מאמר - האתר הראשי להפצת מאמרים וקידום מקצועי
כניסה למערכת כותבי מאמרים כתיבת מאמר חיפוש מאמר מאמרים
 
 
 

הערכת נכסים לחברות

הערכת נכסים לחברות

/ LoadSEO SEO

הערכת נכסים לחברות תקן IFRS

בשנת 2008 החלו חברות בישראל לדווח על נכסי הנדל"ן אשר בבעלותן בצורה מפורטת, שקופה וזמינה לעיני כל, לפי תקן דיווח כספי בינלאומי - IFRS. כניסתו של תקן IFRS השפיעה מאוד על שוק הנדל"ן בישראל. כל חברה ציבורית בישראל אשר יש בבעלותה נכסי נדל"ן, אמורה לכלול נכסים אלה בדיווחיה החשבונאיים, ולפרט את שוויים. תקן IFRS קובע כי תהיה שקיפות של הדוחות הכספיים של כל חברה לכלל הציבור. עד 2008, דוחות אלה היו נגישים עבור מנהלים וחברי דירקטוריון בלבד.

מה המטרה של תקן IFRS? שכל אדם יוכל לדעת מהו שוויה של החברה, היקפי פעילותה, הנכסים שברשותה, ההתחייבויות החלות עליה, הרווחים שלה וכדומה. על מנת לערוך דוחות כספיים המפרטים את שווי נכסי הנדל"ן שבבעלות החברה, לפי תקן IFRS הבינלאומי, על החברה להיעזר בשירותי שמאי מקרקעין המומחה בביצוע הערכת נכסים לחברות.

הערכת נכסים לחברות - תקן מס' 17

הערכת נכסים לחברות מתבצעת כאמור על ידי שמאי מקרקעין, על פי תקן מס' 17, הקובע כי הערכת נכסים לחברות תחשוף את שוויים ההוגן של נכסי הנדל"ן אשר בבעלות החברה, את הגורמים אשר נבדקו על ידי השמאי בעת ביצוע הערכת נכסים לחברות ואת התייחסות השמאי אליהם.
לפי תקן מספר
17, הערכת נכסים לחברות חייבת לכלול פירוט מקיף של נתונים שונים:

ñ       עבור איזו מטרה הוזמנה הערכת נכסים לחברות – עסקה, הלוואה, פירוק חברות, תקן חשבונאי וכדומה.

ñ       על ידי מי הוזמנה הערכת חברת נכסים לחברות – ועדת ביקורת, מנכ"ל החברה וכדומה.

ñ       התחייבות לכך כי אין כל קרבה עסקית או משפחתית בין השמאי לבין בעלי החברה.

ñ       הערכת נכסים לחברות צריכה לכלול חוות דעת של שמאי המקרקעין לגבי זכויות בנייה נוספות, ופירוט הנתונים אשר גרמו לו להגיע למסקנתו – האם יש פוטנציאל לזכויות בנייה נוספות או לא.

ñ       הערכת חברת נכסים צריכה לכלול את חוזי השכירות או החכירה של החברה.

ñ       הערכת נכסים לחברות צריכה לפרט כל עסקה אשר התבצעה בנכס בשלוש השנים קודם ביצוע ההערכה, האם חלו שינויים בבעלות החברה, שותפויות ועוד.

ñ       עבור כל אחד מנכסי החברה, על הערכת נכסים לחברות לכלול ניתוח מפורט של האזור בו ממוקם הנכס, מהם הסיכונים מול הסיכויים הגלומים בנכס, האם יש נכסים מתחרים ועוד.

הערכת נכסים לחברות - יתרונות

עד לדיווח חשבונאי לפי תקן IFRS, חברות ציבוריות בישראל דיווחו על נכסי הנדל"ן שלהן לפי מחירי העלות של נכסים אלה. שוק הנדל"ן ידע תנודות ומהפכות אשר הביאו לעלייה חדה מאוד בשווי ההוגן של נכסים אלה. כך, שביצוע הערכת נכסים לחברות על ידי שמאי מקרקעין, יציג את החברה כרווחית ביותר.

LoadSEO SEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
LoadSEO
LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט. לפרטים אנא צרו קשר טלפוני במספר: 08-6466820 או בכתובת הדואר [email protected].
הגת 1/7
עומר
08-6466820
08-6466823
קישור לאתר
חוק ומשפט - מקרקעין
תאריך: 28/9/2011
תגיות:   הערכת נכסים    הערכת נכסים לחברות    תקן IFRS    תקן מס 17    שמאי מקרקעין   


ממומן

מאמרים נוספים בתחום חוק ומשפט - מקרקעין

שמאות מקרקעין - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
שמאות מקרקעין מספקת שירותים לכל מטרה הן למגזר העסקי והן למגזר הפרטי שמאי מוסמך הוא שמאי בעל השכלה אקדמית בתחום שמאות מקרקעין,
שירותי שמאות חקלאית / LoadSEO SEO
שמאות חקלאית מתייחסת לקרקעות חקלאיות, מחלות, משקים, מטעים וכדומה קרקעות חקלאיות בישראל הן חלק מתכניות בניין עירוניות, מחוזיות וארציות בדיקת שמאות חקלאית בודקת את ערכו של הנכס החקלאי
תמ"א 38 - מגמות ושינויים / LoadSEO SEO
תמ"א 38 מעניקה ליזמים הקלות בנייה ותמריצים כדאיים עבורם במחיר חיזוק המבנה תמ א 38 נחשבת לכדאית מאוד גם עבור הדיירים,
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין / LoadSEO SEO
חוות דעת משפטית של שמאי מקרקעין נדרשת בהליכים משפטיים שונים, ועדות ערר בנושא מיסוי מקרקעין, ועדות ערר בנושא תוכניות תב"ע וחוק תכנון ובנייה
השגה על מס שבח / LoadSEO SEO
לפני ביצוע עסקת המכירה, מומלץ מאוד להתייעץ עם שמאי מקרקעין, על מנת שיחשב את גובהו הצפוי של מס שבח, יבדוק האם ישנה זכאות לפטור מתשלום מס שבח
הערכת נכסים לחברות / LoadSEO SEO
מה המטרה של הערכת נכסים לחברות שכל אדם יוכל לדעת מהו שוויה של החברה, היקפי פעילותה, הנכסים שברשותה, ההתחייבויות החלות עליה, הרווחים שלה וכדומה
ירידת ערך: בעקבות גילוי ליקויי בניה / LoadSEO SEO
בדיקת שמאות מקרקעין לזיהוי ליקויי בניה מבוקשת בעיקר ע י בעלי דירות הדרושה להם בדיקת שמאי על מנת לתבוע פיצויים מהחברה הקבלנית, שסיפקה דירה עם ליקויי בניה
השקעות בנדל"ן / LoadSEO SEO
על מנת להימנע מביצוע השקעות בנדל ן לא בטוחות אשר יביאו בסופו של דבר להפסדים, אסור לוותר על בדיקת שמאי מקרקעין
מהו נכס מניב / LoadSEO SEO
בעת רכישה או מכירה של נכס מניב, יש לבצע בדיקת שמאי מקרקעין, אשר יאמוד את שוויו של הנכס ואת כדאיות העסקה
עורכי דין במודיעין / לילך כהן
ים את הדירה הראשונה שלנו או אם אנו נזקקים לייעוץ בסוגיה משפטית אנו יכולים לראות כיצד מציאת עורך דין מקצועי יכול להיות זו שתעזור לנו לבצע כל מהלך בצורה אחראית ובכך למנוע מעצמנו נזקים כלכליים ואחרים.
מאמרים תפריט ראשי
שאלות ותשובות
יתרונות
אודות
הסבר
צור קשר
 
 
 
אודות | צור קשר | מפת האתר | אינדקס אתרים | sitemap | סניפים