשר אנחנו מבצעים הזמנת סושי בארצנו, אנחנו איננו מקבלים, על פי רוב, מאכל זהה לזה שהיינו מקבלים אם היינו נמצאים בטוקיו. המאכל עבר התאמה לחך המקומי והוא מתבסס על מה שהארץ יכולה להציע ועל החומרים הזמינים לכל מסעדה.

את מנות הסושי השונות, את המסעדות השונות המציעות מאכלים יפניים ואת המקומות השונים שמספקים שירותי הזמנת סושי ניתן למקם על ציר ארוך שנמתח בין שני קטבים. מצד אחד ישנו הקוטב של הטהרנות או האוטנטיות. מהצד השני ניתן למצוא את קוטב הפיוז'ן או ההתאמה.

הקוטב האותנטי משתייך ליוצרים שמבקשים להגיש לישראלי המצוי את הסושי בדיוק כפי שהוא מוגש במסעדות ביפן. מי שרוצה להגיש אוכל אותנטי יפני בצורה טהורה חייב להקפיד על כמה דברים: שימוש בחומרים המדויקים שבהם נעשה שימוש ביפן, שימוש בטכניקות המדויקות שבהן נעשה שימוש במסעדות ביפן והקפדה על הרכבת מנות והגשה שלהם בהתאם למסורת היפנית ולכללי האסתטיקה של המזרח הרחוק. מי שמגיש סושי שכזה עלול להסתכן בכך שמה שמותאם לחך היפני, לתרבות האכילה היפנית ולהרגלי האכילה של היפני הממוצע איננו מתאים לטעמו של הישראלי הממוצע. מנות שנות שמאוד אהובות ביפן עלולות להיתקל בחוסר שביעות רצונו של הסועד המקומי.

הקוטב שמבקש ליצור התאמה מלאה לחך הישראלי מבקש ליצור סושי שאיננו מה שניתן למצוא ביפן אלא כזה שמותאם לתרבות האכילה הישראלית. ההתאמה המוחלטת מעקרת את הסושי ממקורותיו היפניים והופכת אותו למאכל ישראלי לחלוטין שמתאים בצורה מלאה לתרבות האכילה המקומית ולטעמו של הסועד הישראלי. בצורה שכזו כל ישראלי שמבצע הזמנת סושי בטוח בכך שהוא יקבל מאכל שעונה על הטעם הממוצע של האדם מן הישוב. מצד שני לא מדובר במאכל יפני אלא במאכל מקומי במסווה של מאכל אקזוטי.

רוב המקומות – מסעדות או מי שרק מציע שירותי הזמנת סושי – נמצאים בנקודות שונות על פני הציר הנמתח בין הקטבים. רוב המקומות משתדלים ליצור שילוב בין האוטנטיות ובין ההתאמה לטעם המקומי. הדבר נעשה על ידי הימנעות ממרכיבים שאינם מתאים לתרבות האכילה המקומית, הימנעות מטעמים חזקים מדי שלהם הסועד הישראלי אינו רגיל והתאמה מסוימת של הטכניקה לתרבות המקומית. עם זאת נעשה ניסיון שלא להתרחק יותר מדי מהמקור כדי ליצור מאכל שאיננו מאבד את האוטנטיות היפנית שלו ועדיין מהווה סושי אמיתי גם אם הוא איננו זהה למאכל שמוגש במסעדות טוקיו.

רמת השילוב בין האוטנטי ובין ההתאמה לתרבות האוכל המקומית משתנה בין מסעדות שונות אבל הא גם תלוית זמן. נדמה שעם הזמן הסועד הישראלי התרגל לאכול בצורה מעט יותר נועזת ולכן ניתן להגיש לו מנות סושי יותר ויותר אוטנטיות. ייתכן ובעתיד הקרוב, כאשר נבצע הזמנת סושי בכל מקום, נקבלך מנות שיהיו זהות (כמעט) למה שמקבל כל יפני שמזמין הביתה סושי.

אביב יועצים
כתיבת תוכן איכותי.
כתיבת תוכן איכותי.
אביב יועצים
ייעוץ שיווקי וקידום אתרים באינטרנט.
מרכז הארץ
-
קישור לאתר
אוכל ומתכונים - מסעדות
תאריך: 28/8/2011
תגיות:   סושי    סושי בת"א    הזמנת סושי   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אוכל ומתכונים - מסעדות

מסעדות במודיעין / לילך כהן
אות כיצד חיי הלילה של העיר מודיעין מציעים יותר ויותר אפשרויות. אם בתחילת דרכה של עיר זו היו בה מספר מצומצם של מקומות בילוי הרי שכיום יש בה מרכזים מפותחים יותר ומספר מכובד של מקומות לאכול בהם כמו שצריך
הזמנת סושי: בין טהרנות לפיוז'ן / אביב יועצים
את מנות הסושי השונות, את המסעדות השונות המציעות מאכלים יפניים ואת המקומות השונים שמספקים שירותי הזמנת סושי ניתן למקם על ציר ארוך שנמתח בין שני קטבים: טהרנות ופיוז'ן מוחלט.
הצוף של החיים! / בני מרגליות
נפלאות הבריאה!
סושי: איך ליהנות בפעם הראשונה? / אביב יועצים
האם את חדשים בתחום של אכילת סושי? אני מקווה שהמדריך הזה יציע לכם קצת מידע שיעזור לכם למצוא את "שביל הזהב" אל עבר אכילת סושי, אם אתם חדשים בתחום.
הקמת מסעדה / יוני פרסקי
הקמת מסעדה
סושי: איך אוכלים? / אביב יועצים
כמו שיש הרבה מאד סוגים של סושי, יש גם הרבה מאד שיטות שונות לאכול סושי. ייתכן והמילה שיטה היא לא המילה המתאימה בהקשר הזה. למעשה מדובר בדרכים שונות שבהם אנשים שונים ניגשים לאכילת סושי.
סושי וההשפעה היפנית / אביב יועצים
היפנים הם אנשים מיוחדים. תמיד הם עושים דברים אחרת. למרות שהם היו בין העמים הראשונים שאימצו את המערב ואת המודרניזציה, הם הצליחו לשמור על צביון ייחודי.
סושי: אירוח בסטייל / אביב יועצים
סיפור אמיתי שאולי קרה על אירוח בסטייל בזכות הזמנת סושי מוצלחת.
סושי: הרבה יותר מטעם / אביב יועצים
את הסושי היפנים אוכלים כבר אלפי שנים ומחקרים מראים כי תוחלת החיים הגבוהה שלהם קשורה לתזונתם הצמחונית ולעובדה שהם אוכלים הרבה דגים.
סושי: מעט הוא הרבה / אביב יועצים
על סושי היה אפשר לומר: מעט שהוא הרבה, קטן שהוא גדול ועני שהוא עשיר.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים