מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

תמ"א 38 - מגמות ושינויים

תמ"א 38 - מגמות ושינויים

/ LoadSEO SEO

תמ"א 38מגמות ושינויים בשוק

תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, אשר אושרה בשנת 2005. מדובר במבנים אשר בנייתם החלה לפני שנת 1980 ואינם נחשבים חזקים מספיק עבור מקרים של רעידות אדמה. תכנית תמ"א 38 כוללת תנאי סף להשתתפות בתכנית ותמריצים כלכליים כמו הרחבת דירות, הוספת קומות הוספת אגפים ועוד.

תמ"א 38 מעניקה ליזמים הקלות בנייה ותמריצים כדאיים עבורם במחיר חיזוק המבנה. תמ"א 38 נחשבת לכדאית מאוד גם עבור הדיירים, שייהנו ממבנה בטיחותי, משופץ, הרחבת דירות, מעלית, חניה ועליית ערכו של הנכס שלהם.

תמ"א 38 - למה כדאי?

שיפוץ וחיזוק בניין על ידי תכנית תמ"א 38 הינו חיוני עבור כל דייר ורווחי עבור כל יזם או קבלן. יחד עם זאת, למרות שהתכנית אושרה כבר בשנת 2005, מאז ועד היום שיעור הבניינים ששופצו וחוזקו הוא נמוך ביחס לתמריצים והכדאיות הכלכלית. פעמים רבות בניינים אשר מעוניינים לשפץ את הבניין והדירות שלהם לפי תנאי תמ"א 38 נתקלים בהתנגדות מצד דיירים אחרים, אשר מונעים למעשה את הוצאת התכנית אל הפועל.

יחד עם זאת, תכנון נכון והסתייעות באנשי מקצוע נכונים יביאו לתהליך כדאי, יעיל ומשתלם. אם כן, למה כדאי לשפץ בניינים באמצעות התכנית?

ñ   תמ"א 38 מספקת בניין מחוזק ובטוח מפני רעידות אדמה.

ñ   תמ"א 38 מספקת תמריצים כלכליים הן עבור הדיירים והן עבור היזמים – הוספת יחידות דיור, הרחבת דירות ואגפים, תוספות קומות, עיצוב ושיפוץ, חניות, מעליות ועוד.

ñ   שיפוץ הבניין באמצעות תמ"א 38 מעלה את שווי הנכסים ומבטיח השקעה משתלמת לטווח הארוך.

תמ"א 38 - איך לשפץ בניין ביעילות ובתבונה

כמו כל תחום בענף הנדל"ן, גם תמ"א 38 מושפעת מהתנודות בשוק הכלכלי ובשוק הנדל"ן. על מנת ליהנות מכל התמריצים של התכנית ולבצע את השיפוץ בצורה הכדאית ביותר שתניב למעשה את התשואות הרצויות, יש לנהל את התהליך בקפידה, תוך הסתייעות באנשי מקצוע:

ñ   בראש ובראשונה, יש להתייעץ עם שמאי מקרקעין מומחה, לשם בחינת כדאיות שיפוץ הבניין באמצעות תמ"א 38. שמאי מקרקעין יציע אפשרויות בניה ושיפוץ ויסביר לדיירים או ליזם בדיוק מהם התמריצים והפטורים השונים מהם הם יכולים ליהנות. שמאי מקרקעין יבחן את כדאיות העסקה מבחינה כלכלית עבור היזם והדיירים מכל היבט אפשרי.

ñ   חשוב לקבל מספר הצעות ממספר קבלנים או יזמים אשר מגדירות לוחות זמנים, עלויות, תכנון, חומרי בנייה, איכות בנייה ועוד.

ñ   יש לבחור ביזם בעל ניסיון, חוסן פיננסי ואמינות.

ñ   יש לבחור עורך דין שילווה את ביצוע תכנית תמ"א 38, בעל ניסיון קודם בנושא, על מנת לערוך חוזה התקשרות הוגן הן עבור הדיירים והן עבור היזם וללוות את התהליך.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
חוק ומשפט - מקרקעין
תאריך: 28/9/2011
תגיות:   תמ א 38    תכנית תמ א 38    שמאי    שמאות   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - מקרקעין

שמאות מקרקעין - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
שמאות מקרקעין מספקת שירותים לכל מטרה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי שמאי מוסמך הוא שמאי בעל השכלה אקדמית בתחום שמאות מקרקעין,
שירותי שמאות חקלאית / LoadSEO SEO
שמאות חקלאית מתייחסת לקרקעות חקלאיות, מחלות, משקים, מטעים וכדומה קרקעות חקלאיות בישראל הן חלק מתכניות בניין עירוניות, מחוזיות וארציות בדיקת שמאות חקלאית בודקת את ערכו של הנכס החקלאי
תמ"א 38 - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
תמ"א 38 מעניקה ליזמים הקלות בנייה ותמריצים כדאיים עבורם במחיר חיזוק המבנה תמ א 38 נחשבת לכדאית מאוד גם עבור הדיירים,
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין / LoadSEO SEO
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין נדרשת בהליכים משפטיים שונים, ועדות ערר בנושא מיסוי מקרקעין, ועדות ערר בנושא תוכניות תב"ע וחוק תכנון ובנייה
השגה על מס שבח / LoadSEO SEO
לפני ביצוע עסקת המכירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם שמאי מקרקעין, על מנת שיחשב את גובהו הצפוי של מס שבח, יבדוק האם ישנה זכאות לפטור מתשלום מס שבח
הערכת נכסים לחברות / LoadSEO SEO
מה המטרה של הערכת נכסים לחברות שכל אדם יוכל לדעת מהו שוויה של החברה, היקפי פעילותה, הנכסים שברשותה, ההתחייבויות החלות עליה, הרווחים שלה וכדומה
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה / LoadSEO SEO
בדיקת שמאות מקרקעין לזיהוי ליקויי בניה מבוקשת בעיקר ע י בעלי דירות הדרושה להם בדיקת שמאי על מנת לתבוע פיצויים מהחברה הקבלנית, שסיפקה דירה עם ליקויי בניה
השקעות בנדל"ן / LoadSEO SEO
על מנת להימנע מביצוע השקעות בנדל ן לא בטוחות אשר יביאו בסופו של דבר להפסדים, אסור לוותר על בדיקת שמאי מקרקעין
מהו נכס מניב / LoadSEO SEO
בעת רכישה או מכירה של נכס מניב, יש לבצע בדיקת שמאי מקרקעין, אשר יאמוד את שוויו של הנכס ואת כדאיות העסקה
עורכי דין במודיעין / לילך כהן
ים את הדירה הראשונה שלנו או אם אנו נזקקים לייעוץ בסוגיה משפטית אנו יכולים לראות כיצד מציאת עורך דין מקצועי יכול להיות זו שתעזור לנו לבצע כל מהלך בצורה אחראית ובכך למנוע מעצמנו נזקים כלכליים ואחרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים