מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

ייצור בירה

ייצור בירה

/ LoadSEO SEO

תהליך ייצור בירה מתי החל ומה כולל במסגרתו

הכנת בירה ביתיתnנעשית בעזרת כלים פשוטים, ההופכים את ההכנה לקלה וכזו המתאימה לכל אחד. ייצור בירה על ידי מבשלות בירה מקצועיות, בעזרתו של מכשור מתקדם, מאפשר גם הוא ייצור מהיר ויעיל של בירה טובה ואיכותית. אולם, בעת העתיקה תהליך ייצור בירה טובה, היה ארוך ומורכב יותר. ייצור בירה זה כלל תהליכים שונים, שנמשכו זמן רב, ונעשו ללא שימוש באמצעים מורכבים. מתי החל תהליך ייצור בירה וכיצד הוא נעשה? על כך, בכתבה הבאה.

מתי החל תהליך ייצור בירה

תהליך ייצור בירה (הנקרא גם "בישול" או "מיבשול" על פי האקדמיה ללשון העברית) הינו תהליך עתיק במיוחד, שהחל עוד לפני אלפי שנים בתרבויות המזרח התיכון, כמו מצרים העתיקה ומסטופטמיה. תהליך ייצור בירה בתקופה זו כלל רכיבים שונים, בהתאם למקום בו נעשה, ולכן גם הביא לתוצר סופי שונה, בעל טעם אחר, ריח וצבע שונים. על פי מחקרים, תהליך ייצור בירה החל כבר באלף השמיני לפני הספירה, אולם ישנן עדויות קדומות יותר מהאלף השישית, כמו כלים שונים, כלי חרס וציורים, המרמזים על תהליך ייצור בירה בתקופה זו. מבשלת הבירה העתיקה ביותר הינה מסוף האלף הרביעי לפני הספירה, וזו נמצאה בהירקונפוליס שבמצריים. בנוסף, גם בארצנו ישנן עדויות לתהליך ייצור בירה עתיק בעין הבשור שבנגב, תהליך ייצור בירה שהתקיים באלף השלישי לפני הספירה. תהליך ייצור בירה עתיק זה כלל חלוקת כמות הגרעינים, לשני חלקים: שליש מהכמות הושרו במים והחלק השני שני שליש הגרעינים, הונבטו, עד להפיכת העמילן שבהם לסוכר, ואז יובשו לעצירתו של התהליך. תהליך זה הביא ליצורו של לתת (המרכיב העיקרי של הבירה). לחלקה העיקרי של הכמות הוסיפו תבלינים שונים, כמו דבש, תאנים או עשב הפיגם המריר, כדי ליצור בצק לצורך אפיית לחם. כיכרות הלחם שהתקבלו, הלתת והמים עורבבו יחדיו לכדי עיסה, עד שזו החלה לתסוס ולהפוך לאלכוהול. בשלב הבא סוננה התערובת לקנקנים, שם תססה עד שהפכה למשקה. תהליך ייצור בירה בעת העתיקה היה נפוץ ומקובל בבתים רבים ונעשה בעיקרו על ידי הנשים. בסיום תהליך ייצור בירה בעת ההיא, ניתנה הבירה המיוצרת כמנחה לאלים ואף כמתנה באירועים מיוחדים.

ייצור בירה במבשלות מקצועיות

ייצור בירה, במסגרתן של מבשלות בירה מקצועיות, שלא כמו ייצור בירה במסגרתה של מבשלת בירה ביתית, כולל מערכות מכשור מתקדמות ביותר, בעלות שליטה ובקרה על תהליך ייצור בירה זה החל מהשלב הראשוני ועד לסופו. ייצור בירה באמצעים טכנולוגים מתקדמים אלה מאפשר מעקב אחר תהליך הייצור ורישומו, לצורך חיזוקו ושיפורו.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
אוכל ומתכונים - יין ומשקאות
תאריך: 9/9/2011
תגיות:   ייצור בירה    תהליך ייצור בירה    שיבול בירה    בירה    הכנת בירה ביתית    מבשלות בירה    מבשלת בירה   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום אוכל ומתכונים - יין ומשקאות

פאבים במודיעין / לילך כהן
שניים, שניתן לצאת אליו בסוף השבוע, או בסוף היום, להתפרק קצת אחרי השבוע הקשה. כשחושבים על פאבים במודיעין, מגלים שבעיר העתיד ישנם רק פאב או שניים. אז למה אין הרבה פאבים בעיר? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם
מכונה להכנת בירה / LoadSEO SEO
מכונה להכנת בירה מאפשרת לכל אחד להכין את הבירה שהוא אוהב במטבחו שלו. מכונה להכנת בירה מאפשרת לך להכין את הבירה שאתה אוהב במינימום מאמץ.
מבשלת בירה פרטית בביתך / LoadSEO SEO
מבשלות בירה ביתיות נהיו נפוצות בשנים האחרונות. אתם כבר לא צריכים להסתפק בבירה שכולם שותים - מהיום אתם יכולים להתחיל מבשלת בירה משלכם!
קורס מקצועי להכנת בירה / LoadSEO SEO
קורס מקצועי להכנת בירה מיועד לאנשים שרוצים ללמוד כיצד להכין בירה, בין אם כתחביב או כייעוד בחיים קורס הכנת בירה ילמד אותכם על חומרי הגלם, ציוד ותהליך הכנת בירה.
טיפים לכנת בירה בבית / LoadSEO SEO
הכנת בירה ביתית אינה תהליך מסובך, מאמר זה בא להסביר את הכלים הנדרשים לצורך בישול בירה ואת המרכיבים השונים.
בישול בירה / LoadSEO SEO
הכנת הבירה כבר אינה נחלת הברים והמבשלות בלבד, כיום ניתן לרכוש ציוד לבישול בירה ביתית ולהקים מבשלת בירה ביתית ומומלץ להיעזר בתוכנה לניהול בישול בירה.
ייצור בירה / LoadSEO SEO
הכנת בירה החלה בעת העתיקה באיזור מסטופטמיה ומצרים, התהליך היה מגוון בשל ריבוי המקומות וחומרי הגלם ולכן התוצר הסופי משתנה ממקום למקום.
וודקה - המשקה הפופולארי / אורי ג
כיום שוק המשקאות החריפים הוא אחד מהשווקים היותר גדולים שיש. המאמר הבא מביא כל מה שצריך לדעת על אחד המשקאות היותר מפורסמים - וודקה.
לשתות אלכוהול ולהישאר ביים / דודו אלבז
איך לשתות משקאות אלכוהוליים כמו שצריך, מבלי לאבד את ההכרה ולקבל האנגאובר מטורף ביום שלמחרת.לבוא לאירוע במטרה להנות, "לתפוס ראש" על הבר אך עדיין לזכור משהו ביום שלמחרת.
מתכון לליקר רימונים / אודי כהן
מתכון לליקר רימונים
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים